Wypadek na torze kartingowym w Zwardoniu. Prokuratura...

  Wypadek na torze kartingowym w Zwardoniu. Prokuratura zmienia zarzuty

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W listopadzie 2017 r. doszło do groźnego wypadku – podczas jazdy gokartem ośka pojazdu wciągnęła szalik 20-letniej Aleksandry H. Mieszkanka Wodzisławia
  1/3
  przejdź do galerii

  W listopadzie 2017 r. doszło do groźnego wypadku – podczas jazdy gokartem ośka pojazdu wciągnęła szalik 20-letniej Aleksandry H. Mieszkanka Wodzisławia Śląskiego została sparaliżowana od szyi w dół. ©arc

  Prokuratura Rejonowa w Żywcu zmieniła zarzutu wobec właścicieli toru kartingowego w Zwardoniu, gdzie w listopadzie 2017 r. doszło do groźnego wypadku – podczas jazdy gokartem ośka pojazdu wciągnęła szalik 20-letniej Aleksandry H. Mieszkanka Wodzisławia Śląskiego została sparaliżowana od szyi w dół.
  W wyniku prowadzonego postępowania zmieniliśmy zarzuty dwóm osobom – poinformowała dzisiaj Agnieszka Michulec, prokurator rejonowy w Żywcu.

  Po przebadaniu gokartów będących na wyposażeniu toru okazało się, że stan wszystkich pojazdów nie upoważniał do ich użytkowania. Dlatego właścicielce firmy Aleksandrze T. śledczy zarzucili, że nie zapewniła właściwego serwisowania i naprawy gokartów, nie zadbała o ich wycofanie i dopuściła do ich użytkowania przez co naraziła wszystkich użytkowników (osiem osób, które tego dnia korzystały z toru) na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

  Z kolei drugiemu z właścicieli, Marcinowi T., zobowiązanemu do utrzymania gokartów w stanie technicznym gwarantującym bezpieczeństwo ich użytkowania prokuratorzy zarzucili, że nie wykonywał właściwie przeglądów i napraw w wyniku czego pojazdy były wyeksploatowane i niesprawnie technicznie, czym również narażono użytkowników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

  PISALIŚMY:
  Dramat na torze kartingowym: gokart wciągnął 21-latce szalik ZDJĘCIA
  Tragedia na torze kartingowym w Zwardoniu. 21-latka walczy o życie

  Prokurator Michulec wyjaśniła, że w marcu, stawiając zarzuty właścicielom toru, śledczy skupili się tylko na gokarcie, którym jechała Aleksandra H.

  – Jego stan pozostawiał wiele do życzenia. Dlatego nabraliśmy wątpliwości co do sprawności i stanu technicznego pozostałych pojazdów – podkreśliła prokurator Michulec. Dodała, że z opinii biegłych wynikało, iż pozostałe pojazdy także były niesprawne, co przełożyło się na zmianę zarzutów.

  CZYTAJ TAKŻE:
  OLA MA SZANSĘ SZANSĘ NA POWRÓT DO ZDROWIA
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim  Dni wolne w 2019 roku


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał