Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Wybory 2019: oto potencjalni kandydaci do parlamentu z województwa śląskiego

Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Zaktualizowano 
Karolina Misztal
Wybory 2019. Jesienią wybierzemy posłów i senatorów na nową kadencje. Kandydaci do parlamentu mogli składać swoją kandydaturę wraz z listą poparcia do 3 września. Dziś jest więc ostatni dzień przyjmowania kandydatur. Mamy już listę potencjalnych kandydatów na posłów i senatorów w nowej kadencji. Kto będzie kandydował?

Wybory do parlamentu 2019

Wybory do Sejmu oraz Senatu odbędą się 13 października 2019 roku (niedziela). Głosy mamy oddawać do urn od godz. 7 do godz. 21.

Kandydaci do parlamentu mogli zgłosić swoją kandydaturę z odpowiednimi dokumentami i listą poparcia do dziś, do wtorku, 3 września do godz. 24.

- Dokumentacje ze specjalnym oświadczeniem przynoszą pełnomocnicy kandydatów lub upoważnione przez nich osoby. Listy poparcia przychodzą do nas w formie kartek, nie zdarzyło się jeszcze, aby ktoś przysłał skany lub dostarczył je pocztą - poinformował Wojciech Litewka, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Katowicach.

Każda z komisji weryfikuje listy poparcia, sprawdzając m.in. numery pesel czy adresy zamieszkania osób, które podpisały się pod poparciem kandydata.

Okręgowe Komisje Wyborcze mają trzy dni, żeby rozpatrzyć kandydaturę i wydać decyzję. Decyzje pozytywne wraz z listą kandydatów będą następnie publikowane na stronie internetowej PKW.

Poniżej prezentujemy potencjalnych kandydatów do parlamentu w nadchodzących wyborach z województwa śląskiego.

Kandydaci z Okręgu nr 27 Bielsko-Biała

Powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki oraz miasta na prawach powiatu: Bielsko-Biała.

KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

  • Foltyn Bronisław Edward
  • Grajny Robert Łukasz
  • Bielewicz Wojciech Tomasz
  • Starzyńska Maria
  • Skłodowski Artur
  • Milczanowska-Szweda Magdalena Barbara
  • Małysz Paweł Adam
  • Wiewióra-Błachut Marlena Maria
  • Czapiga Cezary Józef
  • Kula Patrycja Joanna
  • Polański Andrzej Grzegorz
  • Cieślar Jolanta Maria
  • Michnik Ronald Antoni
  • Strzałkowska Grażyna Katarzyna
  • Rudnicki Dawid Józef
  • Śnieżek Katarzyna Elżbieta
  • Waliczek Paweł Teodor

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Szwed Stanisław
  • Puda Grzegorz Paweł
  • Matuszny Kazimierz Władysław
  • Drabek Przemysław Mieczysław
  • Wójcik Magdalena Ewa
  • Gaża Grzegorz Krzysztof
  • Macura Ryszard Arkadiusz
  • Kanafek-Lewandowska Marcela Joanna
  • Adamska Barbara Lucyna
  • Łoś Konrad Tomasz
  • Midor Adrian Kamil
  • Gowin Jarosław
  • Dziedzic Janusz Witold
  • Biegun Agnieszka Magdalena
  • Wawrzeczko Magdalena Elżbieta
  • Michnik Renata Anna
  • Pasierbek Łukasz Grzegorz
  • Białowąs Beata Iwona

POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

  • Szemla Mirosław Stanisław
  • Ormaniec Marian Albin
  • Kiereś Małgorzata
  • Ogieło Alicja
  • Major Przemysław
  • Szendera Waldemar Michał
  • Jarco Dawid Sylwester
  • Wójcik Ryszard Tadeusz
  • Wenglorz Halina Stefania
  • Żyła Tadeusz
  • Kućka Edward Stanisław
  • Szczepańczyk-Chrobak Magdalena Ewa
  • Sosnowska Justyna Barbara
  • Brzoska-Krawczyk Brygida Urszula
  • Grzyb Andrzej Bernard
  • Gawęda Grzegorz Ryszard
  • Butor Lucyna
  • Kożusznik Danuta Maria

SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

  • Koperski Przemysław Adam
  • Lamek-Kochanowska Agnieszka Zofia
  • Czylok Leszek Zbigniew
  • Satława Henryk
  • Tyrna Leszek
  • Czaicka Anna Maria
  • Madzia Magdalena
  • Banot Aleksandra Ewa
  • Słonka-Gibas Barbara Jolanta
  • Pindel Władysław
  • Gasparska Katarzyna Olga
  • Zalewska Alicja
  • Hasior Aleksandra Maria
  • Grzybek Paulina Magdalena
  • Brudny Michał Jacek
  • Miech Paweł Piotr
  • Siąkała Artur Jerzy
  • Noskowski Zbigniew Henryk

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  • Nykiel Mirosława
  • Pępek Małgorzata
  • Suchoń Mirosław
  • Molin Andrzej Jan
  • Głombek Edyta Teresa
  • Lazarek Gabriela Maria
  • Michasiów Dariusz Stanisław
  • Ryplewicz Rafał Paweł
  • Giertler Łukasz Antoni
  • Ślęk Marcin Rafał
  • Kaszok Ewa
  • Pijanowski Jerzy Marcin
  • Krzyżak Karolina Józefa
  • Łukowicz Beata Anna
  • Desoń Bogdan Tomasz
  • Jafernik Bronisław
  • Piegzik-Izydorczyk Dorota Maria
  • Tomczykiewicz Maciej Tadeusz

Kandydaci z Okręgu nr 30 Bielsko-Biała

Powiat: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miast na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

  • Fritz Roman Henryk
  • Kurpas Adam Jerzy
  • Makarewicz Konrad Karol
  • Maron Tadeusz
  • Tomecka Małgorzata
  • Gorzoch Grzegorz
  • Burkacka Joanna
  • Pyszny Justyna Dorota
  • Lech Mirosław
  • Piechoczek Paweł Grzegorz
  • Antonik-Faikis Aneta Halina
  • Szatyło Alan Hieronim
  • Maciaś Aneta Anna
  • Grabiec Jarosław
  • Kucharczyk Justyna Natalia
  • Ilnicka Paulina Sandra
  • Lanuszny Jacek Szymon
  • Cofalik Hanna Dorota

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Piecha Bolesław Grzegorz
  • Woś Michał Piotr
  • Sobierajski Czesław Stanisław
  • Gawęda Adam
  • Matusiak Grzegorz
  • Dutkiewicz Katarzyna Maria
  • Glenc Teresa
  • Rajca Cezary Dominik
  • Sztuka Mirela Elżbieta
  • Szczęsny Jarosław Zbigniew
  • Ratka-Bossard Aleksandra Katarzyna
  • Szymura Karol Bogusław
  • Szymiczek Alojzy Jan
  • Garus-Kopertowska Angelika Krystyna
  • Kasparek Urszula Zofia
  • Kodura Maria
  • Lazar Jerzy Bolesław
  • Wawrzyczek Daniel Emilian

CZYTAJCIE TEŻ:
Wybory parlamentarne 2019: Jak wybieramy posłów i senatorów? Sprawdź zasady obowiązujące w ordynacji wyborczej 2019
Dlaczego warto głosować w wyborach parlamentarnych 2019? Kompetencje Sejmu i Senatu

Kandydaci z Okręgu nr 28 Częstochowa

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Giżyński Szymon Stanisław
  • Burzyńska Lidia Ewa
  • Trepka Mariusz Wiesław
  • Gawron Andrzej Janusz
  • Fajer Monika
  • Derejczyk Piotr
  • Kaptacz Anna Janina
  • Maj Tomasz
  • Lange Łukasz Artur
  • Ruksza Paweł Jan
  • Pietrulewicz Magdalena Anna
  • Służek-Jaworska Danuta Elżbieta
  • Sowa Andrzej Piotr
  • Zaleska Urszula

POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

  • Kiepura Henryk
  • Smela Krzyszof
  • Gmitruk Stanisław
  • Dobrzyniewicz Bartłomiej Przemysław
  • Kubat Andrzej
  • Socha-Korendo Anna Marta
  • Grus Anna Barbara
  • Kumor Monika Aleksandra
  • Młyńska Edyta Jolanta
  • Kotynia Krystian
  • Cyrulik Jerzy Józef
  • Lisek Iwona Izabela
  • Nowicka Anna
  • Dzwonnik Michał Olaf

SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

  • Wolski Zdzisław
  • Niesmaczny Zbigniew Paweł
  • Kępski Rafał Tadeusz
  • Kotkowska Ewelina Tacjana
  • Iżyńska Małgorzata
  • Kot Łukasz Tadeusz
  • Książek Ewa Katarzyna
  • Jureczko Rafał Krzysztof
  • Lewandowska Ewa
  • Łapeta Paweł Piotr
  • Górna Joanna Janina
  • Skrzypczyńska Emilia Maria
  • Karewicz Marlena Sonia
  • Gołda Marcin Antoni

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  • Leszczyna Izabela
  • Szewiński Andrzej
  • Salwierak Marta
  • Rozpondek Halina
  • Podbioł Gabriel
  • Urbańska Jolanta
  • Kabus Dominik
  • Maniszewska Marzena
  • Pinkas Marek
  • Biernat Marcin
  • Stasiak-Betlejewska Renata
  • Świtała Marcin
  • Ciura Edyta
  • Lasecki Jarosław

Kandydaci z Okręgu nr 29 Katowice

Powiaty: gliwicki, tarnogórski oraz miast na prawach powiatu: Bytom, Gliwice, Zabrze.

PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Borys-Szopa Bożena
  • Szarama Wojciech
  • Pyzik Piotr
  • Gonciarz Jarosław
  • Olszewski Tomasz
  • Kubica Józef
  • Dziuk Barbara
  • Przedpełski Zbigniew
  • Borówka Anna
  • Kowalski Bartłomiej
  • Żak Paweł
  • Siebiata-Tomczyk Dorota
  • Ilewski Adam
  • Kołodziej-Ptak Krystyna
  • Reiss Ferdynand
  • Cebula Ewelina
  • Patoń Piotr
  • Kogowska-Piasecka Elżbieta

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  • Golbik Marta
  • Szumilas Krystyna
  • Głogowski Tomasz

SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

  • Nowicka Wanda
  • Słania Barbara
  • Kroczek Wacław
  • Mrozowski Konrad
  • Paul Joanna
  • Matysek Ksymena
  • Kraszyna Leszek

Kandydaci z okręgu nr 31 Katowice

Powiat: bieruńsko-lędziński oraz miasta na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy.

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Morawiecki Mateusz Jakub
  • Wójcik Michał Marek
  • Polaczek Jerzy Jan
  • Sośnierz Andrzej Stanisław
  • Nowak Maria Teresa
  • Piechota Leszek Marian
  • Wesoły Marek Jacek
  • Skapczyk Anita Maria
  • Skiba Mariusz Piotr
  • Jabłoński Paweł
  • Freitag Janusz Paweł
  • Augustyn Zbigniew
  • Koper-Staszowska Wioletta Maria
  • Biskup Bernadeta Cecylia
  • Panek Krystyna Zofia
  • Grobel Beata
  • Rosicki Łukasz Krzysztof
  • Durska Maria Stefania
  • Zięba Janina Maria
  • Urbańczyk Marek Jan
  • Stępień Agnieszka
  • Skotarek Agnieszka Katarzyna
  • Kiczmal Mirosław Stanisław
  • Ahnert Wojciech Tadeusz

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

  • Konieczny Maciej
  • Lekston Andrzej Jan
  • Majchrzak Katarzyna Beata
  • Tomala-Bogacka Gabriela Barbara
  • Duliński Edward Józef
  • Nowak Jakub Leszek
  • Groniewska Małgorzata Krystyna
  • Makówka Emilia Maja
  • Szymura Adam Łukasz
  • Zemelka Piotr Krystian
  • Zelwor Katarzyna Jolanta
  • Ładowska Anna
  • Makieła Krzysztof Jacek
  • Bogocz Jarosław Marek
  • Bubała Bogdan Sylwester
  • Wiśniewski Marek Stanisław
  • Brzozowiec Bartłomiej
  • Krzemiński Włodzimierz Tomasz
  • Wójcik Sara Aleksandra
  • Nowak-Trojnar Natalia Regina
  • Barakeh Ahsan
  • Buchta Michał Grzegorz
  • Machura Ewa

PISALIŚMY:
Wybory 2019: Głosowanie poza miejscem zameldowania. Jak głosować?

Kandydaci z okręgu nr 32

Powiaty: będziński, zawierciański oraz miasta na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec.

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  • Saługa Wojciech Paweł
  • Dolniak Barbara
  • Bochenek Mateusz Andrzej
  • Nemś Anna Ewa
  • Węgrzynowicz Marek Romuald
  • Łapaj Bożena Irena
  • Klimek Maciej Artur
  • Kosmala-Gąsior Teresa Mieczysława
  • Zapart Marcin Jakub
  • Szczepanek Paweł
  • Milej Ryszard Tadeusz
  • Sochacki Jarosław Jacek
  • Solipiwko Renata Janina
  • Skotalczyk Ewa Barbara
  • Janeczek Marcin Bernard
  • Ochęduszko-Ludwik Małgorzata Agata
  • Liegmann Elżbieta Joanna
  • Moćko Jolanta Izabela

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

  • Janoska Jerzy Jan
  • Kolczyk Marcin Czesław
  • Sikora Waldemar
  • Oleksiewicz Grzegorz Ryszard
  • Jakóbik Artur Karol
  • Klarczyńska Olga Kinga
  • Krzyżak Monika Mirella
  • Koclęga Jagoda Magda
  • Cygan Renata Aleksandra
  • Mizdra Ryszard Zbigniew
  • Grabowski Wojciech Andrzej
  • Surik Dominika Agnieszka
  • Cieślik Robert Paweł
  • Dąbrowska Małgorzata Halina
  • Lorek Magdalena Ilona
  • Gorel Ewelina Magdalena
  • Osial Sylwia
  • Pałka Krzysztof Adam

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Malik Ewa Danuta
  • Andzel Waldemar Franciszek
  • Warwas Robert Piotr
  • Noicka Danuta Czesława
  • Materla Maria
  • Kozik Marcin Henryk
  • Zarychta-Surówka Małgorzata Wioletta
  • Piątek Zbigniew Józef
  • Szydlik Bożena Grażyna
  • Wilk Kazimierz Czesław
  • Wardenga Lena Marzena
  • Derela Maciej Daniel
  • Cieślik Beata Elżbieta
  • Fjałowski Krzysztof Sylwester
  • Szopa Paweł Ludwik
  • Trawczyńska Ewa Irena
  • Głąb Zenon Zygmunt
  • Curyło Łukasz

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

  • Czarzasty Włodzimierz
  • Adamczyk Rafał Jan
  • Ziegler-Chmielec Anita Kornelia
  • Nitwinko Wojciech Marcin
  • Litewka Łukasz Karol
  • Kot Magdalena Monika
  • Chudzikiewicz Wacław Michał
  • Dziubka Marta
  • Kuźnicki Adrian Paweł
  • Półtorak Ewa Katarzyna
  • Łubek Małgorzata
  • Gładkowski Marcin Rafał
  • Filik Anna Ewa
  • Granat Aleksandra Maria
  • Łukasik Damian Leszek
  • Czajer Urszula
  • Gierek Janina
  • Ciastoń Łukasz Rafał

Nie przegapcie

KLIKNIJ W ZDJĘCIE I URUCHOM REPORTAŻ "CHŁOPCY W TYM WIELKIM POWSTANIU"


Zobaczcie koniecznie

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3