WOŚP 2019 w Wodzisławiu Śląskim i powiecie. Pomaganie jest...

  WOŚP 2019 w Wodzisławiu Śląskim i powiecie. Pomaganie jest dziecinnie proste [PROGRAM]

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gramy z WOŚP, czyli pomaganie jest dziecinnie proste! Zobaczcie, co będzie się działo w Wodzisławiu Śl. i powiecie wodzisławskim. Będą koncerty, konkursy i licytacje.
  W galerii na plakatach prezentujemy szczegółowy program imprez w miastach powiatu wodzisławskiego. Sprawdźcie
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©arc

  W niedzielę setki wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami ruszy na ulice powiatu wodzisławskiego, by zbierać pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Zobaczcie, jakie w niedzielę będą atrakcje:
  Zobacz galerię


  Tak, jak w ubiegłym roku, gdy w Wodzisławiu Śl. uzbierano ponad 117 tys. zł (pieniądze zbierano także w pozostałych miejscowościach powiatu wodzisławskiego: W Radlinie zebrano 34619,13 zł, w Pszowie 43899,16 zł, w Rydułtowach 34 705,92 zł, w Czyżowicach 7 450 zł, a w Godowie 31 506 zł).

  Tym razem WOŚP gra pod hasłem: „Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. W tym roku WOŚP w powiecie wodzisławskim grać będzie przez cały weekend. Już w sobotę (12 stycznia) w karczmie w Łaziskach zaplanowano rockowy koncert, gdzie nie zabraknie wolontariuszy z puszkami. Dzień później w Ośrodku Kultury w Gołkowicach zaplanowano występy artystyczne, a także przy boisku w Godowie. Będzie bieg z sercem WOŚP, pokaz pierwszej pomocy, pokazy strażaków, koncert i światełko do nieba.

  Niemal przez całą niedzielę dziać się będzie na wodzisławskim rynku i jego okolicach. Będą gry i zabawy dla całych rodzin, koncerty, pokaz ognia Fire Show (o 20). O 12 zaplanowano trening dla zainteresowanych z Tomaszem Trocińskim (Crosfitt), a o 13 rodzinne karaoke z nagrodami. Od 9 do 15 będzie można oddać krew. Około 11 w Parku Miejskim otwarta zostanie nowa wystawa w schronie, będzie też poczęstunek fasolką. O 13 w parku rozrywki wystartuje bieg Policz się z Cukrzycą. Z kolei od 11 do 12 Towarzystwo Entuzjastów Kolei zaprasza na przejażdżki drezyną (okolice przejazdu kolejowego przy ul. Młodzieżowej w Wodzisławiu Śl.).

  W Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie WOŚP startuje o 15. Zaplanowano animacje dla dzieci, występy taneczne zespołów MOK (i nie tylko), fotobudkę, a na zewnątrz grill. Na scenie zaprezentują się m.in. Bartnicky Band, Claudia i Kasia Chwołka, Virginia Chlebowska, Bernadeta Kowalska, a imprezę poprowadzi znany i lubiany Krzysztof Hanke. Nie zabraknie też światełka do nieba.

  O tej samej godzinie startuje finał w Rydułtowskim Centrum Kultury. Wystąpią: Kabaret Kałasznikof, zespół „Znaki czasu” oraz dziecięce zespoły muzyczne i taneczne . W Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie WOŚP rozpocznie się o godz. 16 występami bajkowymi dla dzieci. Na scenie zaprezentuje się też Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Grupa Tańca Towarzyskiego Deja Vu, wokaliści z MOK Radlin, Tata Sławek. Będzie też światełko do nieba. We wszystkich miastach nie zabraknie licytacji.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim


  Dni wolne w 2019 roku


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zmiana planu

  TEK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  UWAGA ! Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych przejażdżki drezynowe zostały przeniesione do Bełsznicy - przejazd kolejowy na ul. Stawowej. Więcej informacji tel. 885-666-643 lub na stronie...rozwiń całość

  UWAGA ! Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych przejażdżki drezynowe zostały przeniesione do Bełsznicy - przejazd kolejowy na ul. Stawowej. Więcej informacji tel. 885-666-643 lub na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2272488606320173/zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo