Wolne 12 listopada. Sejm podjął decyzję. Prezydent podpisał...

  Wolne 12 listopada. Sejm podjął decyzję. Prezydent podpisał ustawę. W poniedziałek nie idziemy do pracy, sklepy zamknięte RELACJA Z SEJMU

  KLM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wolne 12 listopada. Sejm podjął decyzję. Prezydent podpisał ustawę. W poniedziałek nie idziemy do pracy, sklepy zamknięte RELACJA Z SEJMU
  12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. W środę na posiedzeniu Sejmu przegłosowano poprawki zaproponowane przez Senat do ustawy. Ustawa o dniu wolnym 12 listopada ekspresowo wylądowało na biurku prezydenta Andrzeja Dudy, który złożył pod nią już swój podpis. To znaczy że poniedziałek będzie dniem wolnym, również od handlu.
  Wolne 12 listopada. Sejm podjął decyzję. Prezydent podpisał ustawę. W poniedziałek nie idziemy do pracy, sklepy zamknięte RELACJA Z SEJMU

  Wolne 12 listopada w poniedziałek. Prezydent podpisał ustawę


  Przypomnijmy, że Sejm przyjął złożony przez polityków PiS projekt ustawy o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zgodnie z przyjętą ustawą 12 listopada 2018 roku będzie dniem wolnym od pracy.

  Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył 3 poprawki do projektu ustanawiającego 12 listopada 2018 roku dniem wolnym od pracy. Zgodnie z nimi tego dnia będą pracować publiczne szpitale i apteki. Wolne będą miały natomiast wszystkie placówki handlowe.

  Zgodnie z wstępnym harmonogramem prac Sejmu na posiedzeniu 7-9 listopada, kwestia ustanowienia 12 listopada dniem wolnym, była pierwszym omawianym przez posłów punktem. W środę, 7 listopada, Sejm przegłosował poprawki Senatu, a Andrzej Duda podpisał już ustawę. To znaczy, że 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy i od handlu. Debata sejmowa była jednak bardzo burzliwa. Poniżej znajdziecie relację z tego, co działo się w Sejmie.

  CZYTAJ KONIECZNIE
  12 LISTOPADA 2018 BĘDZIE ŚWIĘTEM: DLA KOGO? KTO BĘDZIE MIAŁ WOLNE?


  Wolne 12 listopada 2018, w poniedziałek


  Aktualizacja 18.25
  Prezydent Andrzej Duda złożył podpis pod ustawą.

  Aktualizacja 15.10
  Głosowanie. 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy. Sejm przyjął poprawki senatu.
  Poprawka 1 – za jej odrzuceniem głosowało 134, przeciw 239, wstrzymało się 14
  Poprawka 2 – za jej odrzuceniem głosowało 151, przeciw 239
  Poprawka 2 – za jej odrzuceniem głosowało 152, przeciwko 239

  Aktualizacja 15.05
  Obrady zostają wznowione. Na konwencie seniorów została podjęta decyzja, że Dominik Tarczyński i Ryszard Petru naruszyli powagę izby. Sprawą zajmie się prezydium Sejmu

  Aktualizacja 14.57
  Jarosław Kaczyński prosi o zwołanie konwentu seniorów, bo „Petru obraża Prezydenta RP”
  Marszałek przerywa obrady i zwołuje Konwent Seniorów

  Aktualizacja 14.50
  Ryszard Petru
  Od trzech lat rządzicie i dopiero teraz zorientowaliście się, że 11 listopada przypada w niedziele? Tyle chaosu i bałaganu, który wprowadzi ta ustawa, to mało która wprowadziła.

  Aktualizacja 14.47
  Jacek Protasiewicz
  Jest niepoważnie, zamiast godnych i dumnych obchodów 100-lecia Niepodległości, żaden przywódców państw nie wybiera się tu. Macie szczęście, że przewodniczącym Rady Europejskiej jest Donald Tusk, bo on tu przyjedzie i złoży kwiaty.

  Aktualizacja 14.45
  Piotr Gliński ripostuje i wymienia, jak wiele wydarzeń towarzyszy obchodom święta 11 Listopada. - Nad tym pracowało wielu twórców i menedżerów kultury – zapewnia.

  Aktualizacja 14.40
  Trwają wystąpienia przedstawicieli klubów

  Joanna Frydrych PO: To karuzela śmiechu, te poprawki nie mają nic wspólnego z właściwą legislacją. To bubel prawny.
  Setna rocznica odzyskania niepodległości


  Józef Brynkus Kukiz’15: Nie odpowiada nam kupczenie świętem Niepodległości.
  Efektem jest radykalizacja postaw Polaków dotyczących tego święta. Traktujecie Polskę, jak skrawek sukna, który sobie wzajemnie wyrywacie. Polska niepodległość zasługuje na lepsze uczczenie, sama ustawa jest bardziej kłopotliwa, niż świąteczna.

  Jezy Meysztowicz, Nowoczesna: To, co proponuje PiS to wielka kompromitacja. Co wy proponujecie? Wspólne odśpiewanie hymnu, zjeżdżalnie dmuchane, marsz? Na co wydane są pieniądze na tą organizacje. Ta ustawa to największy knot, który wychodzi z tej sali. Ta ustawa będzie kosztowała Polaków 6,5 mld zł.


  Aktualizacja 14.27
  Bartosz Arłukowicz złożył wniosek formalny o przerwę i zwołanie konwentu seniorów w sprawie ognisk odry w Polsce. Zaapelował o odrzucenie projektu znoszącego obowiązek szczepień.


  Aktualizacja 14.20
  Na posiedzeniu konwentu seniorów zgłoszono sprzeciw, by wprowadzić do porządku dziennego punkt dotyczący przyjęcia poprawek senatu.
  Konieczne jest głosowanie o wprowadzenie punktu do obrad

  Za wprowadzeniem głosowało 227 posłów , przeciw było 167, wstrzymało się 2


  Aktualizacja 14.17
  Rozpoczęcie posiedzenia

  Wpisz miejscowość i sprawdź wyniki wyborów  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Wybory samorządowe w Zabrzu DRUGA TURA


  Wybory samorządowe w Dąbrowie Górniczej DRUGA TURA


  Wybory samorządowe w Bytomiu DRUGA TURA

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  13 - EGO

  SZCZUR (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A 13-EGO BEDZIE STAN WOJENNY

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dno

  Przwmek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  I za co Petru ma byc karany co nie podoba się.kaczorowi? Prawda? PrEciez on ma rację wiedIeli o tym od 3 lat chyba że.sa.tak głupi...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zakaz handlu

  Kasjerka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  I dobrze że też zakaz handlu w ten dzień bo same buraki by chodzili na zakupy i cieszyli się i wysmiewali z kasjerk że oni góra bo wolne mają wiem bo pracuje w handlu i w handlowa niedziele...rozwiń całość

  I dobrze że też zakaz handlu w ten dzień bo same buraki by chodzili na zakupy i cieszyli się i wysmiewali z kasjerk że oni góra bo wolne mają wiem bo pracuje w handlu i w handlowa niedziele przychodzą najgorsi ludzie żeby się wyżyć zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo