Zagłębie nie przegrało, ale nie może być zadowolone [RELACJA+ ZDJĘCIA]

Zagłębie zremisowało z Górnikiem Łęczna 2:2
Zagłębie zremisowało z Górnikiem Łęczna 2:2 Lucyna Nenow
Zagłębie jest niepokonane od 9. kolejek Nice 1. Ligi. Wczoraj zremisowało z Górnikiem Łęczna 2:2 (1:1), ale swoją postawą sosnowiczanie nie zachwyciło.

Statystki, miejsca w tabeli obu drużyn i ostatnie wyniki przemawiały na korzyść Zagłębia, ale piłkarze z Łęcznej nic sobie z tego nie robili. Od pierwszych minut zaatakowali odważnie bramkę Dawida Kudły i już po 5 minutach prowadzili 1:0. W zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki skierował Arkadiusz Kasperkiewicz.

Na trybunach i w szeregach Zagłębia konsternacja, tym bardziej, że Górnik wcale nie zamierzał na tym poprzestać i dalej toczył wyrównany pojedynek. Sosnowiczanie przebudzili się z letargu dopiero po kilku minutach i przed szansą wyrównania stanął Vamara Sanogo. Napastnik Zagłębia przelobował bramkarz gości ale nie trafił w światło bramki.

Kiedy wydawało się, że na przerwę piłkarze Górnika będą schodzić prowadząc 1:0, sędzia Piotr Idzik z Poznania uznał, że Kasperkiewicz w polu karnym zagrał ręką i podyktował rzut karny.
– Nie wiem co widział sędzia, karnego nie było - zarzekał się piłkarz Górnika.

Jedenastkę na bramkę zamienił Szymon Lewicki i było to jego 10. trafienie w tym sezonie.

Po przerwie oglądaliśmy wymianę ciosów z jednej i drugiej strony, groźniejsze zadawali jednak piłkarze z Łęcznej. W 67 min kapitalną interwencją, po główce Dariusza Jareckiego, popisał się Kudła, ale chwilę później bramkarz gospodarzy był już bezradny.

Goście nie cieszyli się jednak długo prowadzeniem. Trzy minuty później rękę Zagłębiu podali wspólnie Kasperkiewicz oraz Kosznik i piłka wpadła do siatki obok bezradnego Sergiusza Prusaka. Mimo prób z jednej i drugiej strony wynik już się nie zmienił.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna 2:2 (1:1)

0:1 Arkadiusz Kasperkiewicz (5), 1:1 Szymon Lewicki (45), 1:2 Rafał Kosznik (68), 2:2 Rafał Kosznik (72-samob.)

Zagłębie: Kudła – Sulewski, Jędrych, Cichocki, Udovicić – Wrzesiński (87. Łuczak), Nowak, Banasiak, Nawotka (59. Mularczyk) – Sanogo (73. Malheiro), Lewicki

Górnik: Prusak – Pisarczuk, Kasperkiewicz, Sosnowski, Kosznik – Bonin, Sasin (63. Karbowy), Makowski, Tymiński, Szewczyk (63. Jarecki) – Szysz (80. Szerszeń)

Żółte kartki: Wrzesiński, Sanogo, Nuno Malheiro - Pisarczuk, Kasperkiewicz, Szewczyk, Kosznik
Sędziował: Piotr Idzik (Poznań)