Wybuch kontrolowany. Szkolenie pirotechników w Krupskim...

  Wybuch kontrolowany. Szkolenie pirotechników w Krupskim Młynie ZDJĘCIA

  Sauer

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Szkolenie pirotechników w Krupskim Młynie
  1/48

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Śląska Policja

  Antyterroryści z Katowic zorganizowali szkolenie dla pirotechników różnych służb i jednostek z kraju. Odbyło się ono na terenie zakładu NITROERG SA w Krupskim Młynie. Wzięli w nim udział pirotechnicy z jednostek specjalnych Policji i Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa i fachowcy w dziedzinie materiałów wybuchowych.
  Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Katowic zorganizowali na Śląsku cykl szkoleń dla członków zespołów pirotechnicznych z różnych formacji mundurowych.

  Zobaczcie zdjęcia ze szkolenia:
  Zobacz galerię


  Są one kolejnym z elementów przygotowań do szczytu klimatycznego COP24 i koncentrują się na współdziałaniu służb w zakresie materiałów wybuchowych.
  Celem szkolenia było zwiększanie wiedzy z zakresu rodzajów występujących mieszanin wybuchowych i poddawanie ich testom poprzez detonację, a tym samym sprawdzenie siły niszczenia danej mieszaniny wybuchowej.

  Zajęcia szkoleniowe odbywały się na terenie zakładu NITROERG SA w Krupskim Młynie, które dysponują placem strzelań, na którym uczestnicy dokonywali próbnych detonacji. Ten popularny państwowy zakład wielokrotnie prowadził lub udostępniał obiekty do realizacji ćwiczeń polskich jednostek specjalnych oraz innych służb zajmujących się pirotechniką.  Zajęcia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, prowadzili specjaliści - pirotechnicy ze służb uczestniczących w szkoleniu, jak również fachowcy z Instytutu Mechaniki Precyzyjnej Państwowego Instytutu Naukowego oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Przekazali oni wiedzę z zakresu technicznego zastosowania materiałów wybuchowych i tworzenia ładunków kumulacyjnych.

  Dzięki przygotowaniu tego rodzaju materiałów w celach szkoleniowych możliwe jest na przykład sprawdzenie przebijalności płyt pancernych oraz badanie wpływu wybuchu danej mieszaniny na przedmioty i obiekty (do tego celu wykorzystano samochód). W szkoleniu uczestniczyło blisko 40 osób z jednostek mundurowych z całego kraju m.in. z policyjnych i wojskowych jednostek specjalnych, a także ze Straży Granicznej oraz Służby Ochrony Państwa.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Samorządowiec Roku - gala Dziennika Zachodniego


  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA