Wynik zamazał obraz gry

Michał Zieliński (z lewej) zagrał w pierwszej połowie sobotniego sparingu z Cracovią FOT.POLSKA GAZETA KRAKOWSKA
Piłkarze Polonii mieli w sobotę rozegrać mecz ligowy z Piastem Gliwice w Wodzisławiu.

Po odwołaniu pierwszej kolejki ekstraklasy wybrali się do Krakowa na sparing z Cracovią i przegrali 0:2. Swój mecz sparingowy rozegrały też pod Wawelem drużyny Młodej Ekstraklasy obu klubów, zakończony remisem 2:2.

Bytomianie, zgodnie z zapowiedziami, zagrali na dwa składy. Pierwsza drużyna dała sobie strzelić dwa gole. Do przerwy Polonia mogła przegrywać tylko jedną bramką, bo Michał Zieliński trafił w słupek. W drugiej połowie gra wyglądała już lepiej. Swoje okazje mieli Jakub Zabłocki, Hubert Robaszek, Robert Wojsyk i Hubert Jaromin. - Wynik zamazał trochę obraz gry - mówi Jacek Trzeciak, nowy kapitan "niebiesko-czerwonych", cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu. - Było przecież całkiem znośnie. Nie byliśmy gorsi, a już na pewno nie o te dwie bramki. Czujemy się coraz lepiej i czekamy wreszcie na mecz o punkty. Skupiamy się dalej na przygotowaniach do sezonu, choć zamieszanie nam nie służy.

Do ekipy ME oddelegowano Adriana Chomiuka i Wojciecha Mroza. Grał też Adrian Basta z Kolejarza Stróże. Bramki dla Polonii zdobyli Mróz i Zakrzewski.

Cracovia - Polonia Bytom 2:0 (2:0) Bramki: 1:0 - Arkadiusz Baran (4), Bartłomiej Dudzic (31)