Zagłębie Lubin - Raków 1:2 Częstochowianie się przełamali ZDJĘCIA

Zagłębie Lubin przegrało z Rakowem CzęstochowaZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Piłkarze Zagłębia Lubin przegrali z Rakowem Częstochowa 1:2 w meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy. Obydwa zespoły w niedzielne popołudnie strzeliły swoje pierwsze bramki w tym roku, ale po meczu zadowoleni byli tylko częstochowianie, którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Zobaczcie zdjęcia z meczu Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa.

Zagłębie Lubin - Raków 1:2 Częstochowianie się przełamali

Mecz w Lubinie był spotkanie na przełamanie, bo zarówno Zagłębie jak i Raków kiepsko zaczęły rundę wiosenną. W niedzielne popołudnie obydwa zespoły strzeliły swoje pierwsze gole w tym roku, ale po końcowym gwizdku cieszyli się tylko częstochowianie, którzy odnieśli szczęśliwe zwycięstwo. Lubinianie nie wygrali w lidze od pięciu spotkań.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ZAGŁĘBIE LUBIN - RAKÓW CZĘSTOCHOWA

Pojedynek rozczarowanych rozpoczął się dobrze dla gospodarzy. Patryk Szysz najpierw co prawda nie wykorzystał okazji sam na sam z bramkarzem strzelając w boczną siatkę, ale kolejną okazję już wykorzystał. Lubinianie długo rozgrywali piłkę przed polem karnym Rakowa i w końcu Łukasz Poręba zdecydował się na prostopadłe podanie. Odbita od Igora Sapały trafiła wprost pod nogi Szysza. a ten nie mógł się w tej sytuacji pomylić. To była pierwsza bramka Zagłębia od 11 grudnia.

Raków ruszył do odrabiania strat i był zespołem lepszym od lubinian. Na bramkę Dominika Hładuna próbowali strzelać Ivi Lopez, David Tijanić i Mateusz Piątkowski, lecz ten nie dał się pokonać. Bramkarz Zagłębia skapitulował dopiero po rzucie wolnym Hiszpana w 29 minucie gry. Ivi Lopez ładnie uderzył z 20 m nad murem w samo okienko i było to pierwsze trafienie częstochowian w PKO Ekstraklasie od ponad 400 minut gry.

Na początku II połowy kontuzji doznał Vladslavs Gutkovskis i musiał opuścić boisko. W miejsce Łotysza na murawie pojawił się debiutujący w Rakowie Jakub Arak. 25-letni napastnik w czwartek przeszedł z Lechii do Rakowa i podpisał z częstochowskim klubem kontrakt do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia umowy o kolejne 1,5 roku.

Arak po zaledwie kilku treningach z nową drużyną niczego wielkiego nie pokazał, za to po przerwie ładną akcją popisał się jego były kolega z Ruchu Chorzów Filip Starzyński. Rozgrywający 250 mecz w Ekstraklasie pomocnik lubinian zakręcił w polu karnym obrońcami Rakowa, ale strzelił nad poprzeczką.

W II połowie mecz stracił na atrakcyjności. Częściej atakowało Zagłębie, ale Raków też miał swoje okazje. Po strzałach Tijanicia i Lopeza piłka minimalnie mijała światło bramki lubinian. Kolejna próbo Hiszpana zakończyła się już jednak powodzeniem. Po strzale Iviego Lopeza Hładun odbił piłkę, a usiłujący ją wybić obrońca lubinian Sasa Balić skierował ją do własnej bramki.

W końcówce w barwach Rakowa zadebiutował drugi z pozyskanych w tym tygodniu zawodników - Mateusz Wdowiak, który do klubu z Częstochowy trafił z Cracovii.

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 1:2 (1:1)
1:0 Patryk Szysz (13), 1:1 Ivi Lopez (29-wolny), 1:2 Sasa Balić (81-samobój)