WTA Katowice 2014: Radwańska wygrała z Schiavone i zagra w ćwierćfinale [RELACJA LIVE + ZDJĘCIA]

Michał Nowak
Na BNP Paribas Katowice Open Agnieszka Radwańska już dziewiąty raz w karierze zmierzyła się z Włoszką Francescą Schiavone. Polka wygrała to spotkanie po dwóch setach, wynikiem 6:4, 6:3. To była piąta wygrana Radwańskiej nad Schiavone! Relacja na dziennikzachodni.pl.

WIĘCEJ O TURNIEJU TENISOWYM W KATOWICACH:
BNP PARIBAS KATOWICE OPEN 2014 - CIEKAWOSTKI, NEWSY, ZDJĘCIA

Koniec meczu! Kto będzie rywalem Agnieszki Radwańskiej w ćwierćfinale? Dowiemy się tego po pojedynku Mirjany Lucić-Baroni (Chorwacja) z Yvonne Meusburger (Austria).

6:3. Punkty uciekają Włoszce w szybkim tempie! Polka prowadzi już 40:0 po serwisach Włoszki! Przeciwniczka popełnia błędy, uderza w siatkę, poza linię i... przegrywa gema! Radwańska wygrywa drugiego seta 6:3 i awansuje do ćwierćfinału!

5:3. Serwis Radwańskiej i pierwsze punkty po uderzeniu Polki. Włoszka uderza później jeszcze na siatkę, potem na aut. Jest już 40:0. Później kolejna piłka dla Radwańskiej i wygrywa gema do zera!

4:3. Włoszka zaczyna i dość szybko posyła piłkę na aut. Później jednak zmusiła Polkę do biegania serią świetnych uderzeń i wyrównała do 15:15. Kolejna wymiana uderzeń powoduje, że Radwańska uderza w siatkę. 15:30. Radwańska szybko wyrównuje na 30:30. Po kolejnej wymianie piłek, Francesca Schiavone daje popis ekwilibrystyki. Uderza piłkę spod siatki, jakby zza siebie, kompletnie zaskakując Radwańską. Szybko oddaje jednak przewagę po ataku Agnieszki tuż za siatkę. 40:40. Radwańska wybija na aut i gema wygrywa Włoszka.

4:2. Rozpoczyna Polka. Schiavone odbija za linię i jest 15:0. Dalsza wymiana uderzeń powoduje, że Radwańska musi się nabiegać i traci ostatecznie przewagę. 15:15. Przy kolejnej wymianie Włoszka wyrzuca w aut. Później Agnieszka trafia w siatkę. 30:30. Schiavone zdobywa kolejne punkty po odbiciu wysokiej piłki, ale potem Radwańska zmusza ją do uderzenia w siatkę. Cios za cios. 40:40. Włoszka posyła piłkę na aut i gema wygrywa Polka!

3:2. Radwańska nie wypada z rytmu, za to Włoszka jest już chyba trochę zmęczona. Częściej gra niecelnie i traci punkty. 15:0. Kolejne odbicie piłki Włoszki skierowane jest w siatkę. 30:0. Następne uderzenie Włoszki ląduje za linią końcową. 40:0. Schiavone dalej walczy, zmusza Radwańską do strzału na aut, a później posyła crossa nie do odbicia! 40:30. Kolejną piłkę Polka uderza w siatkę i jest 40:40. Włoszka udowadnia, że zmęczenie jednak jest jej obce. Przynajmniej na tę chwilę. Włoszka zalicza udane trafienia i zdobywa gema!

3:1. Czas na serwisy Radwańskiej. Pierwszy poza linię, drugi kończy się już sukcesem - nieczysto odbita przez Włoszkę piłka leci poza linie. Agnieszka szybko zdobywa kolejne punkty, zyskując wynik 30:0. Kolejna wymiana uderzeń powoduje, że Polka musi się nabiegać. W końcu Radwańska uderza z końcowej linii, ale niecelnie. 30:15. Kolejna seria uderzeń zakończona piłką w siatce. 40:15! Serwis Radwańskiej przynosi wygranego gema!

2:1. Schiavone znowu goniła piłkę aż do linii końcowej, piłkę odbiła za siebie, bardziej w publiczność niż w stronę rywalki. Ale później to Polka popełnia błąd, uderzając na aut. 15:15. Dobrym wyjściem pod siatkę, Włoszka zdobywa już 30 pkt. Radwańska szybko wyrównuje na 30:30. Później Włoszka uderza niby na aut, ale piłka dotyka linii i jest 30:40 dla przeciwniczki Radwańskiej. Następnie jest aut i 40:40. Ładny cross zbliżył Polkę do wygranej w tym gemie, ale potem nastąpił nieudany backhand. Przez długi czas utrzymuje się równowaga, ale w końcu następuje przełamanie Radwańskiej i ta wychodzi na prowadzenie w drugim secie.

1:1. Radwańska, po serwisie, szybko zyskała pierwsze punkty, ale Schiavone gra agresywnie. Doprowadza do remisu 15:15. Potem brakuje jej precyzji i uderza poza linię końcową. Radwańska błyskawicznie zdobywa kolejne punkty, a później kończy gema asem serwisowym!

0:1. Rozpoczyna Schiavone, szybko wybija jednak piłkę na aut. 15:0 dla Polki. Radwańska uderza w siatkę i mamy wyrównanie 15:15. Radwańska uderza po dłuższej wymianie za mocno i w efekcie poza linię. Niedługo potem zmusza Włoszkę do błędu i to ona wybija na aut. Jest 30:30. Później następuje długa wymiana piłki, walka jak równa z równym, aż Polka popełnia w końcu błąd. 30:40. Po kolejnej wymianie to Włoszka uderza poza linię i jest 40:40. Po serwisie przeciwniczki, Agnieszka uderza w siatkę. W kolejnej wymianie piłki, Polka uderza za wysoko i przeciwniczka kończy akcję.

II SET

6:4. Serwis w wykonaniu Polki, przeciwniczka odbija piłkę raz, za drugim już jej się nie udaje. 15:0. Po drugim serwisie Agnieszka zdobywa szybko kolejne punkty, Schiavone zagrała zbyt wysoką piłkę. 30:0. Później Włoszka uderza za aut i Polka otrzymuje piłki setowe. Schiavone łątwo nie odpuszcza, zmniejsza przewagę do 40:15. Później jednak niedokładnie uderza w piłkę, która ląduje przed siatką i Radwańska w ten sposób wygrywa seta!

5:4. Włoszka uderza w siatkę, ale potem posyła trudną piłkę w boczną linię. Jest 15:15. Włoszka nie odpuszcza i zmusza Polkę do błędu. Agnieszka uderza w siatkę, ale szybko odrabia straty na 30:30. Schiavone posyła wysoką piłkę, której nie mogła nie wykorzystać nasza tenisistka. 40:30. Radwańska miała break-point, ale dała doprowadzić rywalce do wyrównania 40:40. Włoszka próbowała ciekawego zagrania między nogami goniąc piłkę posłaną przez Agnieszkę, ale się nie udało. Później Agnieszka uderza w siatkę i dalej jest 40:40. Radwańska zmusza przeciwniczkę do ciągłego biegania. W końcu Schiavone uderza w siatkę i mamy upragnionego gema.

4:4. Serwuje Polka, po wymianie piłek uderza jednak w siatkę. 0:15. W po kolejnej wymianie piłka uderza w naszą zawodniczkę zamiast w rakietę. Schiavone powiększa swoją przewagę. Później Włoszka wybija poza linię i jest 15:30. Po wysokiej piłce Schiavone Agnieszka robi skrót. Niedługo później posyła szybką piłkę prowadzi 40:30. Po serwisie Polki Schiavone odbija piłkę w siatkę i znowu mamy remis!

3:4. Walka o kolejnego gema rozpoczyna się szybkim remisem na 15:15. Najpierw aut Agnieszki, potem uderzenie w siatkę Włoszki. Agnieszka odbija trudną piłkę niemal z autu, przeciwniczka już jej nie odgrywa. 30:15. Kolejne niskie, trudne piłki od Radwańskiej powodują, że Schiavone uderza w siatkę. 40:15. Przeciwniczka zdołała jednak zmniejszyć prowadzenie Polski do 40:15. Ale Agnieszka odpowiada szybko i zdobywa gema.

2:4. Rozpoczyna Polka i zdobywa 15:0 punktów. Włoszka po kolejnym serwisie Agnieszki odpowiada szybką piłką w róg, jest 15:15. Po długiej wymianie Włoszka bije na aut, później to samo robi Polka. 30:30. Kolejną piłkę Radwańska przestrzela poza linię boiska, ale szybko wyrównuje na 40:40. Później Polka, po wymianie uderzeń, posyła krótką i wysoką piłkę, co przeciwniczka skrzętnie wykorzystuje. Schiavone gra agresywnie i bardzo celnie. Uderza piłkę, która odbija się tuż przy linii autu i daje jej zwycięstwo!

2:3. Długa wymiana uderzeń po serwisie Schiavone, ale Polka wybiła piłkę za wysoko i Włoszka doskonale ją scięła. Później jednak popełniła szybki błąd wyrzucając na aut i jest 15:15. W kolejnej wymianie uderzeń Agnieszka uderza w siatkę. Później wybija na aut i jest 15:40. Schiavone blisko trzeciego gema! Dalsza walka przynosi Włoszce kolejne punkty. Znów wychodzi na prowadzenie.

2:2. Rozpoczyna Radwańska i zdobywa 15:0 po krótkiej wymianie piłki. Potem zalicza udany serwis i Włoszka uderza w siatkę. Czyżby kolejny, szybko zdobyty gem się szykował? Jest ju 40:0! Włoszka ponownie uderza w siatkę i Agnieszka wygrywa gema. Polka wygrywa gemy szybko, Włoszka o swoje musi się męczyć. Ale jest na razie remis.

1:2. Znowu rozpoczyna Włoszka i zdobywa pierwsze punkty uderzając piłkę po dłuższej wymianie tak, że Radwańska nie nadąża dobiec. Później Agnieszka trafia w siatkę i jest 0:30. Następną piłkę Polka kieruje piłkę poza linię i jest 0:40. Kolejna seria kończy się uderzeniem Radwańskiej w siatkę i jest już 1:2.

1:1. W walce o drugiego gema Włoszka szybko wychodzi na prowadzenie 0:15. Później popełnia błąd, uderza w siatkę i jest już 15:15. Poziom jest wyrównany i szykuje się długi mecz, o ile któraś zawodniczka szybko nie opadnie z sił. 40:15 dla Radwańskiej po świetnie zagranych piłkach. Potem as serwisowy i Agnieszka zdobywa swojego pierwszego gema!

0:1. Schiavone popełnia błędy, dzięki czemu Agnieszka Radwańska szybko zyskuje przewagę 30:0. Późnej Polka trafia w siatkę o jest 30:15. Po drugim uderzeniu Agnieszki w siatkę, jest już 30:30. Schiavone udanym serwisem zyskuje kolejne punkty, ale potem uderza w siatkę. 40:40. Obie zawodniczki walczą zaciekle o pierwszego gema, Włoszka zaliczyła nawet dwa asy serwisowe. Po wielu trudach, pierwszego gema zdobywa Schiavone!

Rozpoczyna serwisem Włoszka.

I SET

Spotkanie Radwańskiej z Schiavoną opóźniło się ze względu na wcześniejszy mecz Alize Cornet (Francja) z Kristiną Kucovą (Słowacja), w którym Cornet wygrała po zaciętej walce. Teraz jednak czas zacząć spotkanie z udziałem Polki.

RADWAŃSKA - SCHIAVONE RELACJA LIVE!

Radwańska walczyła z Schiavone już osiem razy w karierze i bilans pojedynków wynosi 4-4. Niemal 34-letnia Włoszka (urodziny w czerwcu) zbliża się już do schyłku swojej kariery. Jeszcze na początku 2011 roku była czwarta w światowym rankingu, teraz jest na 48. miejscu. Radwańska, zajmująca trzecią lokatę, będzie zdecydowaną faworytką tego spotkania.

W poprzedniej rundzie Agnieszka Radwańska ograła Czeszkę Kristinę Pliskovą 6:3, 6:2. Francesca Schiavone pokonała rosyjską zawodniczkę Verę Dushevinę 6:0, 6:2. W ciągu ostatnich czterech spotkań Radwańskiej z Schiavoną, Polka nie przegrała nawet jednego seta.

Stawką tego pojedynku jest awans do 1/4 finału katowickiego turnieju. Tam już czekają: Camila Giorgi (Włochy), Shahar Peer (Izrael), Carla Suarez Navarro (Hiszpania) oraz Klara Koukalova (Czechy).

Pojedynek Radwańska - Schiavone rozpocznie się o godz. 14:30, transmisja na żywo w TVP1 i TVP Sport, relacja online na dziennikzachodni.pl.

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

k
kasia

u mnie doładnie to samo. piłki nie było widać... słabe takie oglądanie

J
Janusz

Kto wymyślił takie zestawienie kolorów na korcie w Katowicach. Nic nie widać.Mam LCD i Plazmę i na obu masakra.Trzeba sokolego wzroku, żeby dostrzec lecącą przecież z dużą przędkością piłeczkę.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3