Wisła - Piast 3:0 [RELACJA, NOWE ZDJĘCIA]. Gliwiczanie zapomnieli jak się wygrywa

Wisła pokonała Piasta 3:0
Wisła pokonała Piasta 3:0 Jakub Jaźwiecki
Przerwa na mecze reprezentacji nie pomogła piłkarzom Piasta. Gliwiczanie zapomnieli jak się wygrywa. Podopieczni trenera Marcina Brosza ulegli Wiśle i było to ich piąte z rzędu spotkanie T-Mobile Ekstraklasy bez zwycięstwa. Po raz ostatni wygrali oni w lidze jeszcze w lipcu.

Paweł Brożek we wtorkowm meczu kadry w Serravalle pudłował na potęgę, ale wczoraj w spotkaniu z Piastem wystarczyło mu pół godziny gry, by wpisać się na listę strzelców. Nie sądzimy, by gliwiczanie byli drużyną gorszą od zajmujących ostatnie miejsce w rankingu FIFA amatorów z San Marino, a jednak zdobycie gola przyszło napastnikowi Wisły nadzwyczaj łatwo, a poprzedziła je seria błędów gości.

Losy meczu mogły potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby Kamil Wilczek był bardziej skuteczny. Napastnik Piasta miał w I połowie dwie znakomite sytuacje strzeleckie, ale w obu przypadkach przegrał pojedynki z bramkarzem gospodarzy. Michał Miśkiewicz najpierw instynktownie obronił jego uderzenie z 7 m, a później poradził sobie ze strzałem z woleja.

Po przerwie dalej ton wydarzeniom na boisku nadawali krakowianie. Brożek w odstępie minuty dwa razy skierował piłkę do siatki i choć w obu przypadkach napastnik Wisły przekroczył przepisy, to jednak sędzia uznał jedno z tych trafień. Za pierwszym razem pomógł sobie ręką w opanowaniu piłki i to sędzia Paweł Gil jeszcze dostrzegł, a za drugim, gdy gracz gospodarzy był na pozycji spalonej, nie przerwał gry.

Niewiele brakowało, by arbiter z Lublina popełnił jeszcze jedną pomyłkę na korzyść Wisły, bo w 72 min. podyktował rzut karny dla gospodarzy. Po konsultacji z asystentem zmienił decyzję, bo Adrian Klepczyński nie faulował Patryka Małeckiego.

Wygraną Wisły przypieczętował debiutujący w tej drużynie Haitańczyk Guerrier.

Tak padły gole

1:0 Paweł Brożek (33 minuta)
Rafał Boguski wykorzystał błąd Adriana Klepczyńskiego i wpadł w pole karne. Jego strzał obronił Dariusz Trela. Dobitka napastnika krakowian z linii bramkowej trafiła w słupek i dopiero kolejna dobitka Pawła Brożka znalazła drogę do siatki.

2:0 Paweł Brożek (61 minuta)
Druga bramka dla Wisły padła ze spalonego. Po dalekim odbiciu piłki głową przez Arkadiusza Głowackiego Brożek był za linią obrońców Piasta czego nie zauważył sędzia asystent. Napastnik Wisły nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem Piasta.

3:0 Wilde Donald Guerrier(84 minuta)
Debiutujący w Wiśle piłkarz z Haiti dostał dobre podanie od Łukasza Garguły i już pięć minut po wejściu na boisko strzałem w tzw. "długi" róg zdobył gola.

Wisła Kraków - Piast Gliwice 3:0 (1:0)

Bramki 1:0 Paweł Brożek (33) 2:0 Paweł Brożek (61)3:0 Wilde-Donald Guerrier (84)