Wypadki, kolizje. Co jest z tym skrzyżowaniem w Połomi?...

  Wypadki, kolizje. Co jest z tym skrzyżowaniem w Połomi? ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W ostatnich dniach doszło do dwóch poważnych wypadków na feralnym skrzyżowaniu
  1/15
  przejdź do galerii

  W ostatnich dniach doszło do dwóch poważnych wypadków na feralnym skrzyżowaniu ©PSP Wodzisław Śl.

  W lipcu na skrzyżowaniu ulic Wolności, Centralnej i Podgórnej w Połomi doszło do trzech wypadków i kilku kolizji. Sierpień rozpoczął się od zderzenia bmw z ciężarówką. Sprawcy zazwyczaj nie zatrzymywali się przed „stopem”. Mieszkańcy chcą dodatkowego oznakowania i być może się go doczekają.
  Nie ma praktycznie miesiąca, aby nie doszło do wypadku lub kolizji na skrzyżowaniu ulic: Wolności, Centralnej i Podgórnej w Połomi. Ostatnie poważne zdarzenie miało miejsce w środę.

  - W zderzeniu samochodu ciężarowego volvo i osobowego bmw ucierpiała 31- letnia kobieta oraz 31- letni mężczyzna. Oboje przetransportowani zostali do szpitala - informuje bryg. Jacek Filas z wodzisławskiej straży pożarnej.

  Zobacz zdjęcia z wypadków:
  Zobacz galerię


  W lipcu w tym miejscu doszło do trzech wypadków w których łącznie ucierpiało 11 osób (w tym troje dzieci). Z kolei w lutym niemal tragicznie zakończył się wypadek z udziałem cysterny.

  - Poszkodowana została jedna osoba. Działania związane z wyciągnięciem cysterny z rowu trwały około 6 godzin - mówi bryg. Jacek Filas, ze straży pożarnej w Wodzisławiu Śl.

  PISALIŚMY:
  Wypadek na DW930 w Połomi. 6 osób rannych, wśród poszkodowanych dwoje dzieci
  Na feralnym skrzyżowaniu w Połomi zderzyły się trzy samochody

  Wypadek na DW930 w Połomi. 6 osób rannych, wśród poszkodowanych dwoje dzieci ZDJĘCIA

  8

  Fot. Facebook/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H  Do tego trzeba doliczyć wiele kolizji. Zazwyczaj problem jest ten sam. Kierowcy jadący od ulicy Podgórnej z niewiadomych przyczyn nie zatrzymują się przed znakiem „stop”.

  - Znak jest widoczny. Ale z jakiś powodów kierowcy go ignorują. Dlaczego? Należy pytać kierowców. Nie mniej jest jakiś problem i nie możemy się temu tylko przyglądać. Stąd apel o dodatkowe oznakowanie tego skrzyżowania chociażby poprzez znaki poziome na jezdni - mówi Piotr Kuczera, radny gminy Mszana z Połomi. W tej sprawie zwrócił się do Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. Jako, że ulica Wolności jest drogą wojewódzką, to sprawę przekazano do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Czy problem wreszcie zostanie rozwiązany?

  - Zleciliśmy firmie projektowej zmianę organizacji ruchu na kilkudziesięciu skrzyżowaniach, które wymagają zmian. Wśród nich jest także wspomniane z Połomi. Projekt będzie gotów pod koniec roku. Prawdopodobnie na wiosnę roku przyszłego wprowadzimy zmiany. Nasz inspektor rozmawiał z wójtem, który sygnalizował problem. Zastanowimy się jakie zmiany wprowadzić doraźnie, przed wiosenną zmianą organizacji ruchu - zapewnia Ryszard Pacer z ZDW.

  W piątek na skrzyżowaniu w Połomi ma odbyć się wizja lokalna w sprawie poprawy bezpieczeństwa.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY