Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wodzisław Śląski. 718 uczniów przystąpiło do matury. Zobaczcie zdjęcia z Zespołu Szkół Ekonomicznych i I LO

Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat
836 abiturientów przystąpiło do matury w powiecie wodzisławskim. Zdjęcia z 8 czerwca 2020 z Zespołu Szkół Ekonomicznych i I LO w Wodzisławiu Śląskim.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
836 abiturientów przystąpiło do matury w powiecie wodzisławskim. Zdjęcia z 8 czerwca 2020 z Zespołu Szkół Ekonomicznych i I LO w Wodzisławiu Śląskim.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arek Biernat
Na szkolnych korytarzach unosi się zapach płynu do dezynfekcji dłoni, a twarze nauczycieli i maturzystów zasłaniają maseczki ochronne. Tegoroczna matura w Wodzisławiu Śl. jest inna niż zwykle. Wszystko przez epidemię koronawirusa. W powiecie wodzisławskim do egzaminu dojrzałości przystąpiło 836 abiturientów. - Jesteśmy dobrej myśli. Dobrze, że wreszcie możemy zdawać - słychać było przed szkołami.

Matura 2020 w Wodzisławiu Śląskim

W poniedziałek (8.06 2020) zaczęła się matura w Wodzisławiu Śląskim i powiecie wodzisławskim. Tegoroczna jest wyjątkowa, bo w dobie pandemii koronawirusa.

Zobaczcie zdjęcia maturzystów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i I LO w Wodzisławiu Śląskim.

Z powodu konieczności wyznaczenia odpowiednich odległości między uczniami, we wszystkich szkołach przygotowano m.in. więcej sal niż w latach poprzednich.

Wszystkie te pomieszczenia zostały zdezynfekowane. Dostępnych jest też więcej wejść do budynków, tak by uczniowie nie kumulowali się w jednym miejscu. Przy każdym wejściu będą też stanowiska z płynami do dezynfekcji.

Musisz to wiedzieć

Do Zespołu Szkół Ekonomicznych i I LO w Wodzisławiu Śl. uczniowie mogli wejść po godz. 8. Każdy na wejściu musiał zdezynfekować ręce. Dozownikami operowali nauczyciele.

- To inne okoliczności niż zazwyczaj. Wprowadzono szereg zasad. Rygor jest jak w szpitalu lub przychodni - mówili, uśmiechając się, nauczyciele

Przemieszczając się po szkole maturzyści muszą zakrywać twarz i nos. Na czas egzaminu można zdjąć maseczkę ochronną. Niektórzy ze zdających założyli jednorazowe rękawiczki.

Nastroje pozytywne

Jest stres? - Stresik jest, ale nie za duży. Nowy termin matury dał więcej czasu na naukę. Z drugiej strony, im dłużej się odkładało tym więcej stresu - mówi Patryk Kołoczek, maturzysta z I LO w Wodzisławiu Śl.

Zobacz i zapamiętaj

Można było o wiele wcześniej ustalić bezpieczny termin. Ta niepewność od marca do maja potęgowała stres, ale i źle wpływała na naukę. Szkoda, że nie było egzaminu w terminie, człowiek wszedłby z marszu. A tak należało się dłużej mobilizować do systematycznej nauki w domu - mówią Paweł Tatarczyk i Mateusz Salamon z I LO

Maturzyści zwracali uwagę, że są podwójnie poszkodowani. W tym roku przygotowania do matury, jak i sam egzamin storpedowała epidemia koronawirusa. Problemy były też w ubiegłym roku szkolnym, kiedy trwał strajk nauczycieli - co jak słyszymy - nie zawsze pozwoliło dokończyć podstawę programową.

To jest zabawne

- Dobrze, że przystępujemy wreszcie do matury. Chcemy mieć ten stres już za nami - przyznają Wiktoria Glenc i Julia Fojcik z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim.

W poniedziałek 8 czerwca 2020 uczniowie zdają pisemnie język polski, we wtorek matematykę, a w środę język obcy.

Prawie tysiąc osób przystąpi do matury

W tym roku do egzaminu dojrzałości ma przystąpić 836 tegorocznych abiturientów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat wodzisławski. W poszczególnych szkołach liczba uczniów jest zróżnicowana i przedstawia się następująco:

  • w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. – 104 osoby,
  • w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. – 191,
  • w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl. – 111,
  • w I Liceum Ogólnokształcącym im.14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu Śl. – 220,
  • w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śl. – 92,
  • w Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich w Rydułtowach – 68,
  • w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach – 42 uczniów,
  • w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie – 8 uczniów.

Do egzaminu planuje również przystąpić 158 absolwentów z lat poprzednich. Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy połamania piór.

Maturzyści, trzymamy kciuki!

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera