MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyniki wyborów prezydenckich 2020: SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE. Trzaskowski przed Dudą. Kto wygrał wybory w Siemianowicach Śląskich?

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Wideo
od 16 lat
Wybory prezydenckie w Siemianowicach Śląskich. W niedzielę, 28 czerwca, o godz. 21 poznamy wstępne wyniki wyborów prezydenckich. Oficjalne wyniki poda dopiero Państwowa Komisja Wyborcza. Kto wygra wybory na prezydenta Polski w Siemianowicach Śląskich? Oto lista kandydatów na prezydenta. Informujemy, w jaki sposób oddać ważny głos. Wyniki wyborów prezydenckich Siemianowicach Śląskich.

Wyniki wyborów na prezydenta RP w Siemianowicach Śląskich

Dane z 37 na 41 obwodów głosowania (90,24%)

 • TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz - 36,14%
 • DUDA Andrzej Sebastian - 34,21%
 • HOŁOWNIA Szymon Franciszek - 17,07%
 • BOSAK Krzysztof - 7,07%
 • BIEDROŃ Robert -2,81%
 • KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin - 1,79%

Wybory prezydenckie 2020 w Siemianowicach Śląskich

W niedzielę, 28 czerwca 2020 roku, odbywają się wybory prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Głosowanie odbywa się godzinach 7.00 – 21.00. Aby zagłosować trzeba mieć przy sobie dokument ze zdjęciem. W Siemianowicach Śląskich i w całej Polsce mieszkańcy wybierają swojego faworyta z 11 kandydatów w tegorocznych wyborach.

Oto kandydaci w tegorocznych wyborach prezydenckich:

 • Robert Biedroń
 • Krzysztof Bosak
 • Andrzej Duda
 • Szymon Hołownia
 • Marek Jakubiak
 • Władysław Kosiniak-Kamysz
 • Mirosław Piotrowski
 • Paweł Tanajno
 • Rafał Trzaskowski
 • Waldemar Witkowski
 • Stanisław Żółtek

Jak zagłosują mieszkańcy Siemianowic Śląskich? Przypominamy, że w 2015 roku podczas wyborów głosowaliśmy w II turze pomiędzy Bronisławem Komorowskim (PO) i Andrzejem Dudą (PiS). Ponad połowa mieszkańców uprawnionych do głosowania oddało w 2015 roku ważny głos na jednego z kandydatów na prezydenta Polski. Frekwencja wyniosła aż 56,7 procent! Najwięcej głosów otrzymał Bronisław Komorowski, na którego zagłosowało 11 060 osób. Drugi był Paweł Kukiz, który otrzymał 6412 głosów, a na trzecim miejscu - Andrzej Duda z 6364 głosami.

Godziny otwarcia lokali wyborczych i zasady bezpieczeństwa z powodu epidemii koronawirusa

Lokale wyborcze są czynne od godz. 7 do 21. W jaki sposób głosujemy?. Głosy można oddać tutaj w sposób tradycyjny, jak i wrzucić do urny karty służące głosowaniu korespondencyjnemu. Osoby, które zdecydowały się na taki sposób udziału w wyborach, otrzymały je już za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Do lokali wyborczych powinno się wchodzić w maseczkach. Zachęcamy również do przyjścia z własnym długopisem z niebieskim wkładem. Przed wejściem do budynku komisji obwodowej będzie trzeba także zdezynfekować dłonie. Wszystko w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem.

Nie przeocz

Każdy wyborca, który udaje się do lokalu wyborczego powinien:
Przed udaniem się do lokalu wyborczego zakryć usta oraz nos, przy pomocy odzieży lub jej części, maseczki lub przyłbicy (nie dotyczy osób, których stan zdrowia na to nie pozwala).
Przed wejściem do lokalu należy zdezynfekować ręce – wyborcy nie stosujący środków dezynfekcyjnych powinni zaopatrzyć się w rękawiczki jednorazowe.
Podczas przebywania w lokalu wyborczym, wyborcy powinni zachować 2-metrowy odstęp od innych osób przebywających w lokalu.

Jak oddać głos ważny? Zasady głosowania w wyborach prezydenckich

W wyborach prezydenckich do głosowania otrzymamy jedną kartę, na której znajdą się nazwiska 11 kandydatów. Głos ważny to taki, kiedy postawimy znak "x" tylko i wyłącznie przy nazwisku jednego z nich. Należy umieścić go w pustej kratce obok nazwiska naszego kandydata. Jeżeli postawimy już jeden "x", to naszego wyboru nie można zmienić, dlatego należy oddawać głos uważnie.

Zobacz koniecznie

Aby wszystko było precyzyjne należy dodać, że znak "x" według obowiązującego prawa to: "co najmniej dwie linie, które przecinają się w obrębie kratki". Głos nieważny to taki, gdzie postawiono na kracie do głosowania więcej niż jeden "x" lub nie wybrano żadnego kandydata.

Bądź na bieżąco i obserwuj

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera