MKTG SR - pasek na kartach artykułów

XII Europejski Kongres Gospodarczy we wrześniu w Katowicach. Odbędzie się w reżimie sanitarnym

LOTA
We wrześniu 2020 r. w Katowicach odbędzie się XII Europejski Kongres Gospodarczy (EEC – European Economic Congress). Wydarzenie zaplanowano w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Organizatorzy zapowiadają, że kongres będzie odbywał się w reżimie sanitarnym.

We wrześniu w Katowicach odbędzie się XII Europejski Kongres Gospodarczy

Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy z uwagi na pandemię koronawirusa przeniesiono na wrzesień. Odbędzie się między 2 a 4 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Będzie to już 12. edycja tego wydarzenia, a po raz piąty towarzyszyć będą mu European Tech and Start-up Days.
 

– Gdy w 2019 roku zapowiadaliśmy XII edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, mówiliśmy, że połączy tradycję z innowacją. Chyba nikt z nas nie spodziewał się, jak prorocze okażą się te słowa i jak bardzo zmieni się rzeczywistość – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach i European Tech and Start-up Days.

Jak przypomina już w maju (czyli w miesiącu, w którym kongres od lat się odbywał) rozpoczęto pierwsze debaty online w ramach EEC Online. Kolejne potrwają do września. Będzie ich w sumie kilkadziesiąt. Natomiast między 2 a 4 września organizatorzy EEC zapraszają już do Katowic.

- Wszystko odbędzie się z zachowaniem obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa. Jednocześnie debaty, sesje i gale transmitowane będą online – dodaje Kuśpik.

Zobacz koniecznie

 
Główne nurty tematyczne XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego to:

  • Europa przyszłości,
  • Zielony Ład,
  • walka z recesją,
  • transformacja energetyki
  • gospodarka ery cyfrowej.

Debaty zgrupowane zostaną w bloki tematyczne jak: cyfryzacja, nowe technologie, energia i klimat, rozwój i środowisko, międzynarodowa współpraca gospodarcza, transport i mobilność, przemysł, miasto, metropolia, region, rynek nieruchomości, edukacja i rynek pracy, inwestycje, zarządzanie, przemysł spożywczy, rynek i marketing, finanse, społeczeństwo – ekonomia, ochrona zdrowia. Nie zabraknie także sesji w ramach European Tech and Start-up Days.
 
– W tym roku prace nad zakresem tematycznym prowadzone są w zasadzie stale. Wymagające najpilniejszego omówienia tematy weszły w program kilkudziesięciu debat EEC Online, agenda wrześniowego spotkania zawierać będzie 60 kolejnych, merytorycznych dyskusji – zapowiada Wojciech Kuśpik.

Jak przyznaje część prelegentów będzie obecna w MCK, z częścią organizatorzy połączą się online.

Dodajmy, że Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy, świata. Co roku brali udział unijni komisarze, premierzy, przedstawiciele rządów, prezesi największych firm czy naukowcy. W 2019 roku w kongresie wzięło udział ponad 12,5 tys. gości, w trakcie wydarzenia odbyło się 150 debat.

Musisz to wiedzieć

Nie przeocz

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera