Wisła Kraków - Piast Gliwice 1:2 ZDJĘCIA KIBICÓW PIASTA Głośne śpiewy fanów mistrza Polski i "Sto lat" dla Gerarda Badii

TK
Kibice z Gliwic na meczu Wisła Kraków - Piast
Kibice z Gliwic na meczu Wisła Kraków - Piast fot. Anna Kaczmarz
W meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice grał w piątek z Wisłą w Krakowie. Mistrzów Polski pod Wawelem wspierała spora grupa fanów. Zobacz ZDJĘCIA kibiców Piasta na meczu na stadionie przy Reymonta.

Przed meczem mieliśmy minutę ciszy dla zmarłej Julii Kmiecik, matki legendy krakowskiego klubu Kazimierza Kmiecika i najwierniejszej fanki Białej Gwiazdy. W czwartek zmarł też Angel Perez Garcia, trener Piasta w latach 2014-2015. Kibice z Gliwic mieli na ogrodzeniu przed swoim sektorem transparent dedykowany szkoleniowcowi z napisem "Do zobaczenia amigo".

Od pierwszego gwizdka kibice Wisły prowadzili głośny doping, przez który z trudem przebijali się fani Piasta. W 25. minucie, kiedy goście zdobyli bramkę, trybuny przycichły, a w sektorze gliwiczan trwało szaleństwo. Piłkarze gości fetowali gola w sąsiedztwie miejsc zajmowanych przez swoich fanów. Autor gola Piotr Parzyszek podniósł Gerardę Badię, który w piątek obchodził 30. urodziny. Kibice gości głośno śpiewali "GKS Piast!", a potem skandowali nazwy zaprzyjaźnionych klubów - GKS-u Jastrzębie i BATE Borysow. Nakręceni kibice z Gliwic zaczęli przekrzykiwać gospodarzy i po stadionie niosło się "Hej Piaście gol!".

W przerwie i po meczu kibice Piasta odśpiewali "Sto lat" kapitanowi drużyny.

Mistrz Polski wygrał z Wisłą 2:1 po dwóch bramkach Piotra Parzyszka. Mecz oglądało 16.932 widzów.