reklama

Wybory Parlamentarne 2019. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 29 i Senatu, okręg nr 70

Małgorzata Wójcik-Nowacka
Małgorzata Wójcik-Nowacka
Zaktualizowano 
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 to informacja, na którą czeka wiele osób - nie tylko kandydatki i kandydaci, ale przede wszystkim obywatele, których miejsce zamieszkania to obszary powiatów: gliwicki, tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Gliwice. Wyniki wyborów do Sejmu z okręgu nr 29 oraz do Senatu z okręgu nr 70 będą mieć znaczący wpływ na realizację potrzeb naszego regionu. Kto więc wygrał wybory do Parlamentu 2019? Przekonaj się, kto będzie cię reprezentować w Sejmie i Senacie. Wyniki wyborów parlamentarnych publikujemy poniżej.

Wyniki wyborów do Sejmu dla okręgu wyborczego nr 29

Granice tego okręgu to część województwa śląskiego obejmująca obszary powiatów:

  • gliwicki,
  • tarnogórski
    oraz miast na prawach powiatu:
  • Bytom,
  • Gliwice,
  • Zabrze.

Wybory parlamentarne 2019 zostały zakończone, a wyniki są już oficjalnie znane. PKW potwierdza ich ostateczność, dlatego poniżej publikujemy listę kandydatów do Sejmu z okręgu nr 29 wraz z informacją o wyniku głosowania.

Lista kandydatów nr 1: KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. Pilot Andrzej Antoni ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 8 254
  • Procent głosów oddanych na listę: 40,44%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,42%
  • Miejsce zamieszkania: Tarnowskie Góry
  • Zawód: pracownik samorządowy

2. Karwot Anna Zofia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 216
  • Procent głosów oddanych na listę: 15,76%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,94%
  • Miejsce zamieszkania: Chudów
  • Zawód: prawnik

3. Kocuj Wojciech Antoni ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 645
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,16%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Nowa Wieś Tworoska
  • Zawód: nauczyciel specjalista terapii pedagogicznej

4. Świtała Mirosława Janina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 721
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: asystent osoby niepełnosprawnej

5. Wilk Zygmunt ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 673
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,49%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: przedsiębiorca

6. Baran Andrzej Henryk ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 522
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Łaziska Górne
  • Zawód: położny

7. Jarzyńska Agnieszka Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 699
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,43%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: architekt

8. Stefańska Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 739
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,62%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Radzionków
  • Zawód: przedsiębiorca

9. Sitarski Łukasz Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 434
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Nieborowice
  • Zawód: przedsiębiorca

10. Pocheć Krystyna Bożena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 312
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: pilot wycieczek

11. Piłat-Gruszka Agnieszka Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 290
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: inżynier nadzoru inwestorskiego

12. Salmeri Claudio ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 284
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,39%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: doktor językoznawstwa

13. Matuszek Krzysztof Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 301
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,47%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: rzeczoznawca majątkowy

14. Zapiór Małgorzata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 316
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,55%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Katowice
  • Zawód: prawnik

15. Kruczek Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 404
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,98%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: elektryk

16. Jasiura Dawid Rafał ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 115
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,56%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: muzyk

17. Joniec Krzysztof Marek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 231
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: urzędnik samorządowy

18. Krupa Joanna Grażyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 252
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,13%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,37%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: spawacz

Lista kandydatów nr 2: KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. Borys-Szopa Bożena Teresa ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 49 914
  • Procent głosów oddanych na listę: 38,82%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 14,65%
  • Miejsce zamieszkania: Katowice
  • Zawód: prawnik

2. Szarama Wojciech Piotr ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 16 649
  • Procent głosów oddanych na listę: 12,95%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 4,89%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: adwokat

3. Pyzik Piotr Mieczysław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 7 076
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,08%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: politolog

4. Gonciarz Jarosław Włodzimierz ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 8 980
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,98%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,64%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: specjalista zastosowań informatyki

5. Olszewski Tomasz Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 7 859
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,11%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,31%
  • Miejsce zamieszkania: Tarnowskie Góry
  • Zawód: adwokat

6. Kubica Józef Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 7 017
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,06%
  • Miejsce zamieszkania: Tarnowskie Góry
  • Zawód: inżynier leśnictwa

7. Dziuk Barbara Anna ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 11 399
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,87%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,35%
  • Miejsce zamieszkania: Tarnowskie Góry
  • Zawód: ekonomista

8. Przedpełski Zbigniew Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 141
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,89%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,33%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: inżynier mechanik

9. Borówka Anna Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 4 500
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,5%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 1,32%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: psycholog

10. Kowalski Bartłomiej Leszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 312
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,68%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: dyrektor marketingu

11. Żak Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 689
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,09%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,79%
  • Miejsce zamieszkania: Knurów
  • Zawód: inżynier inżynierii środowiska

12. Siebiata-Tomczyk Dorota Regina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 787
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,61%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,23%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: położna

13. Ilewski Adam ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 756
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,59%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: specjalista do spraw logistyki

14. Kołodziej-Ptak Krystyna Stanisława ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 847
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,66%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Pyskowice
  • Zawód: inżynier inżynierii środowiska

15. Reiss Ferdynand Wilhelm ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 926
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,27%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: nauczyciel akademicki

16. Cebula Ewelina Sylwia ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 943
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,57%
  • Miejsce zamieszkania: Łany
  • Zawód: inżynier organizacji i planowania produkcji

17. Patoń Piotr Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 506
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,17%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,44%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: elektromonter instalacji elektrycznych

18. Kogowska-Piasecka Elżbieta Izabela ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 278
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,67%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: nauczyciel matematyki

Lista kandydatów nr 3: KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

1. Nowicka Wanda Hanna ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 25 767
  • Procent głosów oddanych na listę: 56,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 7,56%
  • Miejsce zamieszkania: Warszawa
  • Zawód: filolog klasyczny

2. Witasik Rafał Leszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 776
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,9%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,52%
  • Miejsce zamieszkania: Częstochowa
  • Zawód: ekonomista

3. Słania Barbara Joanna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 036
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,66%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,89%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: socjolog

4. Kroczek Wacław Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 175
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,64%
  • Miejsce zamieszkania: Tarnowskie Góry
  • Zawód: lekarz dentysta

5. Filipek Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 198
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,35%
  • Miejsce zamieszkania: Radzionków
  • Zawód: nauczyciel wychowania fizycznego

6. Gwiazda Aleksander Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 682
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,69%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,49%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: nauczyciel akademicki - nauki techniczne

7. Mrozowski Konrad ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 751
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,65%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,22%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: elektryk budowlany

8. Mrachacz Paweł Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 911
  • Procent głosów oddanych na listę: 2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,27%
  • Miejsce zamieszkania: Tarnowskie Góry
  • Zawód: urzędnik

9. Michalska Dorota ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 188
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,61%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,35%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: właściciel małego sklepu

10. Paul Joanna Jolanta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 648
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,42%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Sośnicowice
  • Zawód: specjalista ds. bezpieczeństwa

11. Skrzypulec-Sitek Teresa Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 364
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: technik transportu kolejowego

12. Lipczyk Marek Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 295
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,65%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: księgowy

13. Matysek Ksymena Honorata ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 652
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,43%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Tarnowskie Góry
  • Zawód: politolog

14. Przybylska-Czajkowska Barbara Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 556
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,22%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,16%
  • Miejsce zamieszkania: Tarnowskie Góry
  • Zawód: nauczyciel akademicki

15. Kraszyna Leszek Aleksander ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 287
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: ekonomista

16. Miodek Jan Jerzy ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 733
  • Procent głosów oddanych na listę: 6%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,8%
  • Miejsce zamieszkania: Tarnowskie Góry
  • Zawód: inżynier mechanik

17. Piechatzek Kasper ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 316
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,69%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: filolog języka nowożytnego

18. Czubak Jan Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 248
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,74%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,37%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: urzędnik

Lista kandydatów nr 4: KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

1. Dziębowski Sebastian ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 13 878
  • Procent głosów oddanych na listę: 53,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 4,07%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: terapeuta ds. uzależnień

2. Milczyński Cezary Kazimierz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 426
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,46%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,42%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: historyk

3. Kandzior Maciej Bartłomiej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 758
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,52%
  • Miejsce zamieszkania: Knurów
  • Zawód: ekonomista

4. Toczek Ewa Grażyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 189
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,55%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,35%
  • Miejsce zamieszkania: Kamieniec
  • Zawód: ekonomista

5. Jagiełka Jacek Franciszek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 514
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,97%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: elektronik

6. Hawryluk Dominika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 119
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,29%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,33%
  • Miejsce zamieszkania: Knurów
  • Zawód: fotograf

7. Zapotoczna Bogusława Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 387
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,48%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Katowice
  • Zawód: psycholog

8. Truś Bartłomiej Marcin ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 108
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,24%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,33%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: programista aplikacji

9. Żmuda Jarosław Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 177
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,51%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,35%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: ekonomista

10. Krzywoszyński Janusz Jacek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 298
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,14%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,09%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: przedsiębiorca

11. Dziuba Maria Jadwiga ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 481
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,84%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: pedagog

12. Teodorczak Robert Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 499
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: prawnik

13. Tuzinek Danuta ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 237
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Łubie
  • Zawód: rolnik

14. Kamińska-Truś Bożena Grażyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 281
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,08%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,08%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: lekarz

15. Janiszewska Jolanta Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 239
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,92%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: przedsiębiorca

16. Chaber Karolina Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 452
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,73%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,13%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: renowator zabytków architektury

17. Ćwikliński Dominik Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 235
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,9%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Toszek
  • Zawód: politolog

18. Bartosik Waldemar Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 836
  • Procent głosów oddanych na listę: 3,2%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,25%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: ekonomista

Lista kandydatów nr 5: KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

1. Golbik Marta Joanna ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 35 129
  • Procent głosów oddanych na listę: 31,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 10,31%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: ekonomistka

2. Szumilas Krystyna Maria ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 24 372
  • Procent głosów oddanych na listę: 21,94%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 7,15%
  • Miejsce zamieszkania: Knurów
  • Zawód: poseł

3. Głogowski Tomasz Marian ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 12 120
  • Procent głosów oddanych na listę: 10,91%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 3,56%
  • Miejsce zamieszkania: Tarnowskie Góry
  • Zawód: nauczyciel akademicki

4. Kobyliński Paweł Bronisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 7 521
  • Procent głosów oddanych na listę: 6,77%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,21%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: przedsiębiorca

5. Pszonak Marek Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 7 808
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,03%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,29%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: urzędnik samorządowy

6. Olichwer Tomasz Andrzej ✔️

  • Ma mandat
  • Liczba głosów: 7 837
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,06%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 2,3%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: filolog polski

7. Marciniak Jarosław Krzysztof ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 3 186
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,87%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,94%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: działacz społeczny

8. Pinkas Marek Andrzej ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 875
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,79%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,26%
  • Miejsce zamieszkania: Nakło Śląskie
  • Zawód: inżynier urządzeń cieplnych, zdrowotnych i ochrony powietrza

9. Gawenda Krzysztof Piotr ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 302
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,07%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,68%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: przedstawiciel władzy samorządowej

10. Rewkowski Tomasz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 473
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,43%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Wielowieś
  • Zawód: kierownik regionu sprzedaży

11. Wygoda Zbigniew Jacek ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 710
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,54%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,5%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: lekarz

12. Respondek Norbert Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 751
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,51%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: kierowca-mechanik pojazdów samochodowych

13. Juszczak Natalia Roksana ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 118
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,01%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,33%
  • Miejsce zamieszkania: Miasteczko Śląskie
  • Zawód: technik ekonomista

14. Nierychło Ewa Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 697
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,63%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,2%
  • Miejsce zamieszkania: Tąpkowice
  • Zawód: przedsiębiorca

15. Kronstedt Justyna Anna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 420
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,38%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,12%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: inżynier ochrony środowiska

16. Więckowska Urszula Maria ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 949
  • Procent głosów oddanych na listę: 0,85%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,28%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: nauczyciel

17. Dziuk Jolanta Zdzisława ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 314
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,18%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,39%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: ekonomista

18. Jodliński Leszek Janusz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 496
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,35%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,44%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: menedżer kultury

Lista kandydatów nr 8: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY

1. Rabus Robert Stanisław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 1 737
  • Procent głosów oddanych na listę: 19,55%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,51%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: pedagog

2. Pająk Jan Józef ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 2 149
  • Procent głosów oddanych na listę: 24,19%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,63%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: elektryk

3. Karnówka Marlena Marzena ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 469
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,28%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,14%
  • Miejsce zamieszkania: Tarnowskie Góry
  • Zawód: politolog

4. Rzepliński Robert ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 249
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,8%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: technik ochrony środowiska

5. Dziuk Justyna Agnieszka ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 655
  • Procent głosów oddanych na listę: 7,37%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,19%
  • Miejsce zamieszkania: Tarnowskie Góry
  • Zawód: pedagog

6. Dittrich Grzegorz ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 379
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,27%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: historyk

7. Sternik Mirosław Wiesław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 165
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,86%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Zawód: elektronik

8. Parkitny Janusz Władysław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 210
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,36%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Potępa
  • Zawód: elektromonter

9. Klimorowska Sandra Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 173
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,95%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,05%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: pracownik socjalny

10. Szymańska Agnieszka Monika ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 496
  • Procent głosów oddanych na listę: 5,58%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,15%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: technik hotelarstwa

11. Madejska Sylwia Barbara ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 225
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,53%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: ekonomista

12. Krzempek Tomasz Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 106
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,19%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,03%
  • Miejsce zamieszkania: Tarnowskie Góry
  • Zawód: stolarz

13. Grieger Małgorzata Ewa ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 132
  • Procent głosów oddanych na listę: 1,49%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,04%
  • Miejsce zamieszkania: Nowe Chechło
  • Zawód: ekonomista

14. Kurylas Maciej Paweł ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 204
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,3%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Piekary Śląskie
  • Zawód: nauczyciel wychowania fizycznego

15. Głogowska Agata Ernestyna ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 201
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,26%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,06%
  • Miejsce zamieszkania: Tarnowskie Góry
  • Zawód: pedagog

16. Gruszka Zawisza Radosław ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 242
  • Procent głosów oddanych na listę: 2,72%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,07%
  • Miejsce zamieszkania: Zabrze
  • Zawód: technik automatyk

17. Paprocka Halina ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 365
  • Procent głosów oddanych na listę: 4,11%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,11%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: nauczyciel wychowania fizycznego

18. Gajowiak Krzysztof Jan ❌

  • Bez mandatu
  • Liczba głosów: 728
  • Procent głosów oddanych na listę: 8,19%
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 0,21%
  • Miejsce zamieszkania: Bytom
  • Zawód: górnik

Zrelaksuj się

Wyniki wyborów do Senatu dla okręgu wyborczego nr 70

Granice tego okręgu to obszary powiatów:

  • gliwicki,
  • tarnogórski
    oraz miasta na prawach powiatu:
  • Gliwice.

Sprawdź, kto dostał się do Senatu z okręgu nr 70. Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych, zatwierdzone przez PKW.

Frankiewicz Zygmunt Mieczysław ✔️

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

  • Czy otrzymał mandat: tak
  • Liczba głosów: 124 255
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 61,09%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: inżynier elektronik

Probierz Krystian Karol ❌

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

  • Czy otrzymał mandat: nie
  • Liczba głosów: 79 131
  • Procent głosów oddanych w okręgu: 38,91%
  • Miejsce zamieszkania: Gliwice
  • Partia: nie należy do partii politycznej
  • Zawód: nauczyciel akademicki - nauki techniczne

Dowiedz się więcej

FLESZ: Zmiany przepisów: pierwszeństwo pieszych przed przejściem

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3