Zgłoszenia do tego przeglądu dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej o zasięgu ponadregionalnym, można było nadsyłać do 2 kwietnia 2019 roku. Eliminacje w ramach XXI Lublinieckiej Wiosny Kulturalnej miały miejsce wczoraj 13 kwietnia. Dzisiaj w niedzielę 14 kwietnia na deskach Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu zaprezentowali się natomiast zwycięzcy wspomnianych eliminacji.
Zobacz zdjęcia:
Zmagania wokalistów oraz zespołów wokalnych i muzycznych oceniało jury w składzie:
- Joanna Możdżan - absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu, członek zespołu wokalnego Teatru Rozrywki
- Dominik Koralewski – wokalista, solista Teatru Rozrywki w Chorzowie
- Marcin Wawrzynowicz – wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej, muzyk, wokalista, związany z Teatrem Rozrywki w Chorzowie
Zespoły taneczne oceniało z kolei jury w składzie:
- Marta Gierczak – tancerka, pedagog, instruktorka tańca współczesnego, związana z Częstochowskim Teatrem Tańca
- Kryspin Hermański - finalista programu telewizyjnego „You can dance”, tancerz w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”
- Piotr Majer – dyplomowany instruktor tańca, solista Częstochowskiego Teatru Tańca
Laureaci XXI Lublinieckiej Wiosny Kulturalnej:
Wokaliści Przedszkole
- Wyróżnienie – Maksymilian Brzezina, Przedszkole Samorządowe w Sierakowie Śląskim
- Wyróżnienie – Lena Chmiel, PASJONART Lubliniec
- Wyróżnienie – Igor Dulok, Przedszkole Samorządowe w Sierakowie Śląskim Oddział Przedszkolny w Wędzinie
- Wyróżnienie – Hanna Kampa, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
- Wyróżnienie – Magdalena Kos, Przedszkole Samorządowe w Sierakowie Śląskim
- Wyróżnienie – Wiktoria Kozala, Przedszkole Samorządowe w Sierakowie Śląskim Oddział Przedszkolny w Wędzinie
- Wyróżnienie – Dominika Paruzel, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
- Wyróżnienie – Karol Paszewski, Przedszkole Samorządowe w Sierakowie Śląskim Oddział Przedszkolny w Wędzinie
- Wyróżnienie – Natalia Rek, Kochcice
Wokaliści klasy I-III
- I miejsce – Kamil Janus, Szkoła Podstawowa „Naukowa Wyspa” w Koszęcinie
- II miejsce – Żaklin Solich, Pasjonart Lubliniec
- III miejsce – Pola Gatner, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
Wokaliści klasy IV-VI
- I miejsce – Mateusz Literacki, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lublińcu
- II miejsce – Julia Jeziorowska, Szkoła Podstawowa w Koszęcinie
- III miejsce – Zuzanna Lerche, Szkoła Podstawowa w Koszęcinie
- Wyróżnienie – Natalia Korzekwa, Pasjonart Lubliniec
- Wyróżnienie – Aleksandra Mucha, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
- Wyróżnienie – Julia Sekulska, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
Wokaliści – Klasy VII-VIII i Gimnazjum
- I miejsce – Wiktoria Książek, Młodzieżowe Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie
- II miejsce – Julia Plaza, Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein w Lublińcu
- III miejsce – Weronika Piskon, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
- Wyróżnienie – Klaudia Ujma, Miejski Dom Kultury w Częstochowie
Wokaliści szkoły ponadgimnazjalne oraz dorośli
- I miejsce – Urszula Kozielska, Pasjonart Lubliniec
- II miejsce – Sandra Rose
- III miejsce – Kacper Wieczorek, Młodzieżowe Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie
- Wyróżnienie – Julia Kazuch, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
- Wyróżnienie – Anna Kupny, Młodzieżowe Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie
Zespoły muzyczne i wokalne
- I miejsce – Green Pig, PASJONART Lubliniec
- II miejsce – Konopielki, Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach
- III miejsce – Żadnych Braw Band, Lubliniec
- Wyróżnienie – Wiosenne Motylki, Przedszkole „Stumilowy Las” w Lublińcu
- Wyróżnienie – Julia Sekulska, Hanna Polewczyk, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Lublińcu
Zespoły taneczne do 7 lat
- I miejsce – Mini Flex, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
- II miejsce – Mini Dance, Gminne Centrum Kultury w Gorzycach
- III miejsce – Zespół Taneczny „Groszki”, Miejski Dom Kultury w Częstochowie
- Wyróżnienie – Formacja Koralowa, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
Zespoły taneczne 8-11 lat
- I miejsce – Mały Flex, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
- II miejsce – Realise, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce-Leszczynach przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Szczerbicach
- III miejsce – Zespół Taneczny „Kropeczki”, Miejski Dom Kultury w Częstochowie
- Wyróżnienie – Impuls Dzieci, Dom Kultury w Rybniku – Nieboczycach
Zespoły taneczne 12-15 lat
- I miejsce – Flex, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
- II miejsce – Dynamic Team, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
- III miejsce – Break Gang, Miejski Dom Kultury w Lublińcu
- III miejsce – Grand, Grand-studio tańca i edukacji artystycznej w Blachowni
- Wyróżnienie – Efekt, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
- Wyróżnienie – Grand Seven, Grand-studio tańca i edukacji artystycznej w Blachowni
Zespoły taneczne pow. 15 lat
- I miejsce – Reflex, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
- II miejsce – Format, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
Tak pracuje myjnia pociągów Kolei Śląskich
Manifestacja poparcia nauczycieli w Rybniku
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?