reklama

Wyniki wyborów do Sejmiku Śląskiego: Kto dostał najwięcej głosów? Oto TOP 10 [LISTA NAZWISK]

Agata PustułkaZaktualizowano 
Wyniki wyborów do Sejmiku Śląskiego: Oto 10 pierwszych miejsc - to oni zdobyli najwięcej głosów. Poznaj lokomotywy wyborcze PiS i PO. W czołowej dziesiątce zabrakło przedstawicieli PSL, RAŚ i SLD. ZOBACZ TOP 10

ZOBACZ KONIECZNIE:
* WYNIKI WYBORÓW 2014: OTO JUŻ WYBRANI PREZYDENCI I BURMISTRZOWIE W MIASTACH WOJ. ŚLĄSKIEGO
* WYNIKI WYBORÓW 2014: KTO W II TURZE WYBORÓW? TUTAJ WALKA NADAL TRWA

Wyniki wyborów do Sejmiku Śląskiego: Największe poparcie wyborców zdobył kandydat PO prof. Marian Zembala. Zagłosowało na niego 27 tys. 275 wyborców. Drugi w tym rankingu okazał się Andrzej Kamiński z PiS. Poparło go 22 tys. 919 osób. Trzecia jest Gabriela Lenartowicz z PO, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Krzyżyk przy jej nazwisku postawiło 21 tys. 311 osób.

Czwarte miejsce zajmuje Bożena Borys-Szopa z PiS. Poparło ją 18 tys. 984 wyborców. Piąty w tej kwalifikacji został Mirosław Mazur, lider listy zagłębiowskiej PO - 18 tys. 790 głosów. Na szóstym miejscu uplasowała się Halina Bieda z PO (18 tys. 264 głosy) a na siódmym miejscu znalazł się Jarosław Makowski (PO, okręg Katowice) - 18 tys. 002 głosy.

Ósme miejsce w tym wyścigu należy do Ryszarda Mejera z PiS (okręg częstochowski) - 16 tys. 627 głosów, zaś dziewiąte do Michała Wójcika z PiS - 16 tys. 225 głosów. Dziesiątkę zamyka Tadeusz Gruszka z PiS, który otrzymał 16 tys. 171 głosów.


*Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku
*Zielony młody jęczmień najlepszy na odchudzanie. Jak przyrządzić? [WIDEO]
*Górnik Zabrze na dnie. Komu zależy na upadku klubu? Socios Górnik chce go ratować

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 20

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

p
przyzwoity patriota

gdyby we władzach chociaż jednej partii mającej posłów i senatorów, byli przyzwoici patrioci dawno ruszył by proces legislacyjny zmiany kodeksu wyborczego w myśl postulatów zawartych w kompleksowym opracowaniu " Naprawić Polskę można i trzeba ... ". Wprowadzenie wnioskowanych postulatów wyeliminowałoby wiele mankamentów obecnie obowiązującej nie demokratycznej ordynacji wyborczej. Przesłanki , które legły u źródeł obecnych zdarzeń związanych z wyborami , nie mogłyby zaistnieć. Ale ktoś czuwa , by Polska istniała tylko teoretycznie ... w stanie takim , jak przed Konstytucją 3 Maja oraz na skraju bankructwa Z BILIONOWYM DŁUGIEM PUBLICZNYM, który musi rosnąć pod rządami obecnych "elit.'

l
ligon

Sfalszowali Plebyscyt mają już w prawa jak to się robi to kultura wschodnia.

g
garbaty

Mam pytanie jest to lista przed lub po poprawce złym z liczeniem Głosów. Komu to kiedys przyszlo do glowy chyba PO zeby Matematyka wycofać z Matury.Widac liczyć nie umieją na Wojnie będą z Komputerem latac.

g
gestskoczka

Bytomiok, Barnaba lub Bonawentura to dziołchy czy synki?

Ja jestem Polakiem, ale uważam że im mniej warszawki tym lepiej.
Pozdrawiam.

B
Bytomiok

... mosz recht dziolcha, ale my tera som w ty Polsce, a wty Polsce taki recht jest.

Poloki zawsze juz taki recht mieli i bezto tyz tyj Polcki pora razy juz niy bolo.

s
system of a down

A kaj wasz "AS" Stania ? Co u Widery ?

B
Ben

zwyczajnie POlnische wirtschaft

g
gestskoczka

Jeden tytuł Dziennika Zachodniego przytomnym czytelnikom wyjaśnia więcej niż indoktrynacja całego postmagdalenkowego obozu rządzącego.

[cyt] Platforma nie oddała Śląska PiS. [/cyt]

Dopóki będziemy mieć tą proporcjonalną ordynację wyborczą służąca totalitaryzmowi partyjnemu, tak będzie cały czas. Ci, co wyłudzą więcej głosów różnymi metodami, mają na własność mienie publiczne. (Kto postawi przed sądem posła czy choćby radnego który przed wyborami łgał w celu osiągnięcie korzyści własnej czyli mandatu?)

Obywatele mają nadal ograniczone prawa wyborcze i żadnego wpływu na rozbójników rządzących w majestacie prawa. Oni swoimi rządami zadłużają nas i nasze dzieci na lata, mogą zrobić wszystko co im się podoba bo mają władzę nieograniczoną na czas kadencji. Następcy nie rozliczają poprzedników, bo nie chcą być potem rozliczani.

Uważam, że powinniśmy się domagać zmiany ordynacji wyborczej. Radni do sejmiku wojewódzkiego powinni być wybierani w ordynacji większościowej, a wyborcy powinni mieć pełne prawa wyborcze. Okręgiem wyborczym powinien być powiat, te większe ludnościowo wybieraliby dwóch przedstawicieli, te mniejsze po jednym. Kandydatów powinno się zgłaszać w Okręgowej (czyli powiatowej) Komisji Wyborczej, kandydaci na jednej liście w porządku alfabetycznym, a mandat otrzymuje ten, który uzyska najwięcej głosów poparcia. Radny ma być przedstawicielem wyborców w powiecie, w ich imieniu działać, a jak nie spełnia oczekiwań wyborców to wyborcy w powiecie w drodze referendum mogą mu cofnąć mandat, otrzymuje następny z listy, który otrzymał drugą lokatę.

Dopóki nie zmienimy tego, tak w tym marazmie będziemy żyć strzyżeni jak owieczki, i będziemy się cieszyć że nasz fryzjer mało kosztuje.

s
sandman matole?

ten facet to Polak !!! Wiec czyje glosy sfalszowano do sejmiku idac za tokiem myslenia experta od wyborow z PAN, polaka ???

A
Alex

W SS mawiano , że „czysty typ nordycki i bez mydła jest czysty” - i to na naszych oczach się sprawdza.

A
Alex

Ufff! Dopiero późnym wieczorem 22 listopada okupujące Polskę bezpieczniackie watahy uzgodniły między sobą kompromis to znaczy: kto, gdzie, pod jakim pretekstem i na ile się nakradnie, dzięki czemu Państwowa Komisja Wyborcza, bohatersko walcząc z „awarią systemu informatycznego”, mogła wreszcie ogłosić oficjalne wyniki wyborów do samorządu terytorialnego. Zgodnie z prawidłowymi, pierwotnymi sondażami, w sejmikach wojewódzkich wygrała Platforma Obywatelska przed Prawem i Sprawiedliwością, co jeszcze raz potwierdza trafność spostrzeżenia, że pierwsza myśl najlepsza. Nie tylko najlepsza, ale i jedynie słuszna, bo skoro starsi i mądrzejsi jeszcze przed wyborami tak prognozowali, to znaczy, że tak powinno być, a wszelkie modyfikacje prowadzą jedynie do bałaganu, w następstwie którego Państwowa Komisja Wyborcza musiałaby symulować awarie systemu informatycznego, gdyby nie to, że szczęśliwie sama nastąpiła.
Prawdziwym jednak zwycięzcą wyborów samorządowych okazało się Polskie Stronnictwo Ludowe. Było tyle nieważnych głosów, że zaniepokoiło to nawet samego pana prezydenta Komorowskiego, bo gdyby w przyszłym roku było podobnie, to kto wie - może musiałby przegrać wybory prezydenckie z panem prezesem Januszem Piechocińskim? Takie odległe skutki może przynieść decyzja niezależnej prokuratury, która w poprzednich wyborach odmówiła śledztwa w sprawie nieważnych głosów. Skoro tak, to czegóż sobie żałować? Niczego - ale z drugiej strony poczucie rzeczywistości a także instynkt samozachowawczy mogą panu prezesowi Piechocińskiemu podpowiedzieć, by jednak nie posuwał się zbyt daleko i nie próbował samowolnie zmieniać nieubłaganych wyroków Historii.
W takim właśnie tonie odezwali się również członkowie Państwowej Komisji Wyborczej, którzy najwyraźniej odzyskali kontenans a nawet pewność siebie, co było widać po energicznym dawaniu odporu „oszczerstwom” i „insynuacjom”. I słusznie - bo kto to widział, żeby pod adresem PKW wysuwać jakieś „insynuacje”, albo - co gorsza - „oszczerstwa”? Każde dziecko wszak wie, że PKW to pełny spontan i odlot, niczym w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy „Jurka Owsiaka” i jeśli nawet zdarzy się coś, co nasuwa wątpliwości, to tylko z gorliwości w służbie naszej młodej demokracji. Taki rozkaz najwyraźniej musiał paść nie tylko dla mediów niezależnych, ale również - dla mediów niepokornych, w których usadowiły się cyngielmany pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, demaskując każdego, kto ośmieliłby się naruszyć PiS-owską dzierżawę monopolu na patriotyzm, być może przydzieloną jeszcze w Magdalence przez generała Kiszczaka - bo tam przecież położono fundamenty ustrojowe III RP.
Skoro więc teraz sam prezes Kaczyński przestrzega przed próbami obalania tego ustroju, to trudno się dziwić, że każdy, kto się z tego rozkazu wyłamuje, musi być ruskim agentem. Jakże inaczej, skoro wśród demaskujących jest sam Dawidem Wildstein, który do ruskich agentów ma specjalnego nosa. Dlatego nie tylko „Gazeta Wyborcza”, ale i portal judeochrześcijańskiej sekty „Fronda” nie szczędziły słów potępienia dla uczestników demonstracji przed siedzibą PKW. Jużci - gdyby tak ich pochwalić, to dzierżawiony przez PiS monopol na patriotyzm zacząłby się wykruszać i wykruszać, podczas gdy kiedy grubą kreską oddzielimy ruskich agentów od zdrowych sił w partii, to od razu wiadomo, czego się trzymać.
A trzymać się należy pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, w którym tkwi zaród zbawienia. I jeśli nawet jego poczynania wydają się do złudzenia przypominać groźne kiwanie palcem w bucie, to nic nie szkodzi, bo i palec słuszny i but - a w tej sytuacji, czegóż jeszcze chcieć więcej? Toteż cyngielmanów wcale nie konfunduje foedus Prawa i Sprawiedliwości z Sojuszem lewicy Demokratycznej, bo wiadomo przecież, że jeśli taką rzecz zrobiłaby Platforma Obywatelska, to tylko z wrodzonej predylekcji do zdrady i zaprzaństwa, podczas gdy PiS, jeśli nawet kombinuje z „Płatnymi Zdrajcami Pachołkami Rosji”, to robi to z płomiennego patriotyzmu. W SS mawiano, że „czysty t

o
otto
Prof. Rzążewski z PAN: Głosy nieważne to efekt oszustwa

Uważam, że znaczna część głosów, na których są dwa krzyżyki, jest wynikiem oszustwa, a nie nieumiejętności głosowania - mówi portalowi niezalezna.pl prof. Kazimierz Rzążewski z Polskiej Akademii Nauk, współautor książki „Każdy głos się liczy”.
a
alt schlesier

A gdzie nasz ukochany furer Gorolik Jorg??? Wyciepneli go z ta lista??? Pewnie warszawka znowu się na nas uwzieła, sfałszowali wyniki. A przecież wiadomo, że nasz Gorolik to najukochańszy synek naszego schlesierskiego vaterlandu. Gore nam !!!!

Autonomia dla Giszowca i Nikiszowca, reszta to same gorole!!!

z
zapluty karzeł reakcji

dziś wyjeżdżają w siną dal !!!

E
Efka

Powtórzyć wybory ... hmm A kto za ten cyrk zapłaci ?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3