Wniosek 500 Plus na dziecko. Jak prawidłowo wypełnić wniosek w programie Rodzina 500 PLUS WZÓR WNIOSKU

  • Dziennik Zachodni

Michał Nowak

Wniosek 500 Plus: Jak prawidłowo wypełnić wniosek w programie Rodzina 500? Jak zdobyć 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 + Najpierw trzeba wypełnić wniosek na 500 zł na dziecko. Znamy już wzór wniosku, który trzeba wypełnić aby starać się o 500 złotych na dziecko. Dokument opublikowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej liczy kilkanaście stron. Wniosek na 500 zł na dziecko [WZÓR WNIOSKU 500+, JAK DOBRZE WYPEŁNIĆ WNIOSEK RODZINA 500 PLUS

Jak poprawnie wypełnić formularz wniosku 500 Plus?
WNIOSEK 500 PLUS: INSTRUKCJA OBSŁUGI KROK PO KROKU

Wniosek na 500 zł na dziecko [WZÓR WNIOSKU 500+]
Ustawa weszła w życie od 1 kwietnia 2016 roku i od tego momentu będą przyznawane świadczenia wychowawcze. Wnioski będą składane w gminie zamieszkania i powinny być składane przez jednego z rodziców.

Załączone pliki:

Oprócz danych takich jak imię, nazwisko, PESEL, stan cywilny czy obywatelstwo, we wniosku trzeba także zamieścić dane na temat dzieci, na które chcemy pozyskać świadczenie. Trzeba też potwierdzić, że dzieciom nie przysługują inne świadczenia wychowawcze. Należy dołączyć także oświadczenie o dochodach w roku kalendarzowym, który poprzedza okres w którym ubiegamy się o świadczenie.

Świadczenie 500 zł przysługuje na drugie i kolejne dziecko, a także na pierwsze, jeśli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł (lub 1200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego). W przypadku drugiego i kolejnych dzieci kryterium dochodowe nie obowiązuje, a pieniądze będą wypłacane do momentu ukończenia przez dziecko 18 lat.

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ, JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
Program Rodzina 500+

WSZYSTKO O PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS. JAK DOBRZE WYPEŁNIĆ WNIOSEK, ZASADY, WARUNKI, DLA KOGO 500 ZŁ NA DZIECKO

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Oni walczą o czyste powietrze na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach

TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

31.07.2017, 14:26

Witam, poda ktos linka do orginalnych wniosków o 500+ na 2017 rok zebym mogl uzupelnic??

27.07.2017, 16:05

Musisz podać rodziców do wspólnego gospodarstwa ponieważ razem mieszkaciem oraz podać ich dochody..no chyba że mieszkacie w jednym domu ale macie osobne mieszkania

26.07.2017, 22:30

A co jeśli nie mam alimentów na pierwsze dziecko ponieważ ojciec dziecka co miesiąc dobrowolnie przekazuje mi do ręki pieniążki a małżeństwem nie byliśmy a żyjemy osobno?

26.07.2017, 22:30

A co jeśli nie mam alimentów na pierwsze dziecko ponieważ ojciec dziecka co miesiąc dobrowolnie przekazuje mi do ręki pieniążki a małżeństwem nie byliśmy a żyjemy osobno?

17.07.2017, 22:18

no, na pinceettt +

17.07.2017, 22:18

no, na pinceettt +

17.07.2017, 22:15

ty j...any fiucie też byłeś kiedyś wysranym bachorem!!! Napewno patola cię ulęgła że tak piszesz!!!

06.07.2017, 20:14

A co najlepsze ludzie ktorzy maja alimenty i przekrocza dochod nie dostana i musze biedowac a ci co maja 500 plus to im sie do dochodu nie liczy i korzystaja z mopsow itd i jeszcze wiecej wyludzaja od panstwa gdzie tu sprawiedliwosc

03.07.2017, 20:04

tylko dlatego ze dziecko ma alimenty które pdwyższają średnią nie dostanie 500plus, to nie sprawiedliwe!!! Pracuję jak wół, ledwo wiążę koniec z końcem i już się nie należy. NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI

16.06.2017, 12:16

Boże jak zwykle 50 kartek i nie wiadomo co jak gdzie wypełnić, co roku to samo, jakby nie mogli tego jakoś zmienić... paranoja.

02.05.2017, 21:39

mam jedno dziecko wychowuję córkę sama.przekraczam dochód o 2zł czy jest szansa,z edostanę 500plus czy nie mam na co liczyć? :(

20.04.2017, 14:46

Ta strona uruchamia Premium SMS!!!

20.04.2017, 14:44

TAK TAK TAK TO PREMIUM SMS!

09.02.2017, 10:32

Weź się lepiej do roboty, tylko zerujesz na ludziach pracy,tych co chcą coś robić s nie czekać na zasiłek, matka pracująca też chce mieć kontakt z dzieckiem ,tylko zazdroscicue tym co mają lepiej bo się odrobili, zakladajcue firmy i zobaczcie jak to fajnie

28.01.2017, 23:50

Bede matka samotnie wychowujaca dziecko od lutego, ojciec dziecka jest nieznany, mieszkam ze swoimi rodzicami. Nie pracuje nigdzie. Czy 500zl bedzie mi sie nalezalo? Czy jako dochod musze podac emeryture mojego ojca? On mnie nie utrzymuje, tylko u niego mieszkam a placic za wszystko musze sama z oszczednosci, ktore jeszcze mi zostaly z pracy. Prosze pomozcie, nie wiem co wpisac w tych wszystkich wnioskach, wydaje mi sie ze moj ojciec nie powinien miec z tym nic wspolnego.. Przeciez moja rodzina to ja i moja przyszla corka.

17.09.2016, 17:11

Jak sie chciało dzieciory robić to trzeba mieć na to pieniądze a nie wyciągać od Państwa, teraz przez wszystkie mamuśki 14+ i te które nie znają pojęcia antykoncepcja będziemy mieli kryzys za rok góra wtedy gdy zmieni się rząd i powiedzą jakie długi przez to się stały. Inteligentne mamy głosujcie na PIS dadzą wam kase mieszkania i może jeszcze auto bo wkońcu jak można jechać tramwajem z 3 wózkami... 500zł można w 2 dni zarobić a nie robić bachory na całe życie i tylko menelstwo z tego wyrośnie na zasiłkach tak jak ich rodzice nauczyli ;]

19.06.2016, 12:47

co kobiety z trójką dzieci nie będą chciały tyrać na twoje wakacje w Afryce? tylko będą wolały pracować w domu przy dzieciach??? tak tak - opieka nad 3+ dziećmi to też ciężka praca.

28.05.2016, 14:21

Czy warto podejmować pracę jak jest + 500 czy warto przykładać się do pracy jak jest + 500 czy warto szukać lepiej płatnej pracy jak jest +500 program pomocy dla sprawnych umysłowo inaczej przygotowany i wprowadzany przez inteligentnych umysłowo inaczej .i tak mamy obraz Polski w całej swojej innowacyjność . Co by tu jeszcze spieprzy co by tu jeszcze spartolić .. Lepiej było dać miskę na ryż ,kołek na kufajkę ,kołek na bałałajkę deskę do spania i deskę do srania -- i wtedy sprawni intelektualnie inaczej którym nie warto podejmować pracy bo stracą +500 byli by zadowoleni a tak muszą za wnioskami latać i jeszcze je wypisywać.

26.05.2016, 10:35

500 PLUS a komu to potrzebne ???

04.05.2016, 18:49

jak w temacie.

29.04.2016, 04:17

dali a juz jęczą że PO będzie zabierać tą zbiorową daninę a dla członków komisji nie wiadomo jakiej po 300 pln za godzine idiotyzmów to jest własnie cały pisland

26.04.2016, 00:08

POlackich WARhołuf SSocJAL TUR ONIA I LACHoHAMA GDY BIEDE I OGOŁOCIMY POniRZYMY POgaRDZIMY I UkoKO Hamy NIENAWISCIOM NAUCZY SIE BROŃIĆ I DOŁONCZY DO ELYTY oPRawcUF LUB ZDECHNIE DLA DOBRa POssPÓlssTWA =DOBRE CEHY POlackie NIYNAWIŚĆ I ZAZDROŚĆ I ZAWIŚĆ =Z MIEŁOŚĆI UTOPI W ŁYRZCE WODY LUB ZA TRZY PALCE ZIEMI DO SCYZORYM Po RZEBRACH=LACHY.

25.04.2016, 10:20

chwilówki na sam dowód kredyt66pl

22.04.2016, 18:20

A kiedy wypłaty ? i ile już wypłacili ? bo wy ciągle wnioski pokazujecie jak wypełnić a wnioski to już dawno w Bytomiu poskładane... Kiedy wypłaty i ile do tej pory wypłacono?

22.04.2016, 17:25

Skoro można teraz dać 500, to w przyszłości można będzie dać i 800, a nawet 1000. I niekoniecznie za dzieci, tylko np. za bycie dobry Polakiem. A podatki niech płacą i w robocie zapierd..ją po 12 godzin lemingi, lewaki i wszelka nie Polska swołocz.