Wisła Puławy - Rozwój Katowice 0:1. Historyczny sukces ekipy ze Zgody

Przemysław DrewniakZaktualizowano
Rozwój Katowice po raz pierwszy awansował do 1/8 finału Pucharu Polski
Rozwój Katowice po raz pierwszy awansował do 1/8 finału Pucharu Polski Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W środowym meczu 1/16 finału Pucharu Polski Rozwój Katowice pokonał na wyjeździe trzecioligową Wisłę Puławy 1-0 i zapewnił sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Jedynego gola dla katowiczan strzelił w pierwszej połowie Mateusz Wrzesień.

Piłkarze Rozwoju Katowice stanęli w Puławach przed historycznym wyzwaniem. Po raz pierwszy mieli realną szansę na awans do najlepszej szesnastki Pucharu Polski, bo w poprzednich dwóch przypadkach, gdy znaleźli się 1/16 finału tych rozgrywek, los kojarzył ich z warszawską Legią. Drużyna ze Zgody skorzystała z okazji i wielce prawdopodobne, że w grudniu rozegra prestiżowy mecz z rywalem z Ekstraklasy lub pierwszej ligi.

Jedyny gol spotkania w Puławach padł w pierwszej połowie. To trzecioligowiec prowadził grę, ale Rozwój nie dopuszczał pod własną bramką do wielu groźnych sytuacji i sam potrafił dobrze skontrować. W taki sposób w 34. minucie Mateusz Wrzesień wyszedł sam na sam z bramkarzem Wisły i pewnym strzałem dał katowiczanom prowadzenie.

W końcówce gospodarze przycisnęli, w polu karnym Rozwoju kilka razy zrobiło się groźnie, ale Wiśle brakowało w środowy wieczór skuteczności. Drużyna z Katowic po raz kolejny potrafiła zachować na wyjeździe czyste konto, a wliczając mecze ligowe, wygrała już trzeci mecz z rzędu.

Rozwój pozna swojego rywala w 1/8 finału Pucharu Polski 8 listopada, gdy odbędzie się losowanie.

Wisła Puławy 0-1 Rozwój Katowice

Mateusz Wrzesień 34'

Wisła: Paweł Socha - Michał Król (70' Dawid Brzeski), Jakub Poznański, Mateusz Pielach, Bartosz Sulkowski - Arkadiusz Maksymiuk, Iwan Litwiniuk, Michał Kobiałka (59' Mateusz Supryn), Krystian Puton, Piotr Zmorzyński - Jakub Mażysz (61' Szymon Stanisławski).

Rozwój: 1. Bartosz Soliński - 26. Przemysław Mońka, 2. Damian Lepiarz, 13. Przemysław Gałecki, 7. Kamil Łączek - 27. Daniel Paszek, 19. Rafał Kuliński, 17. Olivier Lazar, 18. Marcin Kowalski (74' 9. Patryk Gembicki), 11. Mateusz Wrzesień (90' 15. Daniel Kamiński) - 8. Damian Niedojad (67' 14. Sebastian Olszewski).

żółte kartki: Kobiałka, Poznański, Zmorzyński, Maksymiuk, Pielach - Paszek.

sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)