Żądni sławy

Adam Daszewski
Targają mną uczucia ambiwalentne.

Cieszę się, że sporo Wysoce Imponujących Person (w skrócie WIP) odwiedziło Katowice i okolice.

Zamieszkały owe Persony w europejskiej klasy hotelach, obradowały w przepięknych gmachach Akademii Muzycznej, czy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jednocześnie jednak ogarnia mnie przerażenie, że ktoś im pozwoli na wieczorny spacer po tzw. centrum stolicy województwa. Wtedy jakże ważny efekt propagandowy wizyty przepadnie. Rynek katowicki, jak wiadomo, potrafi przestraszyć najodważniejszego, nawet za dnia. A cóż dopiero nocą.

Podobno nic się tam już nie zmieni, albowiem stoją wokół rynku zabytki. I tylko jeden z nich ma być (podobno) obniżony o dwa piętra. Jest to zupełnie nowa koncepcja renowacji zabytków. Sława, którą przyniesie Katowicom, może przyćmić nawet tę pokongresową.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie