Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 3:2 Udany rewanż sosnowiczan ZDJĘCIA MECZU I KIBICÓW

Sosnowieccy kibice na meczu Zagłębia z Comarch Cracovią przeżywali spore emocje     Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Sosnowieccy kibice na meczu Zagłębia z Comarch Cracovią przeżywali spore emocje Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
Hokeiści Zagłębia Sosnowiec wygrali z Comarch Cracovią 3:2 w meczu 10. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Sosnowiczanie zrewanżowali się krakowianom za porażkę w pierwszej rundzie PHL. Zobaczcie zdjęcia z meczu i kibiców spotkania Zagłębie - Cracovia.

Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 3:2 Udany rewanż sosnowiczan

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec i Comarch Cracovii zmierzyli się już po raz drugi w tym sezonie. Podobnie jak mecz w Krakowie pojedynek na Stadionie Zimowym był bardzo zacięty. U siebie podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka zwyciężyli na inaugurację rozgrywek Polskiej Hokej Ligi po rzutach karnych, natomiast w Sosnowcu gospodarze wzięli rewanż i zgarnęli pełną pulę punktową wygrywając w regulaminowym czasie gry.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - COMARCH CRACOVIA I ZDJĘCIA KIBICÓW

Goście szybko objęli prowadzenie na Stadionie Zimowym. Mateusz Bezwiński podał krążek zza bramki wprost na kij Iwana Jacenki, a Rosjanin między parkanami Michała Czernika posłał go do siatki. Sosnowiczanie odpowiedzieli indywidualną akcją Lukasa Lundvalda. Duńczyk strzałem nad lewym parkanem Denisa Pieriewozczikowa doprowadził do wyrównania.

I tercja skończyła się remisem, choć w samej końcówce Jacenko z najbliższej odległości trafił w słupek. Krakowianie swoją przewagę udokumentowali w II tercji. W ogromnym zamieszaniu krążek do siatki skierował Erik Nemec, a sędziowie po analizie wideo uznali gola Czecha.

W III tercji 500 sosnowieckich kibiców oglądających to spotkanie przeżywało spore emocje. W 46 minucie po wygraniu wznowienia przez Aleksandra Wasiljewa Jewgienij Nikiforow huknął jak z armaty w samo okienko bramki Pasów doprowadzając do remisu i spotkanie zaczęło się praktycznie od nowa.

Końcówka była dramatyczna, bo szansę na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść miały obydwa zespoły, Szczęście uśmiechnęło się jednak do Zagłębia. Na minutę przed ostatnią syreną Martin Przygodzki uderzył z niebieskiej linii, a stojący przed bramkarzem Jarosław Rzeszutko zmienił lot krążka i zmylił bramkarza Cracovii.

Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
0:1 Ivan Jacenko (5), 1:1 Lukas Lundvald (17), 1:2 Erik Nemec (30), 2:2 Jewgienij Nikiforow (46), 3:2 Jarosław Rzeszutko (59)

Kary Zagłębie - 29 minut, Cracovia - 12 minut.