Wypadek w Jastrzębiu: Samochód dachował do rowu. Kobieta...

  Wypadek w Jastrzębiu: Samochód dachował do rowu. Kobieta została uwięziona wewnątrz auta. Została poważnie ranna ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Martyna Ludwig

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wypadek w Jastrzębiu: Samochód dachował do rowu. Kobieta została uwięziona wewnątrz auta. Została poważnie ranna ZDJĘCIA
  1/10
  przejdź do galerii

  ©KMPSP Jastrzębie-Zdrój

  W nocy z niedzielę na poniedziałek na ul. Libowiec w Jastrzębiu-Zdroju doszło do dachowania samochodu. Kierująca nim kobieta została uwięziona w samochodzie i odniosła poważne obrażenia.
  Do wypadku doszło w nocy z 5 na 6 sierpnia, około godziny 2.00. Samochód wypadł z łuku drogi i dachował w rowie, a kierująca nim kobieta została ciężko ranna. Na miejsce wezwano straż pożarną oraz policję.

  Stwierdzono, że samochód osobowy Alfa Romeo na łuku drogi wypadł z jezdni i leży na dachu w rowie. Wewnątrz pojazdu przytomna 45-letnia kobieta wisiała do góry nogami zapięta w pasach bezpieczeństwa. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, wydobyciu kobiety przy pomocy narzędzi hydraulicznych, udzieleniu poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy, usunięciu plam olejowych z jezdni, pomocy w załadunku wraku na lawetę oraz uprzątnięciu miejsca zdarzenia - opowiada kpt. Łukasz Cepiel z jastrzębskiej straży pożarnej.

  Akcja straży pożarnej trwała aż do 5 rano. Kobieta po ewakuacji z pojazdu została przekazana na noszach przybyłemu na miejsce zespołowi PRM. Straty wstępnie oszacowano na ok. 6 tys. zł.
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY