Wybierz sobie Mikołaja 2019: Czytelnicy DZ obdarowani...

  Wybierz sobie Mikołaja 2019: Czytelnicy DZ obdarowani prezentami przez wyjątkowe osoby WIDEO + ZDJĘCIA Z GALI

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  „Wybierz sobie Mikołaja” to coroczna akcja „Dziennika Zachodniego” organizowana we współpracy z wyjątkowymi darczyńcami: to znane w regionie osobistości ze świata polityki, kultury, medycy czy biznesu. Za nami gala wręczenia nagród w 18. odsłonie tego wydarzenia.
  „Wybierz sobie Mikołaja” : 11 stycznia 2019 odbyła się już 18. odsłona wręczenia nagród - prezentów dla naszych Czytelników
  1/110

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Marzena Bugała-Azarko

  Prof. Marian Zembala, komisarz Elżbieta Bieńkowska, poseł Marek Plura czy marszałek śląski Jakub Chełstowski... To kilku spośród darczyńców, którzy wzięli w tym roku udział w 18. odsłonie akcji „Dziennika Zachodniego” - „Wybierz sobie Mikołaja”. Dzisiaj, 11 stycznia, w Łaźni Łańcuszkowej w Zabrzu laureaci, czyli nasi Czytelnicy, odbierali prezenty przygotowane przez 32 Mikołajów.

  Zobacz zdjęcia:
  Zobacz galerię


  Oto nasi tegoroczny darczyńcy: Witold Bańka, Elżbieta Bieńkowska, Ewa Bogusz-Moore, Borys Budka, prof.
  Jerzy Buzek, Jakub Chełstowski, Grzegorz Chmielewski, Łukasz Goik, Filip Grzegorczyk, Kazimierz Karolczak, Marcin Krupa, Małgorzata Mańka-Szulik, Jan Olbrycht, Piotr Ornowski, Bolesław Piecha, Marek Plura, Jerzy Polaczek, prof. Katarzyna Popiołek, Wojciech Saługa, prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, Wojciech Szarama, Marek Szołtysek, Grzegorz Tobiszowski, Artur Tomasik, Jarosław Wieczorek, Jadwiga Wiśniewska, Maciej Wojciechowski, Michał Wójcik, Marcin Wyrostek, prof. Marian Zembala, Tomasz Zjawiony oraz Andrzej Żylak.

  - Ta akcja to najpiękniejszy sposób pokazywania idei miłosiernego samarytanina - mówił prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. - Dziękuję Dziennikowi za zaproszenie do tego wydarzenia, które pokazuje, że każdy z nas, także wy, drodzy Państwo, możecie być Mikołajami. To jest wielka, potrzebna misja, sprawiająca, że gest dobroci dla drugiego człowieka jest tak mocny i czytelny - dodawał.

  Niezwykłych nagród rozdanych podczas gali nie brakowało: zestawy książek i płyt, kamera wideo, wyjazdy do Parlamentu Europejskiego, bilety VIP na Puchar Świata w skokach narciarskich i wiele, wiele innych.

  - Zawsze uważałem, że pomaganie jest fajnie i jeśli możemy podzielić się czymś z drugim człowiekiem, to zawsze warto to zrobić, dlatego będę wspierał takie akcje, jak mogę - mówił Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego, który brał udział w naszej akcji po raz pierwszy. - Mam nadzieję, że nie ostatni - dodawał.

  Prezenty od darczyńców często były spełnieniem marzeń obdarowanych. Idealnym przykładem jest Urszula Śmietana, mieszkanka Stanowic. - Wybrałam posła Borysa Budkę i otrzymałam od niego wspaniały prezent: zestaw książek i płyt, a że jestem molem książkowym, to bardzo mnie ten prezent satysfakcjonuje – mówiła.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim  Dni wolne w 2019 roku


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo