Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wodzisław: na co wydać pół miliona złotych w ramach budżetu obywatelskiego?

Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat
Na co wydać pół miliona złotych?
Na co wydać pół miliona złotych? UM Wodzisław Śl.
Uwaga mieszkańcy, pół miliona złotych jest do podziału w ramach budżetu obywatelskiego w Wodzisławiu Śląskim. Swoje pomysły można zgłaszać jeszcze przez tydzień.

Wraca Budżet Obywatelski. To mieszkańcy podczas głosowania zdecydują na co przeznaczyć wydzieloną przez władze miasta kwotę. W Wodzisławiu Śląskim do podziału jest pół miliona złotych. Pomysły do realizacji w 2020 roku można zgłaszać do 8 listopada.

Zgłoszenie projektu do Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok następuje wyłącznie za pomocą formularza zgłoszeniowego, który można pobrać ze strony Urzędu Miasta (wodzislaw-slaski.pl). Jest on również dostępny w formie papierowej w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego (ul. Bogumińska 4b, pokój 115). Na formularzu zgłoszeniowym należy obowiązkowo uzyskać podpisy 5 osób popierających dany projekt. Do tej grupy nie wlicza się projektodawcy.

Wypełnione formularze zgłoszenia projektu należy złożyć jedną z metod: osobiście w formie papierowej w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego, drogą elektroniczną na adres [email protected] w formie zeskanowanych - oryginalnie podpisanych dokumentów (o zachowaniu terminu decyduje data wpływu do Urzędu Miasta) lub korespondencyjnie na adres: Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego, ul. Bogumińska 4, 44-300 Wodzisław Śląski, z adnotacją na kopercie: „Wodzisławski Budżet Obywatelski na 2020 r.” (decyduje data stempla pocztowego). Podkreślmy, mieszkaniec może zgłosić jeden projekt, ale za to może poprzeć swoim podpisem ich dowolną ilość.

Zobaczcie koniecznie

W ramach Wodzisławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok nie mogą być realizowane następujące projekty: które nie należą do zadań własnych gminy, których realizacja nie jest możliwa w trakcie jednego roku budżetowego, które naruszają obowiązujące przepisy prawa, prawa osób trzecich, w tym prawo własności, których realizacja nie zapewnia swobodnego, nieodpłatnego dostępu dla ogółu mieszkańców, które stoją w sprzeczności z obowiązującymi w mieście planami, politykami i programami (w tym w szczególności miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego), których wymagany budżet całkowity na realizację przekraczałby kwotę 100 tys. zł, które po realizacji generowałyby koszty niewspółmiernie wysokie w stosunku do wartości proponowanego zadania, które zakładają realizację jedynie części zadania, w tym sporządzenie wyłącznie projektu bądź planu przedsięwzięcia lub jedynie środki na wykonanie (bez zabezpieczenia środków na projektowanie), które nie uwzględniają - o ile jest to możliwe - uniwersalnego projektowania umożliwiającego dostęp osobom ze szczególnymi potrzebami (np. z niepełnosprawnościami).

Wodzisławski Budżet Obywatelski wraca po przerwie do naszego miasta. W poprzednich latach mieszkańcy zdecydowali, aby wydzieloną pulę pieniędzy zainwestować w m.in.: rewitalizację stawu w Parku Miejskim, remont ulicy Gawędy (od skrzyżowania z ulicą Kopernika na wysokości posesji nr 93 do pierwszego łuku w prawo), plac zabaw dla dzieci przy PP 15, budowę otwartej siłowni zewnętrznej przy placu zabaw dla mieszkańców dzielnicy Kokoszyce przy ZSP nr 6 (ul. Młodzieżowa 47) czy termomodernizację budynku stanowiącego siedzibę LKS Naprzód 46 Zawada.

Nie przegapcie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera