Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wystawa Kotów Nierasowych w Gliwicach. Pokaz w Palmiarni zorganizowało Schronisko dla Zwierząt

Łukasz Olszewski
Łukasz Olszewski
Kolejna Wystawa Kotów Nierasowych w gliwickiej PalmiarniZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kolejna Wystawa Kotów Nierasowych w gliwickiej PalmiarniZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Arkadiusz Gola
Wystawa kotów w Gliwicach: W Palmiarni Miejskiej w Gliwicach po raz kolejny zorganizowano wystawę kotów nierasowych. Zwierzęta z gliwickiego schroniska szukały na imprezie swoich nowych domów. Głównym celem wystawy jest promocja adopcji zwierząt, które na co dzień znajdują się z schroniskach.

Kolejna Wystawa Kotów Nierasowych w gliwickiej Palmiarni

W niedzielę 1 marca 2020 roku w gliwickiej Palmiarni Miejskiej zorganizowana została kolejna już wystawa kotów nierasowych. W godzinach od 11:00 do 15:00 zwiedzający palmiarnię mogli nie tylko podziwiać koty mieszkające na co dzień w schronisku, ale również zdecydować się na adopcję jednego z nich.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Taki właśnie jest główny cel Schroniska dla zwierząt w Gliwicach, które jest organizatorem wydarzenia. Zwykle bohaterami kocich wystaw są te rasowe. W gliwickiej palmiarni od sześciu lat zwiedzający mogą podziwiać zwykłe koty, które niczym się różnią się od swoich rasowych kolegów. Te zwierzęta również potrzebują domu oraz miłości swojego właściciela.

Nie przegap

Akcja ma promować adopcję zwierząt, które na co dzień znajdują się w schroniskach. W pewnym sensie można to zrobić także podczas targów. Wtedy można zarezerwować sobie zwierzę oraz podpisać umowę adopcyjną, ponieważ proces przygarnięcia zwierzęcia nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać.

Kolejna Wystawa Kotów Nierasowych w gliwickiej PalmiarniZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Wystawa Kotów Nierasowych w Gliwicach. Pokaz w Palmiarni zor...

Wszyscy, którzy myślą, że adopcja zwierzęcia jest prosta oraz szybka są niestety w błędzie. Proces adopcyjny pupila jest porównywalny z adopcją dziecka.

Po wyrażeniu przez osobę chęci przygarnięcia zwierzaka rusza prawdziwa machina adopcyjna. Przede wszystkim taka osoba powinna spodziewać się odwiedzin pracownika schroniska w miejscu zamieszkania. Ma to na celu sprawdzenie, czy zwierzę będzie miało godne warunki do życia oraz przede wszystkim, czy możliwości ewentualnego przyszłego właściciela idą w parze z chęciami.

Kolejnym ważnym elementem procesu adopcyjnego jest wywiad z osobą zainteresowaną adopcją. Rozmowa pozwala z kolei przekonać się prawnikowi schroniska, czy ewentualny przyszły właściciel dobrze przemyślał swoją decyzję, czy jest to po prostu chwilowy kaprys.

Ustalić odpowiedź pomagają chociażby pytania o ilość wolnego czasu, który można poświęcić zwierzakowi. Jeśli osoba zainteresowana zda sobie sprawę z tego, że jednak nie jest w stanie zapewnić tyle uwagi zwierzęciu, ile powinna, w każdej chwili procesu adopcyjnego może zrezygnować z przygarnięcia czworonoga. Adopcja nie jest obowiązkiem, a pracownicy schroniska oddając zwierzaka nowemu właścicielowi muszą mieć pewność, że trafia on w dobre ręce.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera