Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wkrótce otwarte zostaną kolejne dwie łącznice na węźle Giszowiec. Prace wkraczają w kolejny etap. Będzie nowa, tymczasowa organizacja ruchu

Tomasz Breguła
Tomasz Breguła
Prace mają się zakończyć w czerwcu tego roku. Remont wkracza właśnie w kolejny etap.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Prace mają się zakończyć w czerwcu tego roku. Remont wkracza właśnie w kolejny etap.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Arkadiusz Gola - ARC
W środę 20 kwietnia otwarte zostaną zjazdy z ul. Pszczyńskiej, z kierunku centrum Katowic, a także od strony Tychów w kierunku Ligoty, Ochojca i Brynowa. Wówczas kierowcy będą już mogli korzystać z 7 z 9 łącznic. Rozpoczyna się kolejny etap prac, a to wiąże się z czasowym zamknięciem ulicy Kolistej. Wprowadzona zostanie nowa, tymczasowa organizacja ruchu.

Prace wkraczają w kolejny etap

Prace mają się zakończyć w czerwcu tego roku. Remont wkracza właśnie w kolejny etap.

– Prace w Giszowcu zmierzają już ku końcowi. Od 20 kwietnia kierowcy będą mogli korzystać z dwóch nowych odcinków, które stanowią kluczowy element budowy bezkolizyjnego węzła dróg krajowych – DK86 i DK81, a za kilka miesięcy inwestycja będzie w całości gotowa – mówi prezydent Marcin Krupa.

Nie przeocz

Kierowcy jadący w kierunku centrum miasta z Ligoty, Ochojca, a także w stronę Ligoty, Ochojca i Brynowa z kierunku Tychów, będą korzystać z bezkolizyjnego węzła drogowego. Ruch na ul. 73 Pułku Piechoty do centrum będzie się odbywał jednym pasem.

– Obecnie jesteśmy skoncentrowani na robotach wykończeniowych na obiektach mostowych oraz robotach drogowych konstrukcyjnych, brukarskich oraz bitumicznych na nowo budowanych wschodnich jezdniach ul. Pszczyńskiej (DK86) – mówi Tomasz Kawalec, kierownik budowy z firmy NDI – generalnego wykonawcy robót.

Tymczasowa organizacja ruchu

Rozpoczęcie kolejnego etapu prac oznacza, że od 20 kwietnia wprowadzona zostanie nowa, tymczasowa organizacja ruchu.

– Fragment węzła Kolista, po stronie Giszowca, zostanie czasowo zamknięty w obu kierunkach. Mieszkańcy dzielnicy Giszowiec, chcący dojechać do centrum Katowic, bądź w kierunku Tychów, będą kierowani objazdem poprzez ulice: Szopienicką, Górniczego Dorobku, Gospodarczą do al. Murckowskiej – mówi Bogusław Lowak, naczelnik wydziału transportu urzędu miasta.

Mieszkańcy fragmentu osiedla przy wyłączonym z ruchu odcinku ul. Kolistej, jadący do centrum Katowic, będą natomiast kierowani do skrzyżowania ul. Kolistej z ul. 73 Pułku Piechoty, a następnie w stronę nowej łącznicy zlokalizowanej przy wyjeździe z DK81.

- Dla pieszych przygotowano ciąg pieszy łączący ul. Kolistą na wysokości stacji paliw ze skrzyżowaniem z ul. Karolinki i 73 Pułku Piechoty. Zostanie on częściowo zlokalizowany na terenie kopalni Murcki-Staszic – dodaje Bogusław Nowak.

W rejonie obowiązywania czasowej organizacji ruchu drogowego kursują linie 30, 72, 223, 292, 672N, 674, 695, 920, 906N. Wprowadzone zmiany tras przejazdu spowodują wydłużenie drogi dojścia do przystanków autobusowych stałych i tymczasowych. Z rejonu przystanku „Giszowiec Kosmiczna” na przystanek „Giszowiec Mysłowicka” o ok. 450 metrów, z rejonu przystanku „Giszowiec Szyb Roździeński” na przystanek „Giszowiec Przyjemna” o ok. 500-550 metrów, a z rejonu przystanku „Giszowiec Mysłowicka” na przystanek „Giszowiec Mysłowicka” lub „Giszowiec Tymczasowy”.

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera