MKTG SR - pasek na kartach artykułów

XV "Bieg do Słońca" już 27 maja w Parku Śląskim! Tegoroczna edycja ściśle związana jest z postacią Wojciecha Korfantego i historią Śląska

Danuta Pałęga
Danuta Pałęga
Już 27 maja w sobotę punktualnie o godzinie 10:00 wystartuje w Parku Śląskim XV "Bieg do Słońca"!
Już 27 maja w sobotę punktualnie o godzinie 10:00 wystartuje w Parku Śląskim XV "Bieg do Słońca"! archiwum DZ
XV edycja "Biegu do Słońca" o Puchar Prezesa Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbędzie się już w sobotę 27 maja w Parku Śląskim! Wydarzenie nie bez przyczyny skupi się na tradycji, kulturze i historii Śląska. Tegoroczna edycja biegu dedykowana jest bowiem Wojciechowi Korfantemu w 150. rocznicę jego urodzin. Przypominamy, że 2023 został ogłoszony przez Sejm RP rokiem dedykowanym właśnie Korfantemu.

XV "Bieg do Słońca" już 27 maja w Parku Śląskim

Już 27 maja w sobotę punktualnie o godzinie 10:00 wystartuje w Parku Śląskim XV "Bieg do Słońca"! Jego głównym celem jest promowanie postaci Wojciecha Korfantego z okazji 150. rocznicy urodzin oraz upowszechnianie historii i tradycji kulturowych Śląska. Dodatkowo, wydarzenie ma na celu zapewnienie rodzinom, dzieciom, obserwatorom, sympatykom i kibicom biegu aktywnego spędzania czasu w strefie zabaw, zarówno sportowych, jak i rekreacyjnych. Bieg ma także na celu wyłonienie "Mistrzów" Klubu Biegacza KSM "Józefinka" wśród kobiet i mężczyzn oraz wyróżnienie najstarszego i najmłodszego uczestnika.

W tegorocznej edycji "Biegu do Słońca", tak jak w poprzednich latach, na trasie o długości 5 km wezmą udział podopieczni Stowarzyszenia na rzecz rozwoju osób niepełnosprawnych "Tur Borówka" oraz Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w Mikołowie-Borowej Wsi.

Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego, pełni rolę honorowego patrona i ufundował puchary dla zwycięzców w kategoriach open, Klubu Biegacza KSM "Józefinka" oraz zawodników z niepełnosprawnością na wózkach. Ponadto, Andrzej Sznajder, dyrektor katowickiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, przekazał nagrody w postaci publikacji historycznych oraz materiałów wystawienniczych dla uczestników imprezy. Jest więc o co się ścigać!

Program wydarzenia

Plan wydarzenia sportowego.
Plan wydarzenia sportowego. materiały organizatorów

Historia "Biegu do Słońca"

Pierwsza edycja biegu miała miejsce w 2009 roku na obszarze Parku Śląskiego. Kolejne edycje odbyły się na Stadionie Śląskim, ale organizacja powróciła do pierwotnego miejsca rozpoczęcia imprezy - na zielone łono parkowe. Wszystkie dotychczasowe edycje odznaczały się wspaniałą rywalizacją pomiędzy biegaczami i biegaczkami, którzy uprawiali sport dla zdrowia i własnej satysfakcji.

Inicjatorami imprezy byli August Jakubik, Prezes Klubu Rekreacyjno-Sportowego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Jastrząb" w Rudzie Śląskiej oraz Andrzej Łogiewa - Koordynator Klubu Biegacza Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Józefinka". Warto wspomnieć o Klubie Biegacza "Józefinka" KSM, który od 1995 roku prowadzi wspaniałą działalność rekreacyjno-sportową, łącząc ludzi poprzez wspólną pasję do aktywności fizycznej. Sportowy duch członków klubu oraz przebiegnięte setki kilometrów przekładają się na liczne sukcesy, które materializują się w pięknych pucharach i medalach, ale także w trwałych przyjaźniach.

Nie przeocz

Zobacz także

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Lady Pank: rocznica debiutanckiej płyty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni