Wypożyczalnie samochodów coraz popularniejsze

  Wypożyczalnie samochodów coraz popularniejsze

  Materiał Informacyjny

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wypożyczalnie samochodów coraz popularniejsze
  W ostatnim czasie można zauważyć rosnącą popularność usługi wypożyczania samochodów. Firmy kuszą bardzo ciekawymi i atrakcyjnymi ofertami, a Polacy coraz chętniej z nich korzystają. Jakie są korzyści z wypożyczania samochodów i czy jest to rozwiązanie dla każdego?
  Wypożyczalnie samochodów coraz popularniejsze

  Wypożyczalnie samochodów odchodzą od stereotypowego obrazu miejsc posiadających luksusową ofertę. Usługi oferowane przez tego typu przedsiębiorstwa coraz częściej stają się konkurencyjne, nawet dla zakupu pojazdu. Z usług wypożyczalni korzystają zarówno duże przedsiębiorstwa, małe firmy, jak i osoby prywatne. O ile nikogo nie dziwi wypożyczenie samochodu podczas wakacji za granicami kraju, tak w Polsce popularność takiego rozwiązania dopiero rośnie.


  Oferta krótkoterminowa


  Jedną z najpopularniejszych usług jest oferta krótkoterminowa. Zdarzają się takie sytuacje w życiu codziennym, kiedy niezbędny jest samochód, ale jedynie na krótki czas, na przykład wizyty biznesowe. Takie usługi od ręki, świadczy wypożyczalnia samochodów Warszawa nie jest jedynym miastem, w którym można skorzystać z tego typu ofert. Firmy wypożyczające samochody działają na terenie całego kraju, często umożliwiając również dostarczenie pojazdu pod wskazany adres. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w momencie, w którym istnieje doraźna potrzeba posiadania samochodu.


  Oferta od miesiąca do dwóch lat


  Równie rozbudowaną i popularną formą wypożyczenia samochodu jest umowa średnioterminowa. Obejmuje ona czas najczęściej od 1 do 24 miesięcy, jest więc przeznaczona głównie dla osób, które pracują się w danym miejscu przez pewien dłuższy czas, natomiast nie mają możliwości poruszania się własnym samochodem. Jest to również bardzo wygodne rozwiązanie dla firm. Wynajem samochodu nie jest tak wiążący, jak jego zakup, a dzięki temu, że umowa zawarta jest na określony czas, przedsiębiorstwo może stopniowo rozbudowywać flotę. Jest to również korzystna opcja w przypadku, gdy firma potrzebuje samochodów sezonowo, a nie przez cały rok.


  Wynajem długoterminowy


  Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku wynajmu długoterminowego. Tutaj okres umowy to od 2 do 5 lat. Jest to wygodna oferta dla przedsiębiorstw, które potrzebują pojazdów w krótkim czasie, bez zbędnych formalności, a co najważniejsze – bez dużego naruszania finansów przedsiębiorstwa. Podczas korzystania z takiej formy wynajmu firmy ponoszą stałe, miesięczne, ale mniejsze koszty, zamiast jednorazowego, dużego wydatku.


  Zalety wypożyczania samochodów


  Wynajem samochodów ma wiele zalet. Najbardziej kuszące w tego typu ofertach jest to, że pojazdy przeznaczone do wynajmu mają bogate wyposażone, a na dodatek są to auta nowe lub prawie nowe. Firmy oferujące wynajem, oprócz samego samochodu, często dołączają również usługi dodatkowe. Klient nie musi martwić się ubezpieczeniem OC/AC, Assistance, a w ramach wynajmu średnio- i długoterminowego ma w cenie przeglądy oraz wymianę opon. Bardzo często w pakiecie jest również zawarta pomoc drogowa przez 24 godziny na dobę oraz ewentualnie, jeżeli zajdzie taka potrzeba, samochód zastępczy. Jest to bardzo korzystne, ponieważ klient nie musi martwić się bezpośrednio o podstawowe ubezpieczenia, których koszty ostatnimi czasy rosną z roku na rok. Ponadto możliwość korzystania z nowych i dobrze wyposażonych samochodów, bez większego, jednorazowego nakładu finansowego, jest rozwiązaniem bardzo atrakcyjnym. Dodatkowo klient nie musi martwić się sprzedażą samochodu po wygaśnięciu umowy, co również jest bardzo wygodne.

  Wynajem samochodów staje się coraz popularniejszy. Po przeanalizowaniu wszystkich zalet i podsumowaniu kosztów dla niektórych firm, ale również osób prywatnych, taka forma wynajmu jest zdecydowanie atrakcyjniejsza niż leasing lub zakup samochodu.


  Zobacz również: 10 porad dla wynajmujących samochód na wakacje.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY