Wszystko co najnowocześniejsze dla wojska można oglądać w Kielcach. Prezentuje się 500 firm z całego świata [WIDEO]

marzena
Najmniejszy na świecie, niewykrywalny dron to norweski produkt.
Najmniejszy na świecie, niewykrywalny dron to norweski produkt. Dawid Łukasik
Udostępnij:
550 wystawców z 30 krajów świata, między innymi Arabii Saudyjskiej, Australii, Omanu, Malezji, Stanów Zjednoczonych i tych bliższych nam państw, jak Niemcy, Wielka Brytania czy Francja prezentuje się na rozpoczętym we wtorek 1 września w Kielcach XXIII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Zbrojeniowego.Targi potrwają do piątku. Na otwarcie przyjechało wiele gwiazd polityki z ministrami - spraw zagranicznych Grzegorzem Schetyną i obrony narodowej - Tomaszem Siemoniakiem.

 

Do Targów Kielce, gdzie prze cztery dni, aż do piątku 4 września odbywać się będzie wystawa, na otwarcie przyjechały delegacje z wielu państw, ambasadorowie, na czele z ministrami polskiego rządu Tomaszem Siemoniakiem, ministrem obrony narodowej i Grzegorzem Schetyną, ministrem spraw zagranicznych.  W piątek, wystawę w Kielcach odwiedzi prezydent Andrzej Duda.

Tegoroczny salon obronny, rozpoczynający się w ważna dla Polaków rocznicę wybuchu II wojny światowej ma szczególny wymiar. Mówiono o  tym podczas uroczystych wystąpień na ceremonii otwarcia. - Tegoroczna edycja targów przypadła na okres jednego z najpoważniejszych kryzysów bezpieczeństwa światowego, od czasu zakończenia zimnej wojny: walki na Ukrainie, rosnące w siłę Państwo Islamskie, quazi-stan wojenny na granicy Korei Północnej i Południowej to tylko fragment obrazu współczesnej sytuacji politycznej i militarnej. Stąd nowe tło tej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który staje się miejscem rozmów, dyskusji na bieżące tematy światowej obronności - mówił Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.
Ogromną rolę jaką Kielce odgrywają na polu obronności podkreślał minister Tomasz Siemoniak, nazywając wystawę oknem na świat.

Grzegorz Schetyna podkreślał rozmach, i rekordowe wydanie salonu obronnego, który ogrywa dla miasta i regionu bardzo ważną rolę.

W pierwszym dniu targów odbyło się wiele światowych i polskich premier uzbrojenia. Wśród nich bezzałogowego drona manta, który startując  i lądując w pionie ma zdolność do rozpoznania terenu i ostrzelania wrogich obiektów.

Ogromne zainteresowanie towarzyszyło pokazowi śmigłowca  Caracal, który znajdzie się na wyposażeniu polskiej armii. - To maszyna sprawdzona w wielu warunkach, na potrzeby polskiego wojska przygotowywana między innymi we współpracy z radomskim uniwersytetem. W radomskiej fabryce  będzie także produkowany jeden z jej elementów - mówił wiceprezes Airbus Tomasz Krysiński.

Uwagę przykuwała haubica  Krab, nowoczesny produkt zakładów HSW w Stalowej Woli. W zależności od potrzeb może być konfigurowana w wielu wersjach. Jej siłą są wielorakie moduły  uzbrojenia i potężna siła rażenia na polu walki.

 

Ważne

XXIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego trwał będzie w Kielcach  do piątku, 4 września  2015 roku.Wstęp na targi tylko dla osób powyżej 18 roku życia.
Bilet na wystawę kosztuje 80 złotych, z katalogiem - 100 złotych. Wystawa będzie czynna  do 3 września od godziny 10 do 17, a w ostatnim dniu wystawy, 4 września - od godziny 10 do 15.Dojazd do targów w Kielcach: autobusem MPK - linie: 25 (przystanek Targi Kielce), 110 (przystanek Zakładowa), 36, 37, 54, 112 (przystanek Batalionów Chłopskich III), 9, 32 (przystanek Łódzka/Przęsłowa) - zobacz rozkłady jazdy autobusów MPK.

Wideo

Materiał oryginalny: Wszystko co najnowocześniejsze dla wojska można oglądać w Kielcach. Prezentuje się 500 firm z całego świata [WIDEO] - Echo Dnia

Dodaj ogłoszenie