Władze województwa śląskiego: Sejmik wybrał marszałka,...

  Władze województwa śląskiego: Sejmik wybrał marszałka, wicemarszałków i członków zarządu woj. śląskiego

  DRAPA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jakub Chełstowski
  1/6
  przejdź do galerii

  Jakub Chełstowski

  Jakub Chełstowski marszałkiem województwa śląskiego, a wicemarszałkami zostali Dariusz Starzycki i Wojciech Kałuża. Skład zarządu uzupełniają Michał Woś oraz Izabela Domogała. Kim są?
  Jakub Chełstowski ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, oparte na strukturze programu MBA oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami europejskimi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń.

  Studia magisterskie ukończył w Wyższej Szkole Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie na Wydziale Nauk Społeczno - Pedagogicznych w Katowicach.
  W 2010 roku uzyskał mandat radnego miasta Tychy na kadencję na lata 2010 - 2014, ponownie został wybrany do Rady Miasta Tychy na kadencję 2014 - 2018. Kandydował w wyborach na prezydenta Tychów w 2014 roku z ramienia Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną, uzyskując drugi wynik. W Radzie Miasta Tychy pracował w Komisji Finansów Publicznych i Komisji Inicjatyw Lokalnych i Ładu Przestrzennego. W latach 2007 - 2017 był wiceprezesem, prezesem Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną (NGO). W latach 2007 - 2014 pracował jako społeczny kurator sądowy przy Sądzie Rejonowym w Tychach. Od 2015 roku był sekretarzem Społecznej Rady Sportu przy Ministrze Sportu i Turystyki. Zawodowo zajmuje stanowisko menadżerskie związane z zarządzaniem i realizacją projektów biznesowych. Zainteresowania: gospodarka, urbanistyka, sport. Był inicjatorem wielu akcji o charakterze społecznym i lokalnym. Do sejmiku kandydował z list PiS. Uzyskał 33 tysiące 315 głosów.

  Wojciech Kałuża to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 3 kadencji głosami mieszkańców wybierany do Rady Miasta w Żorach. Przez 6 lat pracował jako wiceprezydent Żor. W trakcie jego pracy powstały m.in. Bezpłatna Komunikacja Miejska (BKM), przeprowadzono ważne inwestycje strukturalne i wybudowano północną obwodnicę Żor - pierwszą część regionalnej drogi Racibórz - Pszczyna. Przed wyborami chwalił się, że skutecznie zabiegał o pozyskanie dotacji z Unii Europejskiej na realizację kluczowych inwestycji w Żorach.  Współtworzył Zakłady Aktywności Zawodowej, w których zatrudnienie znalazło 75 niepełnosprawnych osób. Pełnił też funkcję wiceszefa Ochotniczej Straży Pożarnej. Odznaczony brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa i srebrnym medalem za zasługi dla obronności kraju.

  Obecnie pracuje zawodowo, będąc prezesem zarządu w firmie produkcyjnej. Współtworzył nowoczesne, innowacyjne przedsiębiorstwo, które w krótkim okresie pozyskało klientów na terenie całej Unii Europejskiej. Do Sejmiku Województwa Śląskiego został wybrany z listy Koalicji Obywatelskiej. Otrzymał 25 tysięcy 109 głosów.

  Dariusz Starzycki ukończył studia magisterskie (historia) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Skończył również studia podyplomowe w zakresie marketingu i zarządzania (Akademia Ekonomiczna w Katowicach) oraz studia menadżerskie (Wyższa Szkoła Bankowa). W latach 1995 - 1999 zajmował stanowiska urzędnicze w Urzędzie Miejskim w Trzebini. Od 1999 do 2002 roku pracował w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie. W latach 2002 - 2004 był Naczelnikiem Biura Prezydenta Miasta w UM w Jaworznie, a w latach 2004 - 2008 - sekretarzem miasta.

  Od 2008 do 2015 roku był zastępcą prezydenta Jaworzna odpowiedzialnym za sprawy bezpieczeństwa publicznego, współpracę z organizacjami pozarządowymi, politykę społeczną miasta, ochronę zdrowia, zamówienia publiczne oraz sprawy obywatelskie.
  Od 2005 roku jest posłem na Sejm RP. Startował z list PiS.

  Michał Woś ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2014 został radnym Rady Miasta w Raciborzu, wygrywając w jednomandatowym okręgu wyborczym z dotychczasowym radnym, mistrzem olimpijskim Ryszardem Wolnym. Zajął stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów. Mandatu radnego zrzekł się w 2017 roku po powołaniu w skład rządu Beaty Szydło.

  CZYTAJCIE TEŻ:
  Sejmik Śląski: PiS rządzi na Śląsku samodzielnie, bo Wojciech Kałuża odszedł z Nowoczesnej
  Sejmik śląski przejęło PiS. Radni krzyczeli: Hańba! Zdrada! Kim jest Wojciech Kałuża?


  Od listopada 2015 roku był doradcą ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który w 2016 powierzył mu stanowisko szefa Gabinetu Politycznego. Był członkiem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a 5 czerwca 2017 został wiceministrem sprawiedliwości - objął m.in. nadzór nad sprawami rodzinnymi i nieletnich, zakładami poprawczymi oraz informatyzacją wymiaru sprawiedliwości. Został Koordynatorem Krajowym ds. wdrożeń systemów informatycznych. 8 września 2017 premier Beata Szydło powołała go w skład Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu.

  W Ministerstwie Sprawiedliwości nadzorował prace nad nowelizacją ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz Systemem Losowego Przydziału Spraw. 12 marca 2018 roku premier Mateusz Morawiecki przyjął jego dymisję w związku z ograniczaniem liczby wiceministrów w rządzie. Następnie Woś został pełnomocnikiem ministra sprawiedliwości.

  Do sejmiku startował z list PiS. Uzyskał 39 tysięcy 618 głosów.

  Izabela Domogała jest absolwentką uczelni wyższych w Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Warszawie z dyplomami m.in. w zakresie negocjacji międzynarodowych, finansów, zarządzania innowacyjnego, zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania projektami europejskimi czy organizacją i finansowaniem rewitalizacji.

  Ma ponad 20-letni staż pracy, w tym ponad dekadę w strukturach samorządowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w polskich i międzynarodowych spółkach prawa handlowego, pełniąc funkcje kierownicze i doradcze. Swoją wiedzę z zakresu zarządzania, planowania strategicznego i negocjacji wykorzystywała również jako członek biznesowych i samorządowych misji gospodarczych na terenie Unii Europejskiej, Rosji, Indii, Chin oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.  Do tej pory pracowała w Urzędzie Miejskim w Bytomiu na stanowisku Kierownika Biura Rewitalizacji i Funduszy Europejskich. Jest ekspertem w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich, przygotowania programów strategicznych i operacyjnych, negocjacji międzynarodowych oraz organizacji i finansowania procesów rewitalizacji dla jednostek samorządu terytorialnego. Współpracuje również z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju jako koordynator jednego z trzech w Polsce Projektów Pilotażowych, z którego efektów korzystają inne polskie miasta. Jednocześnie współpracuję z Związkiem Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego, pełniąc funkcję koordynatora Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w podregionie bytomskim.
  Działa również społecznie. Jest członkiem Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Pałacowo-Parkowego w Świerklańcu. W mijającej kadencji była wiceprzewodniczącą Rady Gminy Świerklaniec, Przewodniczącą Komisji Budżetu i Infrastruktury, członkiem Komisji Kultury, Oświaty, Opieki Społecznej, Zdrowia i Promocji oraz członkiem Bytomskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego - I kadencji. Ponadto czynnie uczestniczyła w pracach Komisji Polityki Europejskiej i Spraw Zagranicznych przy Związku Miast Polskich.

  Startowała na wójta gminy Świerklaniec, ale przegrała z Markiem Cylem.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Antyterroryści na lotnisku w Pyrzowicach  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (17)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KAOWIEC

  tuptuś (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Chełstowski zanim zaczął kręcić lody z dobrą zmianą był kaowcem w klubie osiedlowym... ot taka kariera... A w Tychach już się na nim poznali...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mam zapas pampersów

  Franz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  I co ??? Stołeczek poszedł się ye... ?? Co teraz będzie ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wreszcie

  tomek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

  Nareszcie zmieni sie zarzadca stadionu slaskiego i co najwazniejsze parku slaskiego. Koniec ze złodziejstwem i ciepłymi posadkami zlodzieje z platformy.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  coś się kończy coś

  Anja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

  kupujący przekupną szmatę, staje się taką samą szmatą i NIC tu nie pomoże argument w postaci: 'w polityce tak bywa', bo ten, kto się zeszmacił w polityce, jest też szmatą prywatnie - gotów zrobić...rozwiń całość

  kupujący przekupną szmatę, staje się taką samą szmatą i NIC tu nie pomoże argument w postaci: 'w polityce tak bywa', bo ten, kto się zeszmacił w polityce, jest też szmatą prywatnie - gotów zrobić największe świństwo za dobrą cenę :( co może powiedzieć wybrany przez 25 tys wyborców ANTYPIS, ludziom, którzy mu zaufali?: 'sorki, ale wybrał mnie Śląsk'? życzę ci tylko takich 'przyjaciół' , możesz na nich liczyć i na pewno ...koniec ze złodziejstwem i ciepłymi posadkami...? puknij się w czaszkę, ślepy i głuchy ciemny ludzie:( TERAZ TO SIĘ DOPIERO ZACZNIE! masz zdolnego synka? to zgłoś się do Partii, może jakaś posadka w Brukseli za 400tys rocznie? jak to było? POKORA PRACA UMIAR i...KONIEC z arogancją władzy i koniec z pychą! zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Park Slaski

  Oburzona (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  Tyle ze PiS na terenie Parku Slaskiego chce wybudowac osiedle, co jest oburzajace. KO mogla to zablokowac, a teraz PiS moze sbie budoeac i niszczyc Park Slaski!!!!! Hanba!!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KO = Obciach

  Ula (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  U ciebie w doma wszyscy zdrowi ???

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cełstowski bez wiedzy, wykształcenia i doświadczenia

  Niesioł (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  Chełstowski przed dojna zmianą był specjalistą ds marketingu w spółdzielni mieszkaniowej!!!
  Stąd "oooooooogromne" doświadczenie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Subregion centralny

  Egon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Oczywiscie nikogo z Bielska, południa ani z północy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jest szansa na zmiany

  Kreon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 11

  PiS wygrało na Górnym Śląsku (22 mandaty radnych). Im należał się prymat w tworzeniu koalicji i na szczęście potrafili ją stworzyć. Marazm kadencji Saługi wreszcie zostanie przerwany. Brawa za...rozwiń całość

  PiS wygrało na Górnym Śląsku (22 mandaty radnych). Im należał się prymat w tworzeniu koalicji i na szczęście potrafili ją stworzyć. Marazm kadencji Saługi wreszcie zostanie przerwany. Brawa za odwagę dla W******** Kałuży. Widać, że przyszłość i rozwój Śląska leżą mu bardziej na sercu, aniżeli narzucane - przez politycznych uzurpatorów - dogmaty przywdziewania partyjnych szat. Polityczni doktrynerzy, ideologicznie zafiksowani zadymiarze sceny politycznej - w rodzaju posła Budki - przegrali z kretesem. Wygrał Region Śląska i Zagłębia - jego dobrze pojęty interes. Tym razem udało się skutecznie zawalczyć o perspektywy życia Tutaj - dla przyszłych pokoleń ...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hahaha

  Yukina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  Dobrze, ze u mnie w powiecie i regionie w wielkich miastach bedzie rzadzic KO z lokalnymi komitetami, to PiS nie bedziw mojego regionu niszczyc i doic z kasy, a za rzadow PO moj region pieknie sie...rozwiń całość

  Dobrze, ze u mnie w powiecie i regionie w wielkich miastach bedzie rzadzic KO z lokalnymi komitetami, to PiS nie bedziw mojego regionu niszczyc i doic z kasy, a za rzadow PO moj region pieknie sie rozwinal i zmiany widza wszyscyzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KO = Obciach

  Ula (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Tylko prymitywy głosują na KO. W wielkich miastach jest ich najwięcej - uwierzyli że są MW z WM , hahaha

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tak, tak rozwinął się...

  Kreon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  "a za rzadow PO moj region pieknie sie rozwinal i zmiany widza wszyscy"

  Tak, tak, Herr/Frau YUKINA, rozwinął się. Zły pan już sobie poszedł. Zmieniamy tabletki z żółtych na zielone i spacerujemy....rozwiń całość

  "a za rzadow PO moj region pieknie sie rozwinal i zmiany widza wszyscy"

  Tak, tak, Herr/Frau YUKINA, rozwinął się. Zły pan już sobie poszedł. Zmieniamy tabletki z żółtych na zielone i spacerujemy. Elektrowstrząsy i terapia ruchowa będą jutro...
  Chyba, że jeszcze dodatkowo trzeba pójść - jak to mówili w "Misiu" - do lekarza od oczu ...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I jeszcze jedno

  Kreon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

  Frau/Herr Yukina.
  Jeszcze jedno. Zaiste, w wielkich miastach Regionu będzie rządzić PO. Szczególnie widoczne jest to w stolicy Śląska - Katowicach, gdzie wygrał, w pierwszej turze, kandydat na...rozwiń całość

  Frau/Herr Yukina.
  Jeszcze jedno. Zaiste, w wielkich miastach Regionu będzie rządzić PO. Szczególnie widoczne jest to w stolicy Śląska - Katowicach, gdzie wygrał, w pierwszej turze, kandydat na prezydenta popierany przez PiS...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  same

  q, rwa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

  gorole


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  w

  wwww (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  RAŚista

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ZDRADA

  KAŁUŻOWSKI (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 12

  DZIWI MNIE JEDNA RZECZ JESTEM ZE STARSZEJ GENERACJI ŚLĄZAKÓW URODZONYCH NA GÓRNYM ŚLĄSKU .
  MY STARZY ŚLĄZACY TAKICH ZDRAJCÓW NAZYWAMY " KABOCIORZE " BO NORMALNY I ZDROWY ŚLĄZAK NIGDY NIE PRZEWRACA...rozwiń całość

  DZIWI MNIE JEDNA RZECZ JESTEM ZE STARSZEJ GENERACJI ŚLĄZAKÓW URODZONYCH NA GÓRNYM ŚLĄSKU .
  MY STARZY ŚLĄZACY TAKICH ZDRAJCÓW NAZYWAMY " KABOCIORZE " BO NORMALNY I ZDROWY ŚLĄZAK NIGDY NIE PRZEWRACA MARYNARKI NA DRUGĄ STRONĘ PRAWDA ?
  RYBNIK MOŻE SIĘ POSZCZYCIĆ ŻE MA W URZĘDZIE STANU CYWILNEGO NOTATKĘ ŻE U NICH URODZIŁ SIĘ TEN ZDRAJCA WSTYD , NATYCHMIAST WYKREŚLCIE TE NAZWISKO I NAPISZCIE NN !
  GRONO STRAŻAKÓW KOCHANYCH NATYCHMIAST WYKREŚLCIE TO NAZWISKO ZE SWOICH SZEREGÓW BO BĘDZIE WSTYD DLA WAS ŻE GO MACIE U SIEBIE .
  MIESZKAŃCY ŻOR POWIEDZIELI NAM ŻE WYSTAWIĄ TEMU ................................... OBELISK PAMIĄTKOWY !!!
  A JEGO ŻONA MA AWANSOWAĆ W PRZYSZŁYM TYGODNIU W SPÓŁCE JASTRZĘBSKIEJ NA WICE PREZESA TEJ SPÓŁKI
  BOŻE KOCHANY TY TO WIDZISZ NIC Z TY NIE ROBISZ ALBO TEŻ SIĘ BOISZ PARTII PISU ????????
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zdrada, zdradą...

  Write (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

  ... kwestia słownika. Nic ponadto. Ale - tak zupełnie a propos - gdzie się Panu udało kupić klawiaturę z samymi kapslokami?! Skończyli je produkować w latach 80.

  Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

  Wideo

  Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

  Najczęściej komentowane

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Sonda

  Czy lubisz korzystać z wyprzedaży, np. z okazji Black Friday?

  Najczęściej czytane