Wypadek na zakopiance. W rejonie Rdzawki autobus zderzył się z busem. Nie żyje jedna osoba 20 05

Tomasz MateusiakZaktualizowano 
W poniedziałek doszło do groźnego wypadku na popularnej zakopiance: zderzyły się autobus, dostawczy bus przewożący papierosy i dwa samochody osobowe. Nie żyje kierowca busa. Jak informuje rzeczniczka policji, co najmniej 9 osób zostało rannych. Droga była zablokowana. W akcji ratunkowej wzięło udział wielu ratowników oraz strażaków. W akcję włączyło się także wojsko.

Autobusem jechało około 40 osób. Na miejscu trwała akcja ratunkowa, pojawił się ogrom służb, między innymi helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz wojskowy helikopter ratunkowy z bazy w Balicach. Ranni zostali rozwożeni do szpitali w Nowym Targu, Limanowej i Krakowa.

Pozostałe osoby, które brały udział w karambolu, ale nie odniosły obrażeń na jego skutek czekały aż przyjedzie po nich podstawiony autobus.

- Przewodnik obiecał nam, że odwiezie nas do Rabki - mówi część z nich. - Później mamy sobie radzić sami.

Inni świadkowie wypadku mówili o przerażeniu, jakie ogarnęło ich gdy doszło do zdarzenia. - To było straszne wydostawać się z przewróconego na bok autobusu. Na szczęście nikomu z nas nic się nie stało. Tragedia i tak jest jednak ogromna, bo przecież jedna osoba nie żyje.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, do wypadku doszło z winy kierowcy samochodu osobowego. Kierujący Oplem Vectra
niebezpiecznie wyprzedzał i podczas tego manewru uderzył w kolejny samochód osobowy (mazdę). W wyniku zderzenia, oba samochody wypadły z jezdni, uderzając w tym momencie busa. Ten natomiast czołowo uderzył w jadący autobus liniowy Zakopane-Kraków.

W wypadku uczestniczyły 32 osoby, spośród których jedna osoba zginęła, a 10 zostało odwiezionych do szpitala. Dwie osoby zostały poważnie ranne. Pozostałe osoby nie doznały poważnych obrażeń. Pacjenci trafili do szpitali w Nowym Targu, Myślenicach, Limanowej i Krakowie.

Do limanowskiego szpitala z wypadku na zakopiance została przywieziona jedna osoba.

- Poszkodowana osoba przechodzi badania na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Jej stan jest stabilny. Ma lekkie rany, otarcia i ogólne potłuczenia. Na pewno pozostanie w szpitalu i będzie znajdować się pod obserwacją lekarzy. Z informacji, jakie otrzymałem do szpitala mają dotrzeć jeszcze dwie kolejne osoby z wypadku. Czekamy aż one dotrą - mówi Marcin Radzięta, dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Zakopianka w miejscu wypadku została całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy w Chabówce i w Klikuszowej przez Rabę Wyżną.

Na miejsce udał się prokurator w celu zbadania okoliczności wypadku. Możliwe, że jeszcze dziś postawi zarzuty spowodowania wypadku kierowcy opla na wadowickich numerach rejestracyjnych.

Wiadomo też już gdzie trafili ranni z wypadku. - W wypadku uczestniczyły 32 osoby, spośród których jedna osoba zginęła, a 10 zostało odwiezionych do szpitala. Dwie zostały poważnie ranne. Pozostałe osoby nie doznały poważnych obrażeń. Pacjenci trafili do szpitali w Nowym Targu, Myślenicach, Limanowej i Krakowie - informuje Joanna Sieradzka, Rzecznik prasowy Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Jesteś świadkiem utrudnień na drodze? Daj nam znać! Poinformujemy innych Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo!
  • Przyślij je na adres internet@gk.pl;
  • Wyślij za pomocą Facebooka: Gazeta Krakowska
  • Wpisz komentarz na forum pod artykułem;

WIDEO: Dlaczego Polacy nie interesują się wyborami i polityką?

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Czytaj także

Wideo

Materiał oryginalny: Wypadek na zakopiance. W rejonie Rdzawki autobus zderzył się z busem. Nie żyje jedna osoba 20 05 - Gazeta Krakowska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 29

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-05-20T12:59:13 02:00, dgh:

Policja nie może wysłać chociaż jednego radiowozu żeby patrolował tą drogę, ale jak jest wypadek to pędzi pięć wozów strażackich, pięć karetek i śmigłowiec. A ludzie jeżdżą dalej jak opętani i dziwne że nie ma takich zdarzeń więcej, patrząc jak wszyscy jeżdżą.

2019-05-23T12:45:23 02:00, Gość:

Święta prawda! Potem się dziwią że tyle wypadków i statystyki wcale nie maleją. Przecież policja ma znacznie ważniejsze rzeczy do roboty: wyciąganie ludzi o 5 rano za MB z tęczową aureolą, asystę na prywatnej imprezie p.Zielińskiego, tudzież sypanie konfetti przed jegomościem. Kto by tam myślał o patrolowaniu zakopianki - chyba w ramach jakiej kary dyscyplinarnej.

No i zapomniałem dodać: sprawa wagi państwowej, czyli blokowanie publicznych projekcji filmu "Tylko nie mów nikomu"...

zgłoś
G
Gość
2019-05-20T12:59:13 02:00, dgh:

Policja nie może wysłać chociaż jednego radiowozu żeby patrolował tą drogę, ale jak jest wypadek to pędzi pięć wozów strażackich, pięć karetek i śmigłowiec. A ludzie jeżdżą dalej jak opętani i dziwne że nie ma takich zdarzeń więcej, patrząc jak wszyscy jeżdżą.

Święta prawda! Potem się dziwią że tyle wypadków i statystyki wcale nie maleją. Przecież policja ma znacznie ważniejsze rzeczy do roboty: wyciąganie ludzi o 5 rano za MB z tęczową aureolą, asystę na prywatnej imprezie p.Zielińskiego, tudzież sypanie konfetti przed jegomościem. Kto by tam myślał o patrolowaniu zakopianki - chyba w ramach jakiej kary dyscyplinarnej.

zgłoś
G
Gość
2019-05-20T15:09:48 02:00, Gość:

Głupki jeżdżą po zakopiance strasznie. Mimo to, że jest tam dużo patroli to i tak tym gorolom jakimś cudem udaje się uniknąć utraty prawa jazdy. No, chyba że większość z nich prawa jazdy już dawno nie ma. Dużo jeżdżę i muszę powiedzieć, że najbardziej niebezpiecznie jeżdżą kierowcy KNS, KN, SB, KNT, KTT, KLI - szaleńcy.

2019-05-20T19:51:30 02:00, Gość:

dodał bym KSU i KWA ale to ostatnie to właśnie .....

2019-05-20T21:05:00 02:00, Gość:

Najwięcej debili na KR i KRA

2019-05-20T21:10:42 02:00, Gość:

najwięcej debili to KWI, KMY, KWA, KMI

Ja też dużo jeżdżę (od lat 21) na koncie zero wypadków; 2 niewielkie kolizje; i z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić że prawdziwi piraci i postrach na drogach małopolski i Podhala to kierowcy z blachami W* (tylko dwuliterowe). Wyprzedzanie na ciągłej i na zakrętach to norma w ich wydaniu.----- Poza tym ten artykuł DEZinformuje.

Sprawca miał blachy KWI, a to wcale nie są wadowickie.

zgłoś
G
Gość

Ile jest w KK za spowodowanie katastrofy w r. lądowym ?

Proszę o kompetentną odpowiedź.

zgłoś
G
Gość

Od kiedy KWI to wadowickie blachy ????????????????????

zgłoś
G
Gość
2019-05-20T23:51:21 02:00, będzie brał z połykiem!:

mistrz z wiochy , tzw. "wyprzedzacz" na starym ruplu,kontra PRAWIDŁOWO JADĄCA MAZDA!,remis !! mistrz pokazał jak to się u niego na wsi wyprzedza!Teraz, przez kilka latek, będzie spożywał, w mamrze, wysokobiałkowe kremówki,jest bez prawka,już nikogo nie wyprzedzi

i to jest świetna wiadomość !!2 ruple rozbebeszone!! zrobiło się bezpieczniej!!

KWI to nie są wadowickie tablice, lecz wielickie. Chyba że tam były 2 Ople vectra z rozbitym przodem... więc z tą wiochą to był tak nie szarżował. A to 'pany' z miasta nie powodują wypadków??

zgłoś
G
Gość
2019-05-20T18:20:52 02:00, Gość:

Hej, poznam Pana na dyskretne spotkania. Mam 22 lata, jestem po rozwodzie i nie chcę już faceta na dłuższy związek. Złap mnie pod loginem ania22 na portalu randkowym: czatkobiet.pl

Idiotka.....

zgłoś
s
sąsiad

kiedy jest pogrzeb?

zgłoś
G
Gość
2019-05-21T09:18:10 02:00, Gość:

Sądzić jak za morderstwo.

oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym

zgłoś
G
Gość

Sądzić jak za morderstwo.

zgłoś
G
Gość
2019-05-20T15:09:48 02:00, Gość:

Głupki jeżdżą po zakopiance strasznie. Mimo to, że jest tam dużo patroli to i tak tym gorolom jakimś cudem udaje się uniknąć utraty prawa jazdy. No, chyba że większość z nich prawa jazdy już dawno nie ma. Dużo jeżdżę i muszę powiedzieć, że najbardziej niebezpiecznie jeżdżą kierowcy KNS, KN, SB, KNT, KTT, KLI - szaleńcy.

2019-05-20T19:51:30 02:00, Gość:

dodał bym KSU i KWA ale to ostatnie to właśnie .....

2019-05-20T21:05:00 02:00, Gość:

Najwięcej debili na KR i KRA

najwięcej debili to KWI, KMY, KWA, KMI

zgłoś
G
Gość
2019-05-20T15:09:48 02:00, Gość:

Głupki jeżdżą po zakopiance strasznie. Mimo to, że jest tam dużo patroli to i tak tym gorolom jakimś cudem udaje się uniknąć utraty prawa jazdy. No, chyba że większość z nich prawa jazdy już dawno nie ma. Dużo jeżdżę i muszę powiedzieć, że najbardziej niebezpiecznie jeżdżą kierowcy KNS, KN, SB, KNT, KTT, KLI - szaleńcy.

2019-05-20T19:51:30 02:00, Gość:

dodał bym KSU i KWA ale to ostatnie to właśnie .....

Najwięcej debili na KR i KRA

zgłoś
G
Gość

Napalona 20 letnia studentka AWFu szuka pana moje zdjęcia i kontakt na stronie: schacka.pl i wyszukaj mnie po niku: Sandra20 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam

zgłoś
G
Gość
2019-05-20T15:09:48 02:00, Gość:

Głupki jeżdżą po zakopiance strasznie. Mimo to, że jest tam dużo patroli to i tak tym gorolom jakimś cudem udaje się uniknąć utraty prawa jazdy. No, chyba że większość z nich prawa jazdy już dawno nie ma. Dużo jeżdżę i muszę powiedzieć, że najbardziej niebezpiecznie jeżdżą kierowcy KNS, KN, SB, KNT, KTT, KLI - szaleńcy.

dodał bym KSU i KWA ale to ostatnie to właśnie .....

zgłoś
Q
Qwerty

Podac imie i nazwisko oraz zdjecie kut.sa z opla, za zamordowanie niewinnego czlowieka i spowodowanie obrażeń innych

zgłoś
Dodaj ogłoszenie