Zagłębie - Podbeskidzie 1:1 Punkt Podbeskidzia z beniaminkiem RELACJA]

Zagłębie - Podbeskidzie 1:1
Zagłębie - Podbeskidzie 1:1 Po bramce Roberta Demjana Podbeskidzie prowadziło w Lubinie z Zagłębiem do 85 minuty. Błąd obrońców sprawił, że Górale nie wywalczyli jednak kompletu punktów. Po rzucie karnym gospodarze doprowadzili do remisu. Podział punktów nie krzywdzi jednak żadnej z drużyn.

Mecz Zagłębie - Podbeskidzie rozpoczął się po myśli Górali. Po błędzie obrońcy i bramkarza Robert Demjan posłał piłkę do siatki beniaminka. Najpierw piłka trafiła w łupek, ale dobitka słowackiego napastnika była już skuteczna. Stracony gol podziałał na gospodarzy jak płachta na byka, ale ich ataki skuteczne rozbijali obrońcy z Bielska-Białej.

Nie oznacza to, że nie było okazji do kolejnych bramek. Bliscy wpisania się na listę strzelców byli Mateusz Możdżen i Krzysztof Piątek.

W drugiej połowie Podbeskidzie bardziej myślało jak utrzymać korzystny wynik niż atakowało bramkę Zagłębia. To, podobnie jak w przeszłości się zemściło. Pięć minut przed regulaminowym czasem obrońcy Podbeskidzia faulowali szarżującego na bramke Macieja Dąbrowskiego i sędzia odgwizdał rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Michal Papadopulos.

Zadowoleni z takiego wyniku gospodarze nie byli w stanie zagrozić bramce Górali, a goście tez specjalnie nie angażowali się w ataki i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)
0:1 Robert Demjan (2)
1:1 Michal Papadopulos (85-karny)

Zagłębie Forenc - Cotra, Dąbrowski, Guldan, Todorovski - Tosik, Bonecki, Janus (56. Vlasko), Woźniak (81. Błąd), Papadopulos - Piątek (66. Janoszka)

Podbeskidzie Kaczmarek - Jaroch, Nowak, Kolcak, Mójta - Możdżeń (86. Kołodziej), Chmiel, Sloboda (68. Deja), Sokołowski, Kato - Demjan (80. Szczepaniak)