Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Smutek na Stadionie Ludowym. Nieudany debiut Dariusza Dudka

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia ZDJĘCIA KIBICÓW
Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia ZDJĘCIA KIBICÓW Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W sobotę 11.02.2023 r. w meczu 19. kolejki rozpoczynającej rundę wiosenną Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec przegrało z Arką Gdynia 1:2. Na ławce trenerskiej Zagłębia zadebiutował (trzeci raz) Dariusz Dudek. Arkę pierwszy raz poprowadził Hermes. Zobacz ZDJĘCIA ze Stadionu Ludowego.

W sobotni zimny i deszczowy wieczór Zagłębie przedostatni raz zagrało na Stadionie Ludowym. Od trzeciej kolejki wiosny sosnowiczanie będą grali już na nowym stadionie wchodzącym w skład Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Na otwarcie stadionu 25 lutego zagrają tam z GKS-em Katowice.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW i z meczu z Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia, 11.02.2023 r.

Debiuty na trenerskich ławach

Trenerem Zagłębia trzeci raz został Dariusz Dudek i przeciw Arce zanotował ponowny debiut. Natomiast trenerem gdynian w przerwie zimowej został Hermes, dotychczasowy asystent Ryszarda Tarasiewicza. Brazylijczyk dostał warunkową licencję do końca sezonu 2022/2023 na prowadzenie drużyny w I lidze (nie posiada licencji UEFA Pro). W wyjściowym składzie gospodarzy pojawili się pozyskani zimą Marcel Ziemiann i "stary, dobry znajomy" Konrad Wrzesiński. Zabrakło kontuzjowanego Maksymiliana Banaszewskiego. W drużynie Arki od pierwszej minuty zagrał były kapitan Zagłębia Dawid Gojny, który między rundami zmienił barwy klubowe. Przed meczem Gojny dostał od gospodarzy pamiątkową koszulkę i usłyszał podziękowania za grę w sosnowieckiej drużynie.

Trener Hermes przewrócił się o reklamę, Szumilas trafił w poprzeczkę

Na początku sędzia postanowił pokazać, kto rządzi na boisku i w ciągu 10 minut pokazał trzy żółte kartki, w tym jedną Szymonowi Sobczakowi za symulację faulu na polu karnym. Kibice ożywili się w 25. minucie, ale nie z powodu wydarzeń na boisku tylko tuż obok niego. Trener Hermes cofając się w kierunku ławki rezerwowych wywrócił się przez... reklamę sponsora I ligi ustawioną na linii strefy dla szkoleniowca. Trener ze złością odrzucił reklamę, co wywołało głośne komentarze pod zadaszoną trybuną.

Piłkarze Zagłębia, którzy przeważali od pierwszego gwizdka sędziego, w 33. minucie byli bliscy gola, gdy Wojciech Szumilas huknął zza pola karnego i piłka odbiła się od poprzeczki, następnie przed linią bramkową i wyszła w pole. Trzy minuty później Sobczak wpadł w pole karne, ale zwlekał ze strzałem i podał do Wrzesińskiego, którego uderzenie obronił Daniel Kajzer. Sędzia z opóźnieniem zasygnalizował pozycję spaloną Sobczaka.

Po przerwie zaczęło się strzelanie

Druga połowa zaczęła się od uderzenia Janusza Gola z woleja nad bramką. Zagłębie w odpowiedzi zdobyło gola! Po dośrodkowaniu Filipa Borowskiego Sobczak pokonał z bliska bramkarza Arki. „Sopel” strzelił 7 bramkę w tym sezonie.

Goście rzucili się do odrabiania straty. Najpierw Karol Czubak chybił z 10 metrów, ale w 57. minucie już był remis 1:1. Michał Gliwa zdołał odbić piłkę po strzale głową z kilku metrów Czubaka, jednak wobec dobitki Kacpra Skóry był bezradny.

Pięć minut później piłkę podbitą przez Mateusza Bodziocha z woleja w polu karnym uderzył Bartosz Rymaniak i było 1:2!

Gospodarze starali się wyrównać i szukali swej szansy. W 78. minucie przez Stadion Ludowy przeszedł jęk zawodu, bo Marek Fabry w bardzo dobrej sytuacji główkował tuż obok słupka. W 88. minucie bramkarz gości poradził sobie ze strzałem Sobczaka. Zagłębie walczyło do końca, ale wyniku nie zmieniło...

Dariusz Dudek (trener Zagłębia):

Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku, on nie oddaje tego, co się działo. Szkoda tego, że zabrakło nam wykończenia, mieliśmy kilka stuprocentowych sytuacji. Było tez trochę kontrowersji. Wydaje się też, że powinna być czerwona kartka dla zawodnika Arki po faulu na Tymoteuszu Klupsiu, a przed drugim golem powinien być rzut rożny dla nas, a sędzia tego nie zauważył i poszła kontra, po której straciliśmy bramkę. Nie chcę się tutaj tłumaczyć, ale zabrakło nam trochę szczęścia. Chciałbym pogratulować piłkarzom zaangażowania, bo wynik jest niekorzystny, ale zostawili serce na boisku i myślę, że ta praca będzie owowcować. Dla nas chwilą krytyczną był gol na 1:0. Strzelamy, oddajemy pole Arce i w cztery minuty tracimy dwie bramki. To jest problem.

(źródło: zaglebie.sosnowiec.pl)

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 1:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Szymon Sobczak (49), 1:1 Kacper Skóra (57), 1:2 Bartosz Rymaniak (62)

Zagłębie: Michał Gliwa - Filip Borowski, Dominik Jończy, Mateusz Bodzioch, Marcel Ziemann - Tymoteusz Klupś (70. Patryk Bryła), Maksymilian Rozwandowicz, Sebastian Bonecki, Wojciech Szumilas (70. Marek Fabry), Konrad Wrzesiński - Szymon Sobczak.

Arka: Daniel Kajzer - Bartosz Rymaniak (90+2. Przemysław Stolc), Michał Marcjanik, Oleksandr Azackyj, Dawid Gojny - Kacper Skóra (76. Mateusz Stępień), Adrian Purzycki (70. Luan Capanni), Janusz Gol, Hubert Adamczyk (76. Mateusz Żebrowski), Omran Haydary - Karol Czubak.

Żółte kartki: Bodzioch, Sobczak, Wrzesiński, Bonecki - Purzycki, Marcjanik, Gol, Haydary

Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń).

Widzów: 1.811