Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 0:2 ZDJĘCIA KIBICÓW Najwierniejsi fani na Stadionie Ludowym wygwizdali piłkarzy Zagłębia

03.07.2020 r. Kibice na meczu Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk
03.07.2020 r. Kibice na meczu Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 30. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec grało w piątek z Chrobrym Głogów. Ze względu na obostrzenia wynikających z pandemii koronawirura na trybunach mogła zasiąść ograniczona liczba widzów do 25 pojemności stadionu. Byłeś w piątek na Stadionie Ludowym? Może byli Twoi znajomi? Zobacz ZDJĘCIA z meczu Zagłębie - Chrobry.

To był drugi mecz Zagłębia w Sosnowcu po restarcie sezonu, na którym mogli być kibice. Fani sosnowieckiej drużyny przeżywają wielkie rozczarowanie, bo spadkowicz z PKO Ekstraklasy zamiast walczyć o powrót do elity, jest coraz bliżej strefy spadkowej.

Słaba postawa Zagłębia wpływ na frekwencję na Stadionie Ludowym. W poprzednim meczu u siebie 588 kibiców musiało przełknąć gorycz porażki z Odrą Opole 1:3. W piątek już w 11. minucie kibice Zagłębia, w liczbie 427, zobaczyli jak ich zespół znów traci bramkę. Trudno się więc dziwić głośnym oznakom irytacji tych, którzy jednak zdecydowali się przyjść na mecz z Chrobrym. Niepokój był jeszcze większy, gdy w 40. minucie Piotr Polczak zobaczył czerwoną kartkę. Nastroje kibiców pogorszyły się jeszcze bardziej w 54. minucie, bo Zagłębie przegrywało już 0:2. Wkrótce fani nie wytrzymali i zaczęli wygwizdywać swój zespół.

Humorów nie poprawił kibicom Fabian Piasecki, który w 74. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Wśród widzów na piątkowym meczu Zagłębie - Chrobry pojawili się wysłannicy innych klubów. Był dyrektor sportowy GKS-u Katowice Robert Góralczyk oraz drugi trener Piasta Gliwice Tomasz Fornalik wraz z dyrektorem sportowym mistrzów Polski - Bogdanem Wilkiem.

Po ostatnim gwizdku sędziego kibice Zagłębia jeszcze raz głośno wygwizdali piłkarzy.

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Maksymilian Banaszewski (11), 0:2 Miłosz Kozak (54)

Zagłębie: Stępniowski - Ryndak, Polczak, Grzelak (57. Babiarz), Beneta - Szwed, Karbowy, Hołota, Pawłowski, Mularczyk (67. Nawotka) - Piasecki.

Chrobry: Szromnik - Ilków-Gołąb, Praznovsky, Juraszek, Stolc - Kozak (77. Mandrysz), Kubica, Drewniak, Banaszewski, Ziemann (61. Piotrowski) - Lebedyński (85. Kowalczyk).

Żółte kartki: Mularczyk, Beneta - Kubica, Juraszek, Stolc

Czerwona kartka: Piotr Polczak (40' Zagłębie)

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)