Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 3:1. Putnocky to nie Neuer [OPIS]

r.mus
22082015 chorzow mecz ruch chorzow brukbet nieciecza fot  arkadiusz gola   polska press
22082015 chorzow mecz ruch chorzow brukbet nieciecza fot arkadiusz gola polska press Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Piłkarze Ruchu Chorzów przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin i obsunęli się w tabeli na granicę czołowej ósemki. Kibice zapamiętają to spotkanie między innymi z kuriozalnej bramki na 0:3.

Zespół Ruchu do Lubina wyjeżdżał jako ekipa z czołówki tabeli, ale wrócił na tarczy. Po raz ostatni Niebiescy stracili komplet punktów na stadionie Zagłębia 2176 dni temu.

Decydująca dla losów spotkania była sytuacja z 82 minuty meczu. Marek Szyndrowski wyrzucił piłkę z autu do Matusa Putnockyego, ale bramkarz gości, należący do ich najlepszych zawodników, źle ją przyjął, z czego skorzystał Michal Papadopulos i dając Zagłębiu prowadzenie 3:0 definitywnie zapewnił mu zwycięstwo. Interwencja w stylu bramkarza reprezentacji Niemiec, Manuela Neuera, golkiperowi Ruchu wyraźnie nie wyszła. Honorowy gol Łukasza Surmy w 90 minucie niczego już nie zmienił (dośrodkował Efir, a asystę zaliczył Konczkowski). Wcześniej do siatki chorzowian trafiali Adrian Rakowski w 56 minucie (kapitalne dośrodkowanie Janusa wprost na głowę) i Krzysztof Janus w 69 (asysta Cotry, strzał z linii pola karnego, błąd bramkarza).

Chorzowianie przegrali ten mecz w pełni zasłużenie, co widać w statystykach. Zarówno w strzałach celnych, jak i niecelnych bilans wyniósł 8:4 dla gospodarzy. W efekcie piłkarze Waldemara Fornalika w tabeli obsunęli się na ósmą lokatę. W kolejnym meczu, już po przerwie na reprezentację, zmierzą się z Górnikiem Zabrze (13 września o godzinie 18).