Woźniki rekrutują mieszkańców do Centrum Integracji Społecznej. Kto może się zapisać?

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Woźniki rekrutują mieszkańców do Centrum Integracji Społecznej. Kto może się zapisać?
Woźniki rekrutują mieszkańców do Centrum Integracji Społecznej. Kto może się zapisać? arc
Udostępnij:
Centrum Integracji Społecznej w Woźnikach prowadzi rekrutację kandydatek i kandydatów na uczestników CIS. Pierwszy etap naboru potrwa do 25 marca.

Instytucja powstała w ramach projektu „Droga do niezależności i aktywności poprzez CIS Woźniki”, dofinansowanego z Unii Europejskiej. Projekt zakłada aktywizację poprzez pracę tych mieszkańców Gminy Woźniki i osoby z terenu powiatu lublinieckiego, które z powodu np. długotrwałego bezrobocia, niepełnosprawności czy uzależnienia, zagrożone są wykluczeniem społecznym lub ubóstwem.

Poszukiwani są w szczególności następujący kandydaci i kandydatki:

  • osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, z niepełnosprawnością sprzężoną, z zaburzeniami psychicznymi lub z niepełnosprawnością intelektualną;
  • kobiety powracające na rynek pracy;
  • osoby lub rodziny zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego, rozumianego jako wykluczenie z powodu więcej niż jednej z przesłanek wykluczenia;
  • klienci Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej;
  • osoby lub rodziny korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

Do CIS nie mogą przystąpić osoby, które pobierają jedno ze świadczeń: zasiłek dla bezrobotnych, zasiłek lub świadczenie przedemerytalne, emerytura, renta strukturalna, renta z tytułu niezdolności do pracy, nauczycielskie świadczenie kompensacyjne.

Nie przeocz

Zajęcia aktywizacyjne

Uczestnictwo w CIS zakłada reintegrację zawodową i społeczną. W ramach aktywizacji zawodowej zajęcia odbywać się będą średnio przez 4 dni w tygodniu po 6 godzin w jednej z dwu pracowni: gospodarczo-porządkowej lub administracyjno-biurowej. Uczestnicy pracują pod nadzorem instruktorów zawodu w grupach max. 10-osobowych w celu nabycia umiejętności zawodowych. Możliwe jest także – w zależności od potrzeb i predyspozycji klientów CIS – rozszerzanie działalności o nowe pracownie lub kierowanie uczestników na zajęcia do tzw. pracowni zewnętrznych np. w jednostkach organizacyjnych gminy. Uczestnikom przysługuje ubranie robocze, przeszkolenie w zakresie BHP, w razie potrzeby zwrot kosztów dojazdu środkami transportu publicznego, a także jeden posiłek regenracyjny dziennie w trakcie zajęć. Można także uzyskać premię motywacyjną oraz premię szkoleniową. Dodatkowo, w ramach reintegracji społecznej, CIS oferuje swoim uczestnikom pakiet usług obejmujących: warsztaty psychologiczno-motywacyjne, edukację ogólną, doradztwo zawodowe, grupy wsparcia, poradnictwo i zajęcia integrujące - wykonywanych przez wykwalifikowaną kadrę.

Uczestnictwo w CIS trwa średnio 12 miesięcy. W tym czasie każdy czynny uczestnik otrzymuje co miesiąc świadczenie integracyjne w wysokości zasiłku dla bezrobotnych wraz z opłaceniem składek zdrowotnych i społecznych. W pierwszym miesiącu próbnym świadczenie wynosi połowę tej kwoty.

Zobacz koniecznie

Osoba zainteresowana uczestnictwem w CIS powinna wypełnić formularz rekrutacyjny i do 25 marca 2021 roku złożyć go lub wysłać na jeden z poniższych adresów:

  • Centrum Intergracji Społecznej w Woźnikach, ul. Koziegłowska 2, 42-289 Woźniki, e-mail: [email protected], tel. 34 366 99 29
  • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Woźnikach, ul. Rynek 6, 42-289 Woźniki, tel. 34 361 01 81
  • Urząd Miejski w Woźnikach, ul. Rynek 11, 42-289 Woźniki, tel. 34 366 99 15

Osoby spełniające kryteria uczestnictwa, zostaną zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

Informacje na temat programu można uzyskać w biurze Centrum Integracji Społecznej, przy ul. Koziegłowskiej 2 w Woźnikach, pod numerem tel. 34 3669929 lub wysyłając e-mail: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wisła Kraków opuszcza Ekstraklasę

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie