Każdego dnia Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu przyjmuje około 60 pacjentów. Trafiają tutaj zarówno osoby z lekkimi urazami, jak i transportowane z terenu całego województwa ofiary wypadków z rozległymi obrażeniami. Praca na SOR-ze z pewnością należy do jednej z najbardziej wymagających i trudnych zadań, jakie stają przed lekarzami i personelem medycznym. Tym bardziej zatem ważny jest fakt, że miejsce ich codziennej pracy po trwających niemal pół roku pracach zostało zmodernizowane, ukazując całkowicie nowe oblicze.
Uroczystego otwarcia nowego oddziału SOR dokonała dyrekcja szpitala - p.o. dyrektora WSS nr 5 mgr Mateusz Kowalik i dr med. Izabela Chanek, specjalista anestezjolog, p.o. kierownika SOR. wraz z przedstawicielami urzędu marszałkowskiego województwa śląskiego w osobie wicemarszałkini Anny Jedynak.
Wykonywana przez ostatnie półrocze przebudowa obejmowała wyburzenie ścian działowych, wykonanie nowych instalacji sanitarnych (wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, wod-kan, C.O., elektrycznych, teletechnicznych).
- Oddział przeszedł gruntowną modernizację, co poprawia komfort pobytu pacjenta w oddziale, organizacja pracy pozwoli na skrócenie czasu pobytu pacjenta, w końcu bezpieczeństwo i komfort pracy personelu ulegnie poprawie. Cieszymy się, ze mogliśmy to poprawić, że personel udzielający świadczeń w tym szpitalu będzie mógł to robić w sposób wygodniejszy i znacznie bezpieczniejszy – mówi mgr Krzysztof Kowalik, p.o. dyrektora WSS nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.
Przebudowa pomieszczeń zwiększyła standard świadczonych usług medycznych, gdyż w ramach realizacji projektu powstał nowoczesny obszar oczekiwania pacjentów na przyjęcie do SOR, dwa nowoczesne stanowiska do triage, nowa izba przyjęć wraz z rejestracją, toalety dla pacjentów, podjazd dla karetek wraz z obszarem segregacji medycznej, dekontaminacji oraz izolacji.
- Mamy nowy sprzęt, wiele udogodnień dla pacjentów, nowe węzły sanitarne. Wszystko to przekłada się na lepszą jakość usług świadczonych przez pacjentów - mówi – Izabela Chanek, specjalista anestezjolog, p.o. kierownika SOR.
Koszt inwestycji budowlanej wyniósł 2 970 647,12 złotych - z funduszu przeciwdziałania COVID-19 szpital otrzymał na ten cel dotację w wysokości 2 460 000 złotych ze środków krajowych. Oddział jest już czynny.
Nie przeocz
- Te długi się nie przedawniają. Od tych zobowiązań nie uciekniesz
- Nowy stadion Polonii Bytom - pierwszy etap prac już na finiszu ZDJĘCIA Z BUDOWY
- Wypadek śmiertelny na autostradzie A1. Służby zakończyły przeprowadzanie czynności
- "Gwara częstochowska". Pod Jasną Górą używa się słów, których inni nie znają!
Zobacz także
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?