Zadyma na meczu Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze: 7 kiboli zatrzymanych. Derby Śląska zakończone skandalem ZDJĘCIA + WIDEO

red
Zadyma Piast Gliwice - Górnik Zabrze
Zadyma Piast Gliwice - Górnik Zabrze Marzena Bugała - Azarko
Skandalem zakończył się mecz Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze. Pod koniec meczu kibole gospodarzy wbiegli na murawę, chcieli przedostać się na sektor zabrzan. Interweniowała policja, mecz przerwano.

Policjanci zostali poproszeni przez organizatora meczu o interwencję o godz. 22.09, wcześniej nad dążącymi do awantury kibicami próbował zapanować meczowy spiker, a także sami piłkarze. Spotkanie jednak trzeba było przerwać po tym, jak kibole Piasta wbiegli na murawę

Po zadymie na meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze. Komunikat Ekstraklasy

- W 80 minucie spotkania sędzia przerwał mecz i nakazał graczom zejście z murawy. Spotkanie zostało przerwane na skutek chuligańskich wybryków części kibiców, którzy zniszczyli fragment ogrodzenia i wbiegli na murawę. Na boisko wkroczyli policjanci i nie dopuścili do konfrontacji zantagonizowanych grup pseudokibiców - informuje gliwicka policja.

Zatrzymani pseudokibice drużyny gospodarzy to mieszkańcy Gliwic w wieku od 28 do 35 lat. Policja zabezpieczyła zapisy monitoringu stadionowego, który będzie wykorzystany do ustalania wszystkich uczestników naruszenia porządku na stadionie.

W chwili przerwania meczu, gliwiczanie prowadzili 1:0 i od zwycięstwa dzieliło ich około dziesięciu minut.

Decyzję o zakończeniu meczu podjął delegat PZPN i sędzia spotkania. Po zakończonych derbach policja pomogła widzom w sprawnym i bezpiecznym opuszczeniu obiektu oraz bezpiecznym dotarciu do domów. Poza stadionem nie doszło do żadnych poważnych incydentów, nie było też informacji, aby ktoś ucierpiał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Rafał Musioł: Piast idzie na rzeź KOMENTARZ po meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze