Wisła Puławy - Ruch Chorzów 0:0. Niebiescy w dziesiątkę nie wzięli rewanżu WYNIK

Piłkarze Ruchu Chorzów nie zdołali w Puławach wziąć rewanżu na Wiśle za porażkę na Cichej Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W meczu 30. kolejki eWinner 2. Ligi Wisła Puławy zremisowała z Ruchem Chorzów 0:0. Niebiescy nie zdołali wziąć rewanżu na puławianach, którzy jako jedyni wygrali z nimi jesienią na Cichej. Chorzowianie kończyli to spotkanie w dziesiątkę.

Wisła Puławy - Ruch Chorzów 0:0. Niebiescy w dziesiątkę nie wzięli rewanżu

Piłkarze Ruchu jechali do Puław z nadzieją na zrehabilitowanie się oczach swoich fanów za ostatnią porażkę z Radunią. Kibiców Niebieskich zabrakło co prawda na meczu z Wisłą ze względu na nałożony przez PZPN zakaz wyjazdów zorganizowanych grup chorzowian, ale pilnie nasłuchiwali wieści z Lubelszczyzny.

Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza mieli też do wyrównania rachunki z gospodarzami. Wisła jako jedyna wygrała jesienią na Cichej i chorzowianie chcieli wziąć rewanż w Puławach. Niestety kończący mecz w dziesiątkę Niebiescy nie zdołali pokonać miejscowych piłkarzy i stracili kolejne ligowe punkty. Dystans do Chojniczaki powiększył się do siedmiu "oczek".

W I połowie niewiele ciekawego działo się na boisku, ale lepsze okazje do zdobycia gola miała Wisła. Tuż przed przerwą najpierw Ruch od utraty gola uratował słupek, a chwilę później Jakub Bielecki obronił zarówno uderzenie z rzutu wolnego gospodarzy jak i dobitkę z bliskiej odległości.

Po zmianie stron Niebiescy śmielej ruszyli do ataku. Łukasz Janoszka trafił w boczną siatkę, ale w dalszym ciągu groźniejsi byli puławianie. Najpierw tuż przy słupku strzelał Krystian Puton, a później Bielecki obronił uderzenie Dominika Cheby z metra.

W 58 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ukarany został Rusłan Zubkow i Ukrainiec musiał opuścić boisko. Grający w dziesiątkę chorzowianie bronili bezbramkowego remisu, a Wisła osiągnęła sporą przewagę.

Pod bramką Niebieskich groźnie było po centrze Carlosa Daniela, a Bielecki w ostatniej chwili uprzedził wychodzącego na czystą pozycję Adriana Paluchowskiego naprawiając błąd Bartłomieja Kulejewskiego.

Wisła Puławy - Ruch Chorzów 0:0

Sędziował Kornel Paszkiewicz (Kąty Wrocławskie)

Żółte kartki Puton, Drozdowicz (Wisła) - Zubkow, Bąk (Ruch)