Wypadek w Katowicach. Autobus potrącił rowerzystkę i odjechał. Kobieta trafiła do szpitala. Jej mąż apeluje o pomoc

REDZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Autobus w Katowicach potrącił rowerzystkę i odjechał. Do dramatycznego wypadku w Katowicach doszło w czwartek wieczorem. Nieustalony dotąd autobus komunikacji miejskiej potrącił rowerzystkę jadącą ulicą Armii Krajowej w Katowicach. Kobieta trafiła do szpitala. Kierowca odjechał. Mąż kobiety apeluje o pomoc.

Wypadek w Katowicach: Autobus potrącił rowerzystkę

Do wypadku miało dojść w czwartek przed godziną 21 na ulicy Armii Krajowej w Katowicach. Sprawę nagłośnił mąż ofiary wypadku w grupie facebookowej Informacje Drogowe Śląsk i Okolice.

Z jego relacji wynika, że autobus miał potrącić jego żonę pod wiaduktem kolejowym przy Famurze, jadąc w kierunku Ligoty. Kierowca następnie odjechał.

- Wyprzedzał na podwójnej ciągłej moją jadącą na rowerze żonę. Obecnie żona przebywa w szpitalu, ostatnie co pamięta to uderzenie głową w tylny bok autobusu co oznacza, że kierowca docisnął ją do barierek - relacjonuje sytuację oburzony mężczyzna.

Informacje te potwierdza katowicka policja. Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymała wczoraj o 20.40.

- Nieustalony dotąd autobus potrącił rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala. Jesteśmy w trakcie ustalania okoliczności tego zdarzenia - informuje sierż. szt. Maciej Bajerski z KMP Katowicach.

Z moich informacji wynika, że jej zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - mówi policjant.

Zobaczcie koniecznie

Wypadek z udziałem rowerzysty w Katowicach. Jak mu pomóc? WI...

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 18

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-09T16:02:10 02:00, Cyklista:

Tak się kończy gdy głupota zwycięża nad rozumem ci co wpuścili rowerzystów bez uprawnień na ulice powinni dostać dożywocie.Mam kilku nagranych rowerzystów jeżdżących po jezdni od prawa do lewa gdzie wyminięcie takiego szaleńca jest praktycznie niemożliwe.Jestem za jazdą rowerem po ulicy ale z uprawnieniami i ubezpieczeniem OC.Szuka się winnego kierowcy a czy rowerzystka o tej porze miała światła(obowiązkowe gdy zapada zmrok) a może ubrana była w kamizelkę odblaskową .

Blisko 70% wypadków tego typu powodują kierowcy samochodów, jestem za tym żeby było obowiązkowe OC i karta rowerowa ale najpierw trzeba rozwiązać problem o którym mówią statystyki.

d
drobiol00

sama jest sobie winna ja to bym karał rowerzystow za utrudnianie ruchu bo ruch jak jasna holera a taki pajac jedzie sobie chodzby na spacerze był po chodniku tez można jechać tylko z głową szczególnie ze mamy w Katowicach coraz więcej sciezek rowerowych a co do kierowcow autobusow to sami ich do tego prowokujecie by tak jeździli wieczne pretensje do ów kierowcy ze korki ze stoi za długo na przystanku ze bilety sprzedaje ze za ciepło w autobusie to wszystko powoduje stres i nikt o tym kierowcy nie pomyśli co on czuje.

Ś
Świadek

W Katowicach to normalne, kierowcy (oczywiście nie wszyscy, pewnie nawet mniejszość) autobusów powinni furmankę co najwyżej prowadzić.

To jest nagminne spychanie, zajeżdżanie, przejazdy na czerwonym itp...

A
Adi

Niektórzy kierowcy często spychają rowerzystów do krawężnika. Również w środku dnia. Powinno to być wreszcie surowo karane zamiast traktowania jako skutek uboczny

G
Gość
2019-08-09T16:02:10 02:00, Cyklista:

Tak się kończy gdy głupota zwycięża nad rozumem ci co wpuścili rowerzystów bez uprawnień na ulice powinni dostać dożywocie.Mam kilku nagranych rowerzystów jeżdżących po jezdni od prawa do lewa gdzie wyminięcie takiego szaleńca jest praktycznie niemożliwe.Jestem za jazdą rowerem po ulicy ale z uprawnieniami i ubezpieczeniem OC.Szuka się winnego kierowcy a czy rowerzystka o tej porze miała światła(obowiązkowe gdy zapada zmrok) a może ubrana była w kamizelkę odblaskową .

2019-08-09T16:52:53 02:00, Gość:

Trolujesz dla zabawy czy popisujesz się swoja głupotą?

2019-08-09T17:07:25 02:00, Ginter:

On ma rację pustaku!!! Trollem jest TY!!!

Co to znaczy "rowerzysta bez uprawnień"? Bez karty rowerowej? Bo z tego co wiem rowerzystka ma prawo jazdy tak B. Czy potrzebuje też na ciągnik siodłowy?

D
Dusza człowiek

Pytanie do męża poszkodowanej. Idziesz na basen?

t
tt

Są ludzie, którzy specjalizują się w takich sprawach. Sam zlecałem poszukanie kierowcy i pobicie go, kiedy mnie potrącił i uciekł. Popytać trzeba na mieście

G
Ginter
2019-08-09T16:02:10 02:00, Cyklista:

Tak się kończy gdy głupota zwycięża nad rozumem ci co wpuścili rowerzystów bez uprawnień na ulice powinni dostać dożywocie.Mam kilku nagranych rowerzystów jeżdżących po jezdni od prawa do lewa gdzie wyminięcie takiego szaleńca jest praktycznie niemożliwe.Jestem za jazdą rowerem po ulicy ale z uprawnieniami i ubezpieczeniem OC.Szuka się winnego kierowcy a czy rowerzystka o tej porze miała światła(obowiązkowe gdy zapada zmrok) a może ubrana była w kamizelkę odblaskową .

2019-08-09T16:52:53 02:00, Gość:

Trolujesz dla zabawy czy popisujesz się swoja głupotą?

On ma rację pustaku!!! Trollem jest TY!!!

G
Gość
2019-08-09T16:02:10 02:00, Cyklista:

Tak się kończy gdy głupota zwycięża nad rozumem ci co wpuścili rowerzystów bez uprawnień na ulice powinni dostać dożywocie.Mam kilku nagranych rowerzystów jeżdżących po jezdni od prawa do lewa gdzie wyminięcie takiego szaleńca jest praktycznie niemożliwe.Jestem za jazdą rowerem po ulicy ale z uprawnieniami i ubezpieczeniem OC.Szuka się winnego kierowcy a czy rowerzystka o tej porze miała światła(obowiązkowe gdy zapada zmrok) a może ubrana była w kamizelkę odblaskową .

Trolujesz dla zabawy czy popisujesz się swoja głupotą?

G
Gość

Mam ważne informacje dla rodziny osoby poszkodowanej. 736 948 695

C
Cyklista

Tak się kończy gdy głupota zwycięża nad rozumem ci co wpuścili rowerzystów bez uprawnień na ulice powinni dostać dożywocie.Mam kilku nagranych rowerzystów jeżdżących po jezdni od prawa do lewa gdzie wyminięcie takiego szaleńca jest praktycznie niemożliwe.Jestem za jazdą rowerem po ulicy ale z uprawnieniami i ubezpieczeniem OC.Szuka się winnego kierowcy a czy rowerzystka o tej porze miała światła(obowiązkowe gdy zapada zmrok) a może ubrana była w kamizelkę odblaskową .

s
są pytania?

Wystarczy skorzystać z google maps i na poczekaniu można ustalić że pod wiaduktem przy "Famurze" w kierunku Ligoty jeżdżą jedynie autobusy linii "36" . Konkretnie wg rozkładu o godzinie 20.27 jedzie tamtędy autobus linii "36". Kolejny autobus jedzie tamtędy dopiero o 21.45.

Jeśli kierowca wiedział że potrącił i zwiał to musiał być pod wpływem i wolał sobie poszukać dobrego adwokata a organizm "przewietrzyć".

Linia "36" obsługiwana jest przez PKM Tychy

https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/1-36/42872/1/162806/94758948/#94758948

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Tychach

43-100 Tychy

Towarowa 1

NIP: 6460009023,

linię "36" obsługuje tzw "operator" z ZTM Tychy https://rj.metropoliaztm.pl/operatorzy/

P
Pasażer

Kierowcy autobusów komunikacji miejskiej to buce, podam przykład linii 860 Katowice-Piekary Śl. - to co się wyprawia na tej linii woła o pomstę do nieba!!!

n
niemoc biurokracji

Jeśli autobusy komunikacji miejskiej jeżdżą zgodnie z rozkładem jazdy i znana jest dokładnie godzina wypadku to sądzę że w ciągu kilkudziesięciu sekund można ustalić sprawcę. Oczywiście pod warunkiem że się chce pracować.

G
Gość
2019-08-09T13:50:49 02:00, Joanna:

Przecież to jest meżczyzna a nie kobieta. Ach ta rzetelność dziennikarska.

Oczywiście, przecież Kopernik też była kobietą !

Dodaj ogłoszenie