To już pewne. Popularna w Zabrzu restauracja "Zajadalnia" zastąpi McDonalds'a w lokalu gastronomicznym na placu Wolności. Będzie to już trzecia "Zajadalnia" w mieście. Restauracje tej sieci znajdują się jeszcze w Galerii Zabrze i na Politechnice Śląskiej

Właściciel "Zajadalni", firma Progar z Zabrza, złożyła jedyną ofertę na najem lokalu gastronomicznego przy placu Wolności z którego w kwietniu wyprowadził się McDonalds.

Firma prowadzi już "Zajadalnię" w Galerii Zabrze i na Politechnice Śląskiej. Trzecia restauracja sieci ma zostać otwarta najprawdopodobniej we wrześniu.

PISALIŚMY:
McDonald’s w Zabrzu do likwidacji. Zniknie z placu Wolności

Zabrze: McDonald's na pl. Wolności jest już zamknięty. Co powstanie w tym miejscu?

- Nowy najemca będzie musiał się określić co do aranżacji wnętrza i do 13 sierpnia przekazać nam koncepcję zagospodarowania lokalu - wyjaśnia Anna Wyleżoł, naczelnik Wydziału Zarządzania Nieruchomościami w zabrzańskim magistracie. - Dzięki koncepcji poznamy plany nowego najemcy. Dowiemy się czy planuje jakieś prace remontowe w lokalu, które będą wymagać specjalnych pozwoleń. Nie ukrywam, że zależy nam na tym, aby miejsce po McDonaldzie zachowało swój charakter - dodaje Wyleżoł

Przedstawiciele firmy Progar na razie nie zdradzają swoich planów i zapowiadają, że o szczegółach dotyczących nowej restauracji poinformują we wrześniu.

Restauracja McDonald's na pl. Wolności została otwarta w 1993 roku i była drugim lokalem sieci w województwie śląskim. Decyzja o jej zamknięciu wywołała poruszenie wśród mieszkańców miasta. Przedstawiciele amerykańskiego giganta swoją decyzję tłumaczyli względami biznesowymi i zmianą stylu życia mieszkańców, którzy znacznie rzadziej niż w latach 90. odwiedzają główną ulicę miasta. Pozostaje pytanie czy mieszkańcy Zabrza często będą odwiedzać nową "Zajadalnię" i czy nie spotka jej taki sam los jak McDonalds'a.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień