Wisła - Piast 1:1. Szmatuła uratował gliwiczan [RELACJA, ZDJĘCIA]

04.03.2016 krakow  mecz wisla krakow - piast gliwicenz fot. andrzej banas / polska press
04.03.2016 krakow mecz wisla krakow - piast gliwicenz fot. andrzej banas / polska press Andrzej Banas / Polska Press
W meczu 26. kolejki ekstraklasy Piast zremisował w Krakowie z Wisłą 1:1. W ostatniej minucie bramkarz gości Jakub Szmatuła obronił karnego Pawła Brożka.

Piast i Wisła nie rozegrały swoich wtorkowych meczów ze względu na zimową aurę i zły stan boisk w Gliwicach i Kielcach. Piast ze Śląskiem i Korona z Wisłą zagrają we wtorek.

Po porażce z Pobeskidziem 1:2 pracę w krakowskim klubie stracił Tadeusz Pawłowski. W piątek „Białą Gwiazdę” poprowadził Marcin Broniszewski. W Wiśle zadebiutował Chorwat Petar Brlek, który pojawił się w wyjściowym składzie.

Gospodarze lepiej weszli w mecz. W 10. minucie dobrą okazję miał Rafał Wolski, ale chybił celu. Czternaście minut później Zdenek Ondrasek główkował nad poprzeczką, choć mógł spokojnie skierować piłkę do bramki. W 32. minucie Maciej Sadlok uderzył z wolnego – Jakub Szmatuła świetnie zareagował, parując piłkę na słupek.

Goście z Gliwic przeczekali trudny czas i zdobyli gola do szatni. Radosław Murawski dalekim podaniem uruchomił na skrzydle Kamila Vacka. Czeski pomocnik zagrał w pole karne, gdzie wbiegał Josip Barisić, który strzelił z woleja.

Josip Barisić zaliczył siódme trafienie w tym sezonie. Tuż przed końcem I połowy z wolnego próbował szczęścia Wolski, – Szmatuła znów był czujny.

W drugiej części Piast przeważał, dobrze operował piłką, ale nie potrafił swej przewagi udokumentować bramką. Brakowało ostatniego, dokładnego podania. Gliwiczanie mogli zostać ukarani w 67. minucie, kiedy Rafał Boguski nie trafił z bliska, podobnie jak strzelający chwilę później głową Ondrasek. W 70. minucie Szmatuła nie dał się zaskoczyć po rykoszecie od Heberta.

Następny rykoszet był już zabójczy dla Piasta. Boban Jović minął Radosława Murawskiego wbiegł w pole karne. Po jego strzale piłka odbiła się od Patrika Mraza i po rękawicy Szmatuły wpadła do siatki.

W czwartej doliczonej minucie sędzia podyktował karnego za wątpliwy faul Kristijana Ipsy na Ondrasku. Szmatuła obronił strzał Pawła Brożka i to był koniec meczu!

Piast i Wisła pozostają bez wiosennej wygranej.

Wisła Kraków - Piast Gliwice 1:1 (0:1)
0:1 Josip Barisić (42) 1:1 Boban Jović (81)

Wisła Miśkiewicz - Jović, Głowacki, Sadlok, Pietrzak - Boguski, Brlek (60. Małecki), Uryga (77. Popović), Brożek, Wolski (90+3. Drzazga) - Ondrasek.

Piast Szmatuła - Pietrowski, Ipsa, Korun, Hebert, Mraz - Vacek, Murawski, Żivec (74. Bukata) - Moskwik (85.Karasausks), Barisić (77. Badia).

Żółta kartka: Ipsa.
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
Widzów: 10 082.