WTA Katowice Open 2016: Giorgi - Cibulkova [FINAŁ, LIVE]

Camila Giorgi trzeci raz z rzędu zagra w finale w Spodku.
Camila Giorgi trzeci raz z rzędu zagra w finale w Spodku. Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
WTA Katowice Open 2016. W finale w Spodku grają dziś Włoszka Camila Giorgi i Słowaczka Dominika Cibulkova. Pierwszy set wygrała Cibulkova 6:4.

[AKTUALIZACJA, GODZ. 16.58]

Cibulkova wygrała I seta 6:4.

[AKTUALIZACJA, GODZ. 14.50]

Turniej debla wygrały Eri Hozumi i Miyu Kato. Japonki pokonały Rosjanki Walentinę Iwachnienko i Marinę Mielnikową 3:6, 7:5, 10-8.

Zapowiedź
Camila Giorgi trzeci raz zagra w finale Katowice Open. W 2015 roku przegrała ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą, a w 2014 r. z Francuzką Alize Cornet. Włoszka ma jednak na koncie zwycięstwo w Katowicach. W 2009 roku wygrała turniej na kortach klubu Pro-Ten w Janowie.

W sobotnim półfinale Giorgi (nr 5) wygrała z Jeleną Ostapenko z Łotwy (nr 3) 6:4, 6:3. W drugim spotkaniu półfinałowym Dominika Cibulkova (nr 8) pokonała nierozstawioną Francuzkę Pauline Parmentier 7:5, 6:0. W I secie Słowaczka prowadziła już 5:2, ale Parmentier doprowadziła do remisu 5:5. Cibulkova wygrała jednak dwa kolejne gemy i następne sześć.

Giorgi jest na 48. miejscu w rankingu, wygrała w karierze jeden turniej WTA. Zarobiła na korcie 1.781.713 dolarów. W meczech z Cibulkovą prowadzi 2:0.

Cibulkova jest teraz 53. na świecie, ma cztery wygrane turnieje WTA i zarobiła już 7.086.629 dolarów. W 2014 roku zagrała w finale Australian Open. W Katowicach gra pierwszy raz.

Zanim rozpocznie się finał singla, rozegrany będzie finał gry podwójnej. Wystąpią w nim Eri Hozumi i Miyu Kato oraz Rosjanki Walentina Iwachnienko i Marina Mielnikowa. Japonki w półfinale pokonały polsko-brytyjską parę Alicja Rosolska i Naomi Broady 0:6, 6:4, 12:10.

Bilety na finały kosztują 90 i 140 zł (ulgowe 40 i 60 zł).

WTA Katowice Open, finały, 10 kwietnia

Debel, godz. 13: Eri Hozumi i Miyu Kato (Japonia) - Walentina Iwachnienko i Marina Mielnikowa (Rosja) 3:6, 7:5, 10-8