Zagłębie Sosnowiec - BC Polkowice ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Sosnowiczanki nie zagrają w finale. Została walka o brąz

29.03.2023. Półfinał play off Energa Basket Ligi Kobiet: MB Zagłębie Sosnowiec - BC Polkowice. Lucyna Nenow / Polska Press
W środę 29 marca 2023 roku w trzecim meczu półfinału play off Energa Basket Ligi Kobiet MB Zagłębie Sosnowiec przegrało z BC Polkowice 64:79. Polkowiczanki zagrają o złote medale, a Zagłębie o brąz. Zobacz ZDJĘCIA z hali w przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu.

Koszykarki Zagłębia czwarty raz w historii awansowały do play off, ale wcześniej nie zdołały przebrnąć fazy ćwierćfinału. Tym razem wyeliminowały zespół Enea AZS Politechnika Poznań, wygrywając 3:0. W półfinale trafiły jednak na broniącą tytułu mistrzowskiego ekipę BC Polkowice.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu MB Zagłębie Sosnowiec - BC Polkowice, 29.03.2023 r.

Zagłębie Sosnowiec - BC Polkowice

Rywalizacja w tej parze półfinału play off zaczęła się od meczów w Polkowicach, gdzie gospodynie wygrały 88:82 i 90:70. Trzeci mecz odbył się w Sosnowcu w hali przy ulicy Żeromskiego. Drużyna Jorge Aragonesa ma już do dyspozycji nową Arenę Sosnowiec (grała tam w Suzuki Pucharu Polski), ale postanowiła sezon zakończyć w „Żeromie”. W środę sosnowiczanki chciały przedłużyć rywalizację z BC Polkowice. Mistrzynie miały zupełnie inny cel na ten dzień.

- Chcemy spróbować zakończyć tą serię jak najszybciej. Wiemy, że to nie będzie łatwe, wiemy jak w Sosnowcu trudno się gra i jakie zespoły w tym roku przegrywały. Natomiast mamy swoje cele i chcemy zagrać jak najlepszy mecz - zapowiadał trener polkowiczanek Karol Kowalewski.

Gospodynie rozpoczęły mecz z animuszem i prowadziły 11:3. Potem nastąpił bardzo długi przestój Zagłębia, które przegrało pierwszą kwartę… 11:19! Przez ponad 6 minut nie udało się zdobyć punktu. Sosnowiczanki w drugiej kwarcie miały trzy punkty straty (21:24), ale polkowiczanki znów uciekły. Zagłębie w pierwszej połowie rzucało ze skutecznością 27 procent... Przed czwartą częścią gry było 45:55. BC Polkowice pilnowało przewagi i wygrało trzeci raz w półfinale. Ekipa gości w całym meczu trafiła 14 rzutów za 3 punkty (Zagłębie siedem).

Sosnowiczanki zagrają o brązowe medale.

Półfinał play off Energa Basket Ligi Kobiet: MB Zagłębie Sosnowiec - BC Polkowice 64:79 (11:19, 12:15, 22:21, 19:24).

Zagłębie: Jessica January 21, Batabe Zempare 12, Miroslava Mistinova 12, Quinn Urbaniak-Dornstauder 10, Klaudia Wnorowska 4, Alicja Jarząb 2, Łucja Grzenkowicz 2, Marzena Złocińska 1, Sylwia Wojtylas 0, Nina Micek 0.

BC Polkowice: Liliana Banaszak 16, Erica Wheeler 13, Klaudia Gertchen 13, Bożena Puter 12, Artemis Spanou 11, Weronika Gajda 8, Weronika Telenga 6, Sasa Cado 0, Wiktoria Zasada 0, Inga Stępień 0.

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 3:0 dla BC Polkowice i awans do finału.