Wstrząs w Katowicach. Odczuli go także mieszkańcy Sosnowca i Tychów

  • Dziennik Zachodni

DRAPA

Silny wstrząs w Katowicach odczuli dziś (17 września) mieszkańcy Katowic, Sosnowca oraz Tychów. Jak ustaliliśmy, do wstrząsu górniczego doszło o godzinie 13.09 na kopalni Murcki - Staszic. Jedna osoba została poszkodowana, ale jest przytomna.

WSTRZĄS W KATOWICACH

Do wstrząsu doszło w poniedziałek, 17 września. Mocno zabujało domami i blokami na osiedlach. Odczuli to mieszkańcy m.in. Katowic, Sosnowca i Tychów.

Jak ustaliliśmy, do wstrząsu górniczego doszło o godzinie 13.09 na kopalni Murcki - Staszic. Siłę oszacowano na 3 razy 10 do 7 potęgi dżula (około 3 stopni w skali Richtera). Do wstrząsu doszło w rejonie ściany 16 b-S w pokładzie 510.

- Na razie nie mamy informacji, by ktokolwiek na dole został poszkodowany. Załoga została wycofana do ściany. Czekamy na dalsze informacje - przekazał Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej.

AKTUALIZACJA
Jak ustaliliśmy, jedna osoba została poszkodowana, ale jest przytomna. W tej chwili trwa transport na powierzchnię. Nie ma informacji dotyczących jakichkolwiek zniszczeń.

Wcześniej pisaliśmy:
Przypomnijmy, że do potężnego wstrząsu górniczego doszło w województwie śląskim w sobotę, 11 sierpnia na terenie kopalni KWK Bobrek-Piekary Ruch Bobrek w Bytomiu.

Około godz. 13.53 mocno zabujało na powierzchni domami i blokami na osiedlach. Zaalarmowani mieszkańcy kilkudziesięciu miejscowości informowali o odczuwalnym wstrząsie w pasie od Sosnowca i Mysłowic przez Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Rudę Śląską, Bytom, aż do Zabrza, Gliwic i nawet Tarnowskich Gór. Czas odczuwania wstrząsu był wyjątkowo długi. Trwał około 6 sekund.

Jak informował dyspozytor kopalni, nikomu nic się nie stało. Wstrząs był bardziej odczuwalny na powierzchni niż w kopalni.

Potężny wstrząs na Śląsku: Tąpnęło w kopalni KWK Bobrek-Piekary Ruch Bobrek. Wstrząs miał siłę 3,5 Richtera CZYTAJ WIĘCEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień

Piknik w Parku Śląskim pod hasłem "Łączymy pokolenia"

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

29.01.2019, 18:51

Jeżeli wasze budynki są uszkodzone przez wstrząsy to zapraszamy do bezpłatnej wizyty w naszej Kancelarii. Więcej o nas na www.kancelariafortis.pl

20.09.2018, 02:05

ssPOt Z YURTY W CIELMIC ACH

18.09.2018, 11:12

U mnie już nie ma czym "szelontac". Miech wycięli mi w młodym wieku, jak miałem zostać eunuchem.

18.09.2018, 09:48

Jak bych niy dowolpozor, to by mi bifyj obalouo i couke niydzielne szkorupy by diobli wziynli. A tak szczaskaua sie ino jedna asjetka (od Rosyntala).

17.09.2018, 20:26

że jak jeszcze roz tak dupnie,
to do Sosnowiec załorać

17.09.2018, 20:19

tyz tym starym miechym poszelontało?

17.09.2018, 18:56

Widzisz Ginter – gupku skonczony - to co sie uostatniymi czasy dzieje, to erba rabunkowy gospodarki polckigo okupanta na Wiyrchniym Sloncku.
Zapadniynte cyntrum Beuthen (poloki zwiom go Bytom), domy kere sie walom, bo okupantowi jest do dzis egal, co bydzie. Dyc to je dlo polckigo okupanta do dzis ….poniemieckie. Czynsie sie w Katowicach, czynsie sie we Swjyntochuowicach, czynsie sie nawet w gorolskim Sosnofcu! Ino to nikogo z okupacyjnych wladz prziwiezionych tukej z Warwsiafki niy obchodzi.
Ty – gupieloku Ginter – jest ejs jedyn z tych. Wont (po jakiymu to je?9, wont – szkryflosz. No i co? Niych sie wali i czynsie dalij. W koncu Wiyrchni Slonck, to niy nasze, to poniymieckie! Tak jusz widziou go wasz wielki bandyta i terrorysta z woncym (siedzi na Kasztance w Katowicach). Pedziol do Polokow, co chcieli na sila zrobic ze Gornego Sloncka polcko kolonie:…. Co, Śląska się wam zachciało? To jest stara kolonia niemiecka i nic tam nie macie do szukania. Nic nie dam, żadnych posiłków. Ja mam w d**** wasz cały Śląsk“.
A Poloki, kerzy zwali sie demokratami (komunistami), kerzy prziszli po 1945 dali rabowac bogactwa mojigo Hajmatu (no powiydz gupku – wiela produktu socjanego szuo do kasy Warwsiawki za czasow Autonomii i za PRL-u?). To bes tyn wongiel z Wiyrchniego Sloncka, miliony werbusow niy ino zza Brynicy,eli Malopolcki, pasuo sie na slonckij ziymi.
A teroski, jak wyszabrowali co bouo do wyszabrowania – zniszczyli ta ziymia – srajom, co cza kopalnie zasuc i pitac stont do swoji „dobry“ Polcki!
Chrobok 17.08.2018 18:55

17.09.2018, 17:56

z pora walynciokow i prawdziwe ślunzaki mają nasrane w galotach.

17.09.2018, 17:32

W Laziskach też ładnie zabujało :-(

17.09.2018, 17:11

zaczął sie jąkać. Teraz słochać go nie idzie.

17.09.2018, 17:08

szklonki z byfyja wypadły. Jo myśloł że to już koniec.

17.09.2018, 16:24

Zadole przy Auchan - było czuć mocno.

17.09.2018, 16:21

Cześć Mikołowa odczuła

17.09.2018, 15:57

Katowice centrum - mocno i długo

17.09.2018, 14:54

U Franciszkanów są misje. Może czas na refleksję.

17.09.2018, 14:40

Mieszkam w starej kamienicy na Ligocie i myślałem przez chwilę, że się budynek zawali.. było ostro.

17.09.2018, 14:02

To chyba coś na Wujku, pracuję na Ligocie i tu wstrząs był bardzo silny i dosyć długi - nie wem jak w innych rejonach, ale wydaje mi się, że epicentrum było gdzieś tu w okolicy...

17.09.2018, 13:56

Blokami przy Brynowskiej zatrzęsło tak, że trzęsę się do teraz. Podczas tych kilku sekund trzęsawy nie właściwie nie wiadomo co robić, kiedy masz dziesięć pięter nad głową. Mieć to w rzyci, modlić się, czy najlepiej od razu skakać z okna. I jak tu nie pić?

17.09.2018, 13:39

W Świętochłowicach też było czuć

17.09.2018, 13:39

Zamknąć na trzy spusty! Powodują syf, szkody i koszty dla podatników. Nigdy nie potrafią wyjść "na plus", węgiel drogi a kopidoły wiecznie postulują podwyżki płac - dać im te kopalnie gratis i wont ze dwora!!!