Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wypożyczanie rowerów coraz popularniejsze na Jurze. Prawie 300 wypożyczeń w Myszkowie i Żarkach w pierwszym miesiącu działania wypożyczalni

Janusz Strzelczyk
Janusz Strzelczyk
Wypożyczalnia rowerów w Myszkowie
Wypożyczalnia rowerów w Myszkowie janusz strzelczyk
Wypożyczanie rowerów miejskich robi się na Jurze coraz popularniejsze. Od 1 czerwca 2020 r. działają w Myszkowie i Żarkach wypożyczalnie roweru miejskiego.

W czerwcu było 282 wypożyczeń rowerów miejskich.

Najwięcej na stacji Plac Dworcowy w Myszkowie - 120 , na Dotyku Jury -89, w Żarkach na Nowym Rynku - 49, w Żarki na stacji Turystyczna Frajda - 24. Największe zainteresowanie był w długi weekend.

Pilotażowy program wypożyczalni rowerów potrwa do końca wrześmnia 2020 roku. Czy zostanie przedłużony, zależy w dużej mierze od frekwencji.

Są cztery stacje, dwie w Żarkach (na Nowym Rynku przy przystankach i w Leśniowie na terenie Turystycznej Frajdy) oraz dwie w Myszkowie (przy dawnym dworcu PKS oraz w obrębie Kompleksu Sportowego Dotyk Jury). Każda stacja wyposażona jest w terminal z panelem informacyjnym i sterującym, 12 stojaków rowerowych i 8 rowerów.Aby skorzystać z systemu, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Zarejestrowani uczestnicy mają całodobowy dostęp do systemu wypożyczalni. W ramach systemu działa aktualizowana strona internetowa systemu oraz moduł rejestracyjny i telefoniczne całodobowe biuro obsługi klientów - Infolinia – całodobowo: 34 333 59 5.

Liderem programu jest żarecki magistrat, pomysł wsparli radni powiatu myszkowskiego, Rady Miasta Myszkowa oraz radni Rady Miejskiej w Żarkach. Do realizacji programu zgłosiła się jedna firma Nextbike Polska S.A. i to ona zrealizuje zadanie za 157 440 zł.

Okres wynajmu roweru przez jedną osobę nie może przekraczać 12 godzin bez przerwy. Wystarczy zarejestrować się w systemie i zasilić konto kwotą 20 złotych - 10 zł bezzwrotnej opłaty inicjalnej i 10 zł z którego finansowana będzie opłata za wypożyczenie. System przewiduje 30 bezpłatnych minut startowych. Czas od 31 do 60 minuty kosztuje 1 złoty. Druga godzina to 2 złote, trzecia – 3 zł, a każda następna – 4 złote.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera