Wybory 2022 w Rudzie Śląskiej. Bożena Modzelewska kandydatką Konfederacji, Krzysztof Mejer także potwierdził start w wyborach

Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek
Znamy pierwszych kandydatów, którzy we wrześniu będą walczyć o stanowisko prezydenta miasta.
Znamy pierwszych kandydatów, którzy we wrześniu będą walczyć o stanowisko prezydenta miasta. Paweł Kurczonek
Udostępnij:
Konfederacja Wolność i Niepodległość przedstawiła swojego kandydata, a właściwie kandydatkę na prezydenta Rudy Śląskiej. Z ramienia tego ugrupowania w wyborach uzupełniających będzie startować Bożena Modzelewska. Start we wrześniowych wyborach potwierdził również Krzysztof Mejer, były wiceprezydent miasta.

Bożena Modzelewska kandydatką Konfederacji Wolność i Niepodległość

Bożena Modzelewska, kandydatka Konfederacji Wolność i Niepodległość jest mieszkanką Rudy Śląskiej. Jest ekonomistką i prowadzi własną działalność gospodarczą. W wyborach samorządowych w 2018 r. kandydowała bez powodzenia do Sejmiku Województwa Śląskiego. Rok później, również bezskutecznie, ubiegała się o mandat europosłanki.

- Zamiast profesora wystarczy kobieta, która jest z Rudy Śląskiej. Nazwisko pani Modzelewskiej narzuca się samo – mówił Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Bożena Modzelewska zaznacza, że dobrze zna problemy miasta.

- Wiem, co trzeba poprawić. Wiem, co działa dobrze a co źle. Ruda Śląska potrzebuje zmiany i musi się rozwijać. Nie możemy sobie pozwolić na zastój, na to, żeby miasto stało się sypialnią – agituje Bożena Modzelewska.

Kandydatka na prezydenta miasta podkreśliła, że źródłem przychodów Rudy Śląskiej powinien być przede wszystkim węgiel.

- Mamy naturalne zasoby, a nie potrafimy ich wykorzystać. Chcemy, żeby to było nasze bogactwo i nasze dobro. Żeby ludzie, którzy od lat pracują w górnictwie też z tego dobra korzystali. Żebyśmy wszyscy potrafili to wykorzystać, a nie tylko za Unią Europejską powtarzali bezmyślnie, że szkodzi to klimatowi i szkodzi to naszej przyszłości – przekonywała kandydatka.

O fotel prezydenta Rudy Śląskiej na pewno będzie się starał Krzysztof Mejer

Kontrkandydatem Bożeny Modzelewskiej we wrześniowych wyborach na pewno będzie Krzysztof Mejer, który jeszcze do niedawna pełnił funkcję wiceprezydenta miasta. O swojej decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Uważam, że to nie jest czas na wywracanie wszystkiego „do góry nogami”. Dlatego chciałbym dokończyć realizację projektów, nad którymi pracowaliśmy z Panią Prezydent i ruszyć z tymi, które wspólnie zaplanowaliśmy. Mówiąc krótko, zamierzam kontynuować to, co dobre i pracować nad tymi obszarami, gdzie wiele jest jeszcze do zrobienia – napisał Krzysztof Mejer, kandydat na prezydenta miasta.

Krzysztof Mejer podkreśla, że jego zdaniem rozmowa jest najlepszym sposobem na rozwiązywanie problemów, a z nawet najbardziej zaciętych dyskusji mogą zrodzić się wartościowe pomysły.

- Zachęcam Państwa do aktywnego włączenia się w tworzenie mojego programu. Jednym z celów, jakie sobie postawiłem, jest zwiększenie udziału mieszkańców w podejmowaniu decyzji i danie im realnego wpływu na to, jakie przedsięwzięcia realizowane będą w mieście, również poza budżetem obywatelskim. Dlatego proponuję, byśmy nad moim programem wyborczym popracowali razem, warsztatowo – pisze kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej.

Bożena Modzelewska i Krzysztof Mejer prawdopodobnie zmierzą się z posłem Prawa i Sprawiedliwości, Markiem Wesołym. Nieoficjalnie mówi się, że jest jednym z możliwych kandydatów partii obok senator Doroty Tobiszowskiej. Zainteresowani nie potwierdzili, ani nie zdementowali przypuszczeń.

Ruda Śląska. Wybory prezydenckie odbędą się 11 września

Dotychczasowa prezydent miasta, Grażyna Dziedzic, zmarła 16 czerwca po długiej chorobie, z którą walczyła od dłuższego czasu. Jej mandat został oficjalnie wygaszony 21 czerwca, co było równoznaczne z odwołaniem wszystkich zastępców zmarłej prezydent. Tymczasową władzę w mieście sprawuje obecnie Jacek Morek – komisarz powołany przez premiera. Jak przyznał, nie będzie ubiegał się o fotel prezydencki we wrześniu.

– Szanowni mieszkańcy nie zobaczycie mnie na listach wyborczych. Co do poparcia, to nie znam wszystkich kandydatów i trudno mi wypowiadać się na ten temat. Jestem mieszkańcem Rudy Śląskiej i na pewno wezmę udział w wyborach, głosując – Jacek Morek, komisarz Rudy Śląskiej.

Kolejnych kandydatów zapewne poznamy już niebawem. Prezydentem Rudy Śląskiej zostanie osoba, która zbierze co najmniej połowę oddanych głosów. W przypadku, gdy żadnemu z kandydatów się to nie uda, dwie osoby z najwyższym wynikiem zmierzą się w drugiej turze wyborów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Kolejny krok krok do reparacji dla Polski - video flesz

Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie