Wizz Air Half Marathon KATOWICE 2018 WYNIKI + ZDJĘCIA 3 tysiące biegaczy pod Spodkiem

Wizzair Half Maraton: W biegu na 10 km zwyciężyli Kenijczyk Moses Kipruto Kibire i Agnieszka Gortel-Maciuk z Chorzowa, a na 5 km Adam Jamiński i Michalina Mędecka z MOSiR Łaziska Górne. Rywalizację nordic walking wygrali  Bogdan Cyrus z Silesia Nordic Walking i Katarzyna Wolniewicz ze Spokey Team. Wizz Air Half Marathon organizowany był po raz pierwszy, a trasa biegu wiodła nie tylko ulicami centrum miasta, ale także Dolinę Trzech Stawów i Park Leśny na Muchowcu. Start i meta usytuowane były na Alei Korfantego przed Spodkiem.
Wizzair Half Maraton: W biegu na 10 km zwyciężyli Kenijczyk Moses Kipruto Kibire i Agnieszka Gortel-Maciuk z Chorzowa, a na 5 km Adam Jamiński i Michalina Mędecka z MOSiR Łaziska Górne. Rywalizację nordic walking wygrali Bogdan Cyrus z Silesia Nordic Walking i Katarzyna Wolniewicz ze Spokey Team. Wizz Air Half Marathon organizowany był po raz pierwszy, a trasa biegu wiodła nie tylko ulicami centrum miasta, ale także Dolinę Trzech Stawów i Park Leśny na Muchowcu. Start i meta usytuowane były na Alei Korfantego przed Spodkiem. Lucyna Nenow
Wizz Air Half Marathon KATOWICE 2018 WYNIKI + ZDJĘCIA Ponad trzy tysiące biegaczy wystartowało w 1. Wizz Air Half Marathon w Katowicach. W najliczniej obsadzonym biegu na dystansie 21,097 km wygrał Kenijczyk Abel Rop z węgierskiej grupy Benedek Team, która zdominowała zawody. Drugi był jego rodak i kolegą w drużyny Hoea Tuei, a trzeci najlepszy z Polaków Tomasz Wróbel z MKS-R Centrum Dzięgielów. Wśród kobiet triumfowała Kenijka Christine Oigo z Benedek Team przed swoją rodaczką Yunes Onyanchą z Benedek Team i Barbarą Żakowiecką z JKLA Jawor. Zobaczcie zdjęcia i wyniki z Wizz Air Half Marathon w Katowicach.

Wizz Air Half Marathon KATOWICE 2018

- Biegło mi się bardzo dobrze. To nie był mój pierwszy start w Polsce. Katowice są ładnym miastem i cieszę się, że mogłem tu wystartować – powiedział Kenijczyk Rop, który po pokonaniu 21 km wcale nie wyglądał na zmęczonego i na którym parna pogoda panująca w czasie biegu nie zrobiła żadnego wrażenia.

Wizz Air Half Marathon wyniki

W biegu na 10 km zwyciężyli Kenijczyk Moses Kipruto Kibire i Agnieszka Gortel-Maciuk z Chorzowa, a na 5 km Adam Jamiński i Michalina Mędecka z MOSiR Łaziska Górne. Rywalizację nordic walking wygrali Bogdan Cyrus z Silesia Nordic Walking i Katarzyna Wolniewicz ze Spokey Team.

Wizz Air Half Marathon organizowany był po raz pierwszy, a trasa biegu wiodła nie tylko ulicami centrum miasta, ale także Dolinę Trzech Stawów i Park Leśny na Muchowcu. Start i meta usytuowane były na Alei Korfantego przed Spodkiem.

KTO DZIŚ BIEGŁ NIECH SZUKA SIĘ NA ZDJĘCIACH W GALERII

- Bardzo się cieszymy, że dopisała frekwencja, bo na przygotowanie tej imprezy mieliśmy tylko 2 miesiące. Najliczniej obsadzony był pół maraton, w którym wystąpiło blisko 1800 biegaczy – powiedział Paweł Januszewski, jeden z organizatorów biegu.

Wizz Air Half Marathon zdjęcia
Katowice zostały kolejnym europejskim miastem po Budapeszcie, Debreczynie, Sofii, Kijowie czy Skopje, w którym linie Wizz Air organizują maraton lub półmaraton. Zdecydowały się zrobić go w stolicy Górnego Śląska, bo tutaj mieści się największa polska baza węgierskiego przewoźnika. W trakcie biegu zbierane były pieniądze przez Fundację Cała Naprzód. Jednym z beneficjentów zbiórki był katowiczanin Paweł Lewek cierpiący na chorobę Buergera. Na scenie na placu przed Spodkiem odbywały się koncertu muzyczne i występy.