Wybory do parlamentu 2019
Wybory do Sejmu oraz Senatu odbędą się 13 października 2019 roku (niedziela). Głosy mamy oddawać do urn od godz. 7 do godz. 21.
Kandydaci do parlamentu mogli zgłosić swoją kandydaturę z odpowiednimi dokumentami i listą poparcia do dziś, do wtorku, 3 września do godz. 24.
- Dokumentacje ze specjalnym oświadczeniem przynoszą pełnomocnicy kandydatów lub upoważnione przez nich osoby. Listy poparcia przychodzą do nas w formie kartek, nie zdarzyło się jeszcze, aby ktoś przysłał skany lub dostarczył je pocztą - poinformował Wojciech Litewka, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Katowicach.
Każda z komisji weryfikuje listy poparcia, sprawdzając m.in. numery pesel czy adresy zamieszkania osób, które podpisały się pod poparciem kandydata.
Okręgowe Komisje Wyborcze mają trzy dni, żeby rozpatrzyć kandydaturę i wydać decyzję. Decyzje pozytywne wraz z listą kandydatów będą następnie publikowane na stronie internetowej PKW.
Poniżej prezentujemy potencjalnych kandydatów do parlamentu w nadchodzących wyborach z województwa śląskiego.
Kandydaci z Okręgu nr 27 Bielsko-Biała
Powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki oraz miasta na prawach powiatu: Bielsko-Biała.
KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
- Foltyn Bronisław Edward
- Grajny Robert Łukasz
- Bielewicz Wojciech Tomasz
- Starzyńska Maria
- Skłodowski Artur
- Milczanowska-Szweda Magdalena Barbara
- Małysz Paweł Adam
- Wiewióra-Błachut Marlena Maria
- Czapiga Cezary Józef
- Kula Patrycja Joanna
- Polański Andrzej Grzegorz
- Cieślar Jolanta Maria
- Michnik Ronald Antoni
- Strzałkowska Grażyna Katarzyna
- Rudnicki Dawid Józef
- Śnieżek Katarzyna Elżbieta
- Waliczek Paweł Teodor
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- Szwed Stanisław
- Puda Grzegorz Paweł
- Matuszny Kazimierz Władysław
- Drabek Przemysław Mieczysław
- Wójcik Magdalena Ewa
- Gaża Grzegorz Krzysztof
- Macura Ryszard Arkadiusz
- Kanafek-Lewandowska Marcela Joanna
- Adamska Barbara Lucyna
- Łoś Konrad Tomasz
- Midor Adrian Kamil
- Gowin Jarosław
- Dziedzic Janusz Witold
- Biegun Agnieszka Magdalena
- Wawrzeczko Magdalena Elżbieta
- Michnik Renata Anna
- Pasierbek Łukasz Grzegorz
- Białowąs Beata Iwona
POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
- Szemla Mirosław Stanisław
- Ormaniec Marian Albin
- Kiereś Małgorzata
- Ogieło Alicja
- Major Przemysław
- Szendera Waldemar Michał
- Jarco Dawid Sylwester
- Wójcik Ryszard Tadeusz
- Wenglorz Halina Stefania
- Żyła Tadeusz
- Kućka Edward Stanisław
- Szczepańczyk-Chrobak Magdalena Ewa
- Sosnowska Justyna Barbara
- Brzoska-Krawczyk Brygida Urszula
- Grzyb Andrzej Bernard
- Gawęda Grzegorz Ryszard
- Butor Lucyna
- Kożusznik Danuta Maria
SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
- Koperski Przemysław Adam
- Lamek-Kochanowska Agnieszka Zofia
- Czylok Leszek Zbigniew
- Satława Henryk
- Tyrna Leszek
- Czaicka Anna Maria
- Madzia Magdalena
- Banot Aleksandra Ewa
- Słonka-Gibas Barbara Jolanta
- Pindel Władysław
- Gasparska Katarzyna Olga
- Zalewska Alicja
- Hasior Aleksandra Maria
- Grzybek Paulina Magdalena
- Brudny Michał Jacek
- Miech Paweł Piotr
- Siąkała Artur Jerzy
- Noskowski Zbigniew Henryk
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
- Nykiel Mirosława
- Pępek Małgorzata
- Suchoń Mirosław
- Molin Andrzej Jan
- Głombek Edyta Teresa
- Lazarek Gabriela Maria
- Michasiów Dariusz Stanisław
- Ryplewicz Rafał Paweł
- Giertler Łukasz Antoni
- Ślęk Marcin Rafał
- Kaszok Ewa
- Pijanowski Jerzy Marcin
- Krzyżak Karolina Józefa
- Łukowicz Beata Anna
- Desoń Bogdan Tomasz
- Jafernik Bronisław
- Piegzik-Izydorczyk Dorota Maria
- Tomczykiewicz Maciej Tadeusz
Kandydaci z Okręgu nr 30 Bielsko-Biała
Powiat: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miast na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Rybnik, Żory
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
- Fritz Roman Henryk
- Kurpas Adam Jerzy
- Makarewicz Konrad Karol
- Maron Tadeusz
- Tomecka Małgorzata
- Gorzoch Grzegorz
- Burkacka Joanna
- Pyszny Justyna Dorota
- Lech Mirosław
- Piechoczek Paweł Grzegorz
- Antonik-Faikis Aneta Halina
- Szatyło Alan Hieronim
- Maciaś Aneta Anna
- Grabiec Jarosław
- Kucharczyk Justyna Natalia
- Ilnicka Paulina Sandra
- Lanuszny Jacek Szymon
- Cofalik Hanna Dorota
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- Piecha Bolesław Grzegorz
- Woś Michał Piotr
- Sobierajski Czesław Stanisław
- Gawęda Adam
- Matusiak Grzegorz
- Dutkiewicz Katarzyna Maria
- Glenc Teresa
- Rajca Cezary Dominik
- Sztuka Mirela Elżbieta
- Szczęsny Jarosław Zbigniew
- Ratka-Bossard Aleksandra Katarzyna
- Szymura Karol Bogusław
- Szymiczek Alojzy Jan
- Garus-Kopertowska Angelika Krystyna
- Kasparek Urszula Zofia
- Kodura Maria
- Lazar Jerzy Bolesław
- Wawrzyczek Daniel Emilian
CZYTAJCIE TEŻ:
Wybory parlamentarne 2019: Jak wybieramy posłów i senatorów? Sprawdź zasady obowiązujące w ordynacji wyborczej 2019
Dlaczego warto głosować w wyborach parlamentarnych 2019? Kompetencje Sejmu i Senatu
Kandydaci z Okręgu nr 28 Częstochowa
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- Giżyński Szymon Stanisław
- Burzyńska Lidia Ewa
- Trepka Mariusz Wiesław
- Gawron Andrzej Janusz
- Fajer Monika
- Derejczyk Piotr
- Kaptacz Anna Janina
- Maj Tomasz
- Lange Łukasz Artur
- Ruksza Paweł Jan
- Pietrulewicz Magdalena Anna
- Służek-Jaworska Danuta Elżbieta
- Sowa Andrzej Piotr
- Zaleska Urszula
POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
- Kiepura Henryk
- Smela Krzyszof
- Gmitruk Stanisław
- Dobrzyniewicz Bartłomiej Przemysław
- Kubat Andrzej
- Socha-Korendo Anna Marta
- Grus Anna Barbara
- Kumor Monika Aleksandra
- Młyńska Edyta Jolanta
- Kotynia Krystian
- Cyrulik Jerzy Józef
- Lisek Iwona Izabela
- Nowicka Anna
- Dzwonnik Michał Olaf
SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
- Wolski Zdzisław
- Niesmaczny Zbigniew Paweł
- Kępski Rafał Tadeusz
- Kotkowska Ewelina Tacjana
- Iżyńska Małgorzata
- Kot Łukasz Tadeusz
- Książek Ewa Katarzyna
- Jureczko Rafał Krzysztof
- Lewandowska Ewa
- Łapeta Paweł Piotr
- Górna Joanna Janina
- Skrzypczyńska Emilia Maria
- Karewicz Marlena Sonia
- Gołda Marcin Antoni
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
- Leszczyna Izabela
- Szewiński Andrzej
- Salwierak Marta
- Rozpondek Halina
- Podbioł Gabriel
- Urbańska Jolanta
- Kabus Dominik
- Maniszewska Marzena
- Pinkas Marek
- Biernat Marcin
- Stasiak-Betlejewska Renata
- Świtała Marcin
- Ciura Edyta
- Lasecki Jarosław
Kandydaci z Okręgu nr 29 Katowice
Powiaty: gliwicki, tarnogórski oraz miast na prawach powiatu: Bytom, Gliwice, Zabrze.
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- Borys-Szopa Bożena
- Szarama Wojciech
- Pyzik Piotr
- Gonciarz Jarosław
- Olszewski Tomasz
- Kubica Józef
- Dziuk Barbara
- Przedpełski Zbigniew
- Borówka Anna
- Kowalski Bartłomiej
- Żak Paweł
- Siebiata-Tomczyk Dorota
- Ilewski Adam
- Kołodziej-Ptak Krystyna
- Reiss Ferdynand
- Cebula Ewelina
- Patoń Piotr
- Kogowska-Piasecka Elżbieta
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
- Golbik Marta
- Szumilas Krystyna
- Głogowski Tomasz
SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
- Nowicka Wanda
- Słania Barbara
- Kroczek Wacław
- Mrozowski Konrad
- Paul Joanna
- Matysek Ksymena
- Kraszyna Leszek
Kandydaci z okręgu nr 31 Katowice
Powiat: bieruńsko-lędziński oraz miasta na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy.
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- Morawiecki Mateusz Jakub
- Wójcik Michał Marek
- Polaczek Jerzy Jan
- Sośnierz Andrzej Stanisław
- Nowak Maria Teresa
- Piechota Leszek Marian
- Wesoły Marek Jacek
- Skapczyk Anita Maria
- Skiba Mariusz Piotr
- Jabłoński Paweł
- Freitag Janusz Paweł
- Augustyn Zbigniew
- Koper-Staszowska Wioletta Maria
- Biskup Bernadeta Cecylia
- Panek Krystyna Zofia
- Grobel Beata
- Rosicki Łukasz Krzysztof
- Durska Maria Stefania
- Zięba Janina Maria
- Urbańczyk Marek Jan
- Stępień Agnieszka
- Skotarek Agnieszka Katarzyna
- Kiczmal Mirosław Stanisław
- Ahnert Wojciech Tadeusz
KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
- Konieczny Maciej
- Lekston Andrzej Jan
- Majchrzak Katarzyna Beata
- Tomala-Bogacka Gabriela Barbara
- Duliński Edward Józef
- Nowak Jakub Leszek
- Groniewska Małgorzata Krystyna
- Makówka Emilia Maja
- Szymura Adam Łukasz
- Zemelka Piotr Krystian
- Zelwor Katarzyna Jolanta
- Ładowska Anna
- Makieła Krzysztof Jacek
- Bogocz Jarosław Marek
- Bubała Bogdan Sylwester
- Wiśniewski Marek Stanisław
- Brzozowiec Bartłomiej
- Krzemiński Włodzimierz Tomasz
- Wójcik Sara Aleksandra
- Nowak-Trojnar Natalia Regina
- Barakeh Ahsan
- Buchta Michał Grzegorz
- Machura Ewa
PISALIŚMY:
Wybory 2019: Głosowanie poza miejscem zameldowania. Jak głosować?
Kandydaci z okręgu nr 32
Powiaty: będziński, zawierciański oraz miasta na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec.
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
- Saługa Wojciech Paweł
- Dolniak Barbara
- Bochenek Mateusz Andrzej
- Nemś Anna Ewa
- Węgrzynowicz Marek Romuald
- Łapaj Bożena Irena
- Klimek Maciej Artur
- Kosmala-Gąsior Teresa Mieczysława
- Zapart Marcin Jakub
- Szczepanek Paweł
- Milej Ryszard Tadeusz
- Sochacki Jarosław Jacek
- Solipiwko Renata Janina
- Skotalczyk Ewa Barbara
- Janeczek Marcin Bernard
- Ochęduszko-Ludwik Małgorzata Agata
- Liegmann Elżbieta Joanna
- Moćko Jolanta Izabela
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
- Janoska Jerzy Jan
- Kolczyk Marcin Czesław
- Sikora Waldemar
- Oleksiewicz Grzegorz Ryszard
- Jakóbik Artur Karol
- Klarczyńska Olga Kinga
- Krzyżak Monika Mirella
- Koclęga Jagoda Magda
- Cygan Renata Aleksandra
- Mizdra Ryszard Zbigniew
- Grabowski Wojciech Andrzej
- Surik Dominika Agnieszka
- Cieślik Robert Paweł
- Dąbrowska Małgorzata Halina
- Lorek Magdalena Ilona
- Gorel Ewelina Magdalena
- Osial Sylwia
- Pałka Krzysztof Adam
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
- Malik Ewa Danuta
- Andzel Waldemar Franciszek
- Warwas Robert Piotr
- Noicka Danuta Czesława
- Materla Maria
- Kozik Marcin Henryk
- Zarychta-Surówka Małgorzata Wioletta
- Piątek Zbigniew Józef
- Szydlik Bożena Grażyna
- Wilk Kazimierz Czesław
- Wardenga Lena Marzena
- Derela Maciej Daniel
- Cieślik Beata Elżbieta
- Fjałowski Krzysztof Sylwester
- Szopa Paweł Ludwik
- Trawczyńska Ewa Irena
- Głąb Zenon Zygmunt
- Curyło Łukasz
KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
- Czarzasty Włodzimierz
- Adamczyk Rafał Jan
- Ziegler-Chmielec Anita Kornelia
- Nitwinko Wojciech Marcin
- Litewka Łukasz Karol
- Kot Magdalena Monika
- Chudzikiewicz Wacław Michał
- Dziubka Marta
- Kuźnicki Adrian Paweł
- Półtorak Ewa Katarzyna
- Łubek Małgorzata
- Gładkowski Marcin Rafał
- Filik Anna Ewa
- Granat Aleksandra Maria
- Łukasik Damian Leszek
- Czajer Urszula
- Gierek Janina
- Ciastoń Łukasz Rafał
Nie przegapcie
Zobaczcie koniecznie
Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?