MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wręczyckie Jasełka 2016 [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
GOK Wręczyca Wielka
Wyniki XIV edycji Wręczyckie Jasełka 2016 r. W tym roku w przesłuchaniach jasełkowych, które trwały 3 dni (12,13, 14 stycznia) udział wzięło 40 zespołów w 4 kategoriach.

Jury w składzie: Krystyna Koziołek - reżyser teatralny, Urszula Kotowicz – Starostwo Powiatowe w Kłobucku Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, Ewelina Mędrala – Młyńska - etnograf Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, Tadeusz Ogonek – plastyk Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie postanowiło przyznać 28 miejsc oraz 3 nagrody specjalne.

Poniżej prezentujemy stanowisko jury tegorocznej edycji:

"Jury XIV Ogólnopolskich„Wręczyckich Jasełek 2016” „Tradycje Bożonarodzeniowe budujące tożsamość” z ogromną satysfakcją wskazuje na postępujący z roku na rok wzrost poziomu jasełkowych spektakli. Potwierdza to zasadność kontynuowania tej wartościowej imprezy. Z całą odpowiedzialnością stwierdzamy, że coraz mniej warsztatowych niedociągnięć , a coraz więcej staranności i skuteczności w obszarach: poszukiwań repertuarowych, plastyki spektaklu, realizacji dźwięku i światła. A co szczególnie ważne - postępujący z roku na rok poziom świadomego przekazu treści. Ogromny wpływ na taki stan ma niewątpliwie jak zwykle profesjonalne i emocjonalne zaangażowanie całej kadry GOK-u w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Jednocześnie jury zachęca zespoły i prowadzących do poszukiwania bądź współtworzenia nowych scenariuszy i ciekawych form realizacyjnych. Sugerujemy również podejmowanie trudu łączenia współczesnego rozumienia symboliki jasełek z ich tradycyjnym przesłaniem.

Proponujemy wprowadzenie do regulaminu kolejnej edycji ograniczenia czasu prezentacji grup przedszkolnych do 20 min. oraz rezygnacji z korzystania mikrofonów w trakcie przekazu tekstu."


*Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
*Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!